Zamandan nasıl tasarruf edersiniz?

Strong

Sp Kullanıcı
1 Mar 2018
259
27
Herkesin gün içinde daha verimli olduğu zamanlar vardır. En iyi zaman, günlük performans ve verimlilik düzeyinin en yüksek olduğu zaman dilimidir. Biz buna altın saatler diyoruz. Yapılan çalışmalar, herkesin gün içinde verimli olduğu saatlerin farklılaştığını ve altın saatlerinin farkında olan kişilerin zaman yönetimlerini daha iyi yaptıkları ve iş performanslarının daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Bu en iyi zaman durumları açışından kişiler üç gruba ayrılabilirler:

Sabah hazır olan kişiler

Bu kişiler genellikle sabahları çok enerjik olurlar. En verimli oldukları zaman sabah işe geldikleri saatlerdir. Çünkü sabah saatlerinde iş motivasyonları ve odaklanma becerileri daha yüksektir. Öğleye doğru performansları düşer ve giderek verimlilik azalır.

Eğer sabahları hazır olan gruba giriyorsanız; önemli ve acil işlerinizi (örneğin; önemli toplantılar, proje hazırlama, yazı yazma vb.) sabah saatlerinde yapmanız, daha az önemli ve acil olmayan işleri (örneğin; rapor hazırlama, mail'lerinizi kontrol etme, mail'leri cevaplama gibi) öğleden sonra saatlerine bırakmanız, zamanınızı etkin kullanabilmekte size yardımcı olacaktır.

Öğleden sonra hazır olan kişiler

Bu kişiler sabah saatlerinde önemli işlere konsantre olmakta zorluk çekerler. Motivasyonları ve odaklanma becerileri sabah saatlerinde günün diğer saatlerine göre daha düşüktür. Öğle saatlerine doğru ise performansları ve odaklanma becerileri giderek artar. Bu kişiler için günün en verimli zamanı öğleden sonra saatleridir.

Eğer öğleden sonra hazır olan gruba giriyorsanız, günlük rutin işlerinizi (telefon görüşmeleri, sosyal medya vb.) sabah saatlerinde yapmanız, önemli ve dikkat gerektiren işlerinizi öğleden sonra saatlerinde yapmanız, zamanınızı etkin kullanabilmekte size yardımcı olacaktır.

Her zaman hazır olan kişiler

Bu kişiler, genellikle sabahları da öğleden sonraları da çok enerjik olurlar. İş motivasyonları ve odaklanma becerileri sabah ve öğleden sonra saatlerinde de benzer ve yüksektir. Bu kişilerin, sabah işe geldikleri ilk saatlerde ve öğleden sonra saatlerinde performansları yüksek olur.

Eğer her zaman hazır olan gruba giriyorsanız, sizin için önemli ve acil olan, yoğun odaklanma becerileri gerektiren işlerinizi sabah ve öğleden sonra saatlerine ayırmanız, telefon görüşmeleri, mailler vb. gibi işleri öğle saatlerine bırakmanız, zamanınızı iyi yönetebilmeniz ile ilgili size yardımcı olacaktır.

Sizin en verimli olduğunuz zaman dilimi hangisi? Sabah mı, öğleden sonra mı, her zaman mı hazır olan gruba giriyorsunuz. Unutmayın, performansınızın ne zaman yüksek olduğunu bilmeniz, yaptığınız işlerden verim alabilmeniz ve zamanınızı iyi yönetebilmeniz için önemlidir.

ALINTI

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
:)

Her zaman hazır olan kişiler

Bu kişiler, genellikle sabahları da öğleden sonraları da çok enerjik olurlar. İş motivasyonları ve odaklanma becerileri sabah ve öğleden sonra saatlerinde de benzer ve yüksektir. Bu kişilerin, sabah işe geldikleri ilk saatlerde ve öğleden sonra saatlerinde performansları yüksek olur.

Ben bu gurubunda biraz daha üzerinde yer alıyorum...
Uyku sorunumda artık çok kalmadı gibi ...
7/24 Enerjik ve her an her işe ayıracak zaman bulabiliyor ve Zaman yönetimini en üst düzeyde gerçekleştirebiliyorum :)

Darısı sana [MENTION=60]NoktA[/MENTION] :)
[MENTION=20]eRkAm[/MENTION] [MENTION=29]sıgınak[/MENTION] [MENTION=122]SiyahSancakTaR[/MENTION] [MENTION=1]Karaton[/MENTION]
[MENTION=22]İsrâ[/MENTION] [MENTION=120]Sükut[/MENTION] [MENTION=4]Mystery[/MENTION]

Siz ne diyorsunuz bu konuda siz hangi guruba giriyorsunuz ?

Tanıyalım biraz sizi da :)
Ona göre yüklenelim kardeşlerimize :) [MENTION=60]NoktA[/MENTION] not alıyor demedi demeyin:)

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Ben 'Sabah sabah ne gülüyorsun.' ların gulenlerindenim:D

Tekerleme gibi oldu:) aslında gülmüyorum gülümsüyorum günün sabah saatlerini seviyorum:)

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
544
Öğleden sonra hazır olan kişiler

Bu kişiler sabah saatlerinde önemli işlere konsantre olmakta zorluk çekerler. Motivasyonları ve odaklanma becerileri sabah saatlerinde günün diğer saatlerine göre daha düşüktür. Öğle saatlerine doğru ise performansları ve odaklanma becerileri giderek artar. Bu kişiler için günün en verimli zamanı öğleden sonra saatleridir.

Eğer öğleden sonra hazır olan gruba giriyorsanız, günlük rutin işlerinizi (telefon görüşmeleri, sosyal medya vb.) sabah saatlerinde yapmanız, önemli ve dikkat gerektiren işlerinizi öğleden sonra saatlerinde yapmanız, zamanınızı etkin kullanabilmekte size yardımcı olacaktır.

Değişkenlik nadiren de göstersemde genel de ögle insanıyım sp3
Tesekkürler strong ..

Son mesajlar