Soğukta kalmak sizi grip yapmaz.

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513

Yaygın kanaatin aksine soğukta kalmak sizi grip yapmaz. Soğuk ile grip olma arasında nedensel ilişki yoktur. Kışın daha çok grip olmamızın sebebi havaların daha soğuk olması değil, kapalı ortamlarda daha çok zaman geçirmemizdir.

bilimoloji.com

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
valla havalar güzel hala herkes dışarılarda ama acil gripli hastalarla tıklım tıklım :)

İ

İsrâ

Yaygın kanaatin aksine soğukta kalmak sizi grip yapmaz. Soğuk ile grip olma arasında nedensel ilişki yoktur. Kışın daha çok grip olmamızın sebebi havaların daha soğuk olması değil, kapalı ortamlarda daha çok zaman geçirmemizdir.

bilimoloji.com
Mantksız
Bilim yanlış biliyor.

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Soğuğun etkisi çok bence
Soğuktan insanlar kapalı ortama kaçıyor. Bu yönde etkisi çok olabilir. Tv de bir programda izlemistim. Konuk doktor "5 katlı bir alışveriş merkezi düşünün. Içeride biri hapşırsa mikrop bütün alışveriş merkezine yayılır." demişti. Daha önce bunu duyduğum için yukarıdaki düşünce çok yanlış gelmedi bana .

Birde işin uzmanı ortagima soralım :) [MENTION=11]Yaren[/MENTION] senin dusuncelerinide alalım:)

İ

İsrâ

soğuktan insanlar kapalı ortama kaçıyor. Bu yönde etkisi çok olabilir. Tv de bir programda izlemistim. Konuk doktor "5 katlı bir alışveriş merkezi düşünün. Içeride biri hapşırsa mikrop bütün alışveriş merkezine yayılır." demişti. Daha önce bunu duyduğum için yukarıdaki düşünce çok yanlış gelmedi bana .

Birde işin uzmanı ortagima soralım :) [mention=11]yaren[/mention] senin dusuncelerinide alalım:)
mikrop her yere yayilabilir ama bu demek değildirki herkes hasta olsun. Yoksa yandik :)

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
60K