Dünya Dışı Yaşam

MTTB

Sp Kullanıcı
2 Mar 2017
8
9
Dünya dışı yaşam hakkında merak ettikleriniz neler arkadaşlar?Dünya dışı yaşam varmıdır?UFOlarla ilgili bilinmeyenler nelerdir?Bu evrende yalnızmıyız?Bu konuları burda tartışabiliriz diye düşündüm :)

A

Araf

[FONT=&quot]insanın ne kadar harika varlıklar olduğunu bilmeyenler tarafından, insanlığın en büyük eserlerinin uzaylılar tarafından yapıldığı iddia edilebilir. ancak bundan 4-5 bin yıl sonra insanlar camilere bakacak ve insanlar bunu nasıl ve neden yapmış diye soracaklar. meğer aşırı gelişmiş uzaylılar güneş sisteminin bir modelini çıkardılar, o zaman orada niye sadece 4 gezegen modellenmiş diye sormak gerekir, o taşlar insanların bilim/din için yaptığı taşlardır. astroloji adındaki dini yaşayabilmek için gök cisimlerini iyi izlemek gerekliydi, bu taşlarsa gök cisimlerinin hareketlerini sınıflandırmak üzere dikilmiş taşlardı. çemberin merkezindeki yapının 21 haziran günü gün doğumuna bakması tesadüf değil. [/FONT][FONT=&quot]dünya dışı yaşam kesin sayılabilecek bir fenomendir, ancak mesele dünya dışında bir hayat olması değildir, bize yakın[/FONT][FONT=&quot]*[/FONT][FONT=&quot] akıllı canlılar olmasıdır.[/FONT]
[FONT=&quot]peki bu dünya dışı akıllı varlıklar neden bizi ziyaret etmiyor yada etmedi. bu kadar uzun sürelik mesafeleri hiç bir akıllı canlı laf olsun diye gelmez, öncelikle bu seyahati yapmaya ihtiyaçlarının olması gerekiyor, ışık hızında bile çok uzun sürecek yolculuklar mars'a gitmeye benzemez. kendi gezegenleri yok olmuş olabilir, noyageri [/FONT][FONT=&quot] yakalamış olabilirler ve bizimle tanışmak istiyor olabilirler. hiçbir durumda şöyle bir bakıp gidelim demezler. zaten bir yapay yerçekimi yaratmaları gerekecektir. insanlık bunun için iki yöntem biliyor;[/FONT]
[FONT=&quot]ya küçük boyutlu bir karadelik yaratıp bunu kontrol altında tutacaksın ya da gemiyi döndürüp merkez kaç kuvveti yaratacaksın. ilk ihtimal dünyayı yok ederdi ve ikinci ihtimale uyan bir ufo görüntüsü göremedik. uçan dairelerin aerodinamik olarak uçmaları imkansız tabi. [/FONT]

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Ben şahsen bu evrenin insan için yaratıldığına inanmıyorum... Zaten Allahında böyle bir iddiası yada böyle bir söylemide yok... Evreni anlamak için önce yaşadığımız dünyayı anlamak bulunduğumuz galaksiyi analiz etmek gerek... Evren kütle olarak hala genişlemekte ve bu genişlemesini tamamlamış değil... Evren dediğimiz bu sistemde içinde bulunduğumuz samanyolu galaksisi koca evrende sadece bir noktaya tekabul eder, yani nebula sisteminde sadece bir nokta, dünya iste bu nebula da sadece okyanusun içindeki bir damla...

Hal böyleyken evrenin insan için yaratılmış olduğu iddiası sadece gülünçtür... İnsanın yaradılışı yarıtaln sistemin içerisinde süreç içerisinde Allahın almış olduğu bir karardır... Bu karar Beşerin ( düşünemeyen varlığın) insana ( düşünebilen nefse) terfisi olarak tecelli eder... Şu halde biz insan dediğimiz şuan ki ırk olmadan önce de var idik... Allah ben insanı var [ Beni ademun ] edeceğim dediğinde melekler ona ; yer yüzünde bozgunculuk yapacak kan dökecek birini mi yaratacaksın demesi bunun en bariz delilidir...

Şu halde bana göre insan kun feyekun ( ol dediğinde olma sürecine giren) sürecinin bir eseri, ve dünya da insan denen canlının yaşayabileceği ve süreç içerisinde element ve gazların canlı yaşamını mümkün kıldığı bir hal almıştır... İnsanın var olma süreci ise türler arası geçiş ile mümkün olmuş tek hücreli canlılardan çift hücreli canlıya, eşeysiz üremeden eşeyli üremeye bir tür geçiş olmuştur... Bu süreç ilahi bir yasanın var olması ile işleyen bir süreç.idi... Darwinist düşünce bunu Allahsız bir sistem olarak anlatırken aslında Darwinin eserlerinşn Cahız ve Nazzamın sadece eserlerini tercümesinin ve Allahı devreden çıkarmasının bir ürünüdür... Evrim konumuz değil ama bu bağlamda değinmesi gereken ve islam düşünürlerinin temelde orataya attığı bir konudur...

Şua halde güneş ay ve yıldızlar her biri kendi yasalarının gereği olarak yörüngelerinde içindeki elementlerin yoğunluğuna göre işlerler... Diğer galaksilerdede bunun benzeri durumların olduğunu ve süreç içerisinde bu değişim ve dönüşümle her bir evrende canlı yaşamının vaf olacağını ve hatta insandan öncede diğer evrenlerde var plduğunu düşünüyorum...

Allah Vahy de cin derken insan dışındaki tüm varlıklara der... Buda insan dışındaki diğer varlıkları gündemimize sokar ki bunların ne olduğunu gelecek zaman içerisinde çözüleceğine inanmaktayım...

Vel hasıl giriş yaptık... Soruların yönüne göre konuşmaya devam edebiliriz MTTB

Bilgi - İnanç - Eylem

MTTB

Sp Kullanıcı
2 Mar 2017
8
9
10 yıl içinde ufolarla iletişime geçebiliriz gibi haberler vardı internette.Yalnız olmadığımız bir gerçek sadece bizim için yaratılmadı dünya.Daha söylenecek çok şey var.Çin kanıtlamıştı UFO ların olduğunu belgelerle felan.

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
Ben şahsen bu evrenin insan için yaratıldığına inanmıyorum... Zaten Allahında böyle bir iddiası yada böyle bir söylemide yok... Evreni anlamak için önce yaşadığımız dünyayı anlamak bulunduğumuz galaksiyi analiz etmek gerek... Evren kütle olarak hala genişlemekte ve bu genişlemesini tamamlamış değil... Evren dediğimiz bu sistemde içinde bulunduğumuz samanyolu galaksisi koca evrende sadece bir noktaya tekabul eder, yani nebula sisteminde sadece bir nokta, dünya iste bu nebula da sadece okyanusun içindeki bir damla...

Hal böyleyken evrenin insan için yaratılmış olduğu iddiası sadece gülünçtür... İnsanın yaradılışı yarıtaln sistemin içerisinde süreç içerisinde Allahın almış olduğu bir karardır... Bu karar Beşerin ( düşünemeyen varlığın) insana ( düşünebilen nefse) terfisi olarak tecelli eder... Şu halde biz insan dediğimiz şuan ki ırk olmadan önce de var idik... Allah ben insanı var [ Beni ademun ] edeceğim dediğinde melekler ona ; yer yüzünde bozgunculuk yapacak kan dökecek birini mi yaratacaksın demesi bunun en bariz delilidir...

Şu halde bana göre insan kun feyekun ( ol dediğinde olma sürecine giren) sürecinin bir eseri, ve dünya da insan denen canlının yaşayabileceği ve süreç içerisinde element ve gazların canlı yaşamını mümkün kıldığı bir hal almıştır... İnsanın var olma süreci ise türler arası geçiş ile mümkün olmuş tek hücreli canlılardan çift hücreli canlıya, eşeysiz üremeden eşeyli üremeye bir tür geçiş olmuştur... Bu süreç ilahi bir yasanın var olması ile işleyen bir süreç.idi... Darwinist düşünce bunu Allahsız bir sistem olarak anlatırken aslında Darwinin eserlerinşn Cahız ve Nazzamın sadece eserlerini tercümesinin ve Allahı devreden çıkarmasının bir ürünüdür... Evrim konumuz değil ama bu bağlamda değinmesi gereken ve islam düşünürlerinin temelde orataya attığı bir konudur...

Şua halde güneş ay ve yıldızlar her biri kendi yasalarının gereği olarak yörüngelerinde içindeki elementlerin yoğunluğuna göre işlerler... Diğer galaksilerdede bunun benzeri durumların olduğunu ve süreç içerisinde bu değişim ve dönüşümle her bir evrende canlı yaşamının vaf olacağını ve hatta insandan öncede diğer evrenlerde var plduğunu düşünüyorum...

Allah Vahy de cin derken insan dışındaki tüm varlıklara der... Buda insan dışındaki diğer varlıkları gündemimize sokar ki bunların ne olduğunu gelecek zaman içerisinde çözüleceğine inanmaktayım...

Vel hasıl giriş yaptık... Soruların yönüne göre konuşmaya devam edebiliriz MTTB

Bilgi - İnanç - Eylem
Ilk önce teşekkürler kardeşim.
Müsadenle yazinla ilgili katildigim ve katilmadigim konular var...

Kainatı Allah gereksiz yere yaratmadı içinde yarattığı varliklarida boşuna yaratmadı...

Herşey birbirine uyumlu ve ahenk içinde bugün insan için en uygun ortam hazırlanmış güneşi ile havası ile yiyecek içecek hat da barınacak şekilde ve herşeyi insanın emrine amede kılmış insanları onlardan üstün kılmış yeryüzüne halifhalife yapmış...

Hz.Adem olayındaki ilk insan olmayışı fikrine katılıyorum ama bu şekil akıl çerçevesinde ondan önce insan denen bir varlığın yada varlıkların olduğu lakin düşünemeyen akledemeyen bir varlık meleklerin kan dökecek bozgunculuk yapacak olmasını bildiklerine göre insan varmış..

Insanın yaşadığı dünya küçük bir gezegen olabilir okyanusta bir damla örneği verdiğin gibi..
Lakin bir örnekte ben vereyim o damlada yaşayan Allahin birliğine inanan ona ibadet eden yarattığı varlık okyanusta bogulur yaşayamıyor, burda Allahin lutfunun aşikar görüyoruz...

Okyanusta başka varlık yoktur anlamında değilde Allahin insanları diğer varlıklarından insanı üstün kılması evreni niçin yarattığı sonucunu cikaramazmiyiz..
Teşekkürler.

Yaratıcı kendisini tanıtmak için varlıklar yarattı...insan Alemi ve cinler Alemi buna örnektir.

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
[MENTION=20]Vav[/MENTION] Kardeşim temelde aykırı düşündüğümüz bişey yok...
Rab Andromeda sistemini kurarken bu sistemin içindeki en küçük elementten tut en yoğun gaza kadar her nesne her varlık bir amaca hizmet etmektedir... Andolsun ki insan gibi hiç bir varlıkta başı boş bırakılmış değildir...

Dediğin gibi herşey evrende ahenk halinde, biri diğerinin varlık sebebi örneğin güneşteki patlamalar güneşin yörüngesini yoğunluklar ve diğer gezegenlerin elemet ve gaz yoğunluğu onlarla olan mesafesini ayarlamaktadır.... Kainattaki milyarlarca gezegen ( yıldız) ve meteorların birbirine çarpmayıp bir sistem üzere çalışıyor olması bu düzenin ve amacın bir göstergesi...

İnsan yaşadığı evren yada galaksi yada gezegende en üstün olanı olabilir, lakin bu onun andromeda yani tüm bir evrende en üstün olduğu anlamı taşımaz. Vahy bu gezegene hitap ediyor dolayısıyla her topluma uyarıcılar gönderil esi.Allahın sunetullahıdır... Allah her saman yolu galaksisine yada galaksiye kendi içinde daha üstün varlıklar yaratmış olabilir. Bu Allahın kudretine aykırı değildir...
Yinede en iyi Allah bilir...
Bu konuda elimizdeki herşey gayba taş atmak yada teoridir...
Ama teorileri konuşmakta, düşünme ve tefekkürü arttırır inşeAllah...

Bilgi - İnanç - Eylem

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
10 yıl içinde ufolarla iletişime geçebiliriz gibi haberler vardı internette.Yalnız olmadığımız bir gerçek sadece bizim için yaratılmadı dünya.Daha söylenecek çok şey var.Çin kanıtlamıştı UFO ların olduğunu belgelerle felan.
Ufoların olduğuna ben islamdan önceki hayatımdada inanıyırdum, halada inanmaktayım... İslamda bu inancıma engel olabilecek bişey yok. So radan yaptığım araştırmalardada bunu yalanlayacak veri yok...
Ortadaki gerçek Bizden kimin neyi neden sakladığıdır... Evrende yanlız olmadığımız gibi dünyadada yanlız olmadığımıza bende inanıyorum. Bu inancım hayatımda hiçbirşey değiştirecek nitelikte değil...
Allabın bana yüklediği ; kendime, çevreme ve topluma karşı aynı zamanda insanlığa karşı sorumluluklarım var.... Temelde derdim bu...

Ama bunun yanında dünyayı keşfetmez, bilinmezlikleri bilir kulmakta insanlık için önemli...

Ama önümüzdeki 10 yıl değil yüzlerce yıl sonra bile bahs edilen ufo ve yabancı varlıklarla karşılaşılacağını düşünmüyorum... Evrene insanın versiği zarar kadar hiçbirşey zarar vermedi, evrenin düzenini tamamen bozacak bir harekette belki bir ihtimal müdahale için, varlıklarının idamesi için bizimle bağlantıya geçebilirler...

Yada bizimle irtibatlarına mani olunamayacak...

Bilgi - İnanç - Eylem

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
[MENTION=20]Vav[/MENTION] Kardeşim temelde aykırı düşündüğümüz bişey yok...
Rab Andromeda sistemini kurarken bu sistemin içindeki en küçük elementten tut en yoğun gaza kadar her nesne her varlık bir amaca hizmet etmektedir... Andolsun ki insan gibi hiç bir varlıkta başı boş bırakılmış değildir...

Dediğin gibi herşey evrende ahenk halinde, biri diğerinin varlık sebebi örneğin güneşteki patlamalar güneşin yörüngesini yoğunluklar ve diğer gezegenlerin elemet ve gaz yoğunluğu onlarla olan mesafesini ayarlamaktadır.... Kainattaki milyarlarca gezegen ( yıldız) ve meteorların birbirine çarpmayıp bir sistem üzere çalışıyor olması bu düzenin ve amacın bir göstergesi...

İnsan yaşadığı evren yada galaksi yada gezegende en üstün olanı olabilir, lakin bu onun andromeda yani tüm bir evrende en üstün olduğu anlamı taşımaz. Vahy bu gezegene hitap ediyor dolayısıyla her topluma uyarıcılar gönderil esi.Allahın sunetullahıdır... Allah her saman yolu galaksisine yada galaksiye kendi içinde daha üstün varlıklar yaratmış olabilir. Bu Allahın kudretine aykırı değildir...
Yinede en iyi Allah bilir...
Bu konuda elimizdeki herşey gayba taş atmak yada teoridir...
Ama teorileri konuşmakta, düşünme ve tefekkürü arttırır inşeAllah...

Bilgi - İnanç - Eylem
Eywallah kardeşim burda püf nokta var Kıyamet vuku buldu Allah c.c ıbrahim süresinde mealen buyurduğu;
Gün gelir, yer başka bir yere, gökler de başka göklere çevrilir. Bütün insanlar kabirlerinden kalkıp tek hâkim olan Allah’ın huzuruna çıkarlar.”Ayetinde başka insan dışı da varlıkların da bu yeniden doğusla hesaba cekilmeyecekmi Ayet insanlar dan bahsediyor..

Allah bilir tabi en iyisini.
başka varlıkların olması yada olmamasi bizi elbet uzayin son evresine kadar araştırmak bilim ve ilim adına birşey lere sahip olmak tan alıkoyamaz tabi..

Hayatın her kademesine tabi olan ,Dünyanın yaratilisindan varlıkların bilhassa cinler aleminden bahseden ve yokolislarindan tekrar dirilmesine kadar herşeye sahib ve haberdar eden kuran kerim neden bundan açık şekilde haberdar etmiyor sizce..

Imtihan için yaratılan insanoğlunu en büyük kıyameti zaten ölümü, ufo yada başka varlıkları bilmesi onu imtihandan ne alikoyabilir nede hafifletebilir..

Bilimi kucumser anlamında değilde, ıslam aleminin kan ağlayan yarası anlamında bunu öğrenmek birşey fayda etmez kanaatindeyim...

Tesekkurler

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,075
aslında her şeyin Kuran'da yazdığı açıkça belli ama bunu insanlar zamanla anlayabiliyor,
Rabbimizin meleklere sizin bilmediğinizi Ben bilirim demesi gibi,,,

Bakara 106. ayet
Biz herhangi bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturur (ya da ertelersek), yerine daha hayırlısını veya mislini getiririz. Allah'ın gücünün her şeye hakkıyla yettiğini bilmez misin?

bazen Kur'an okurken bu ayeti düşünürüm biz hiç bir şey fark etmeden okuduğunuz Kur'an-ı Rabbimiz değiştirebilir ve hiç birimizin haberi olmaz,,,

mesela bilim adamları gece belli bir saatin eğilerek insan beynine iyi geldiğini diyorlar oysa ki,,Rabbimiz ayetlerimde Peygamber efendimize sav gece kalk üçte biri ya ondan az yada fazla namaz kıl Kuran'ı sesle yavaş yavaş oku,,,ki buradan anlıyoruz ki zaten Rabbimiz dünya için Kur'an da her şeyi yazdı sadece zamanla insanlar bunu bulabiliyor,,,

bir ara görmüştüm dinozor ilgili eskiden var mıydı yok muydu tartışması olurdu,,,büyük kemiklere denk geldiklerini bununda eskiden olabileceğini diyorlar,,

ben öyle çokta UFO var mı yokmu diye pek takılmadım,,eğer varsa da Rabbimiz herşeye kadirdir,,,sadece Kün fe yekûn demesi yeterlidir,,,

• Beğen
Tepkiler: Çimen

Son mesajlar