Ömrümüzün her günü için bir oyun önerisi; “Sübhanallah Oyunu”

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Ömrümüzün her günü için bir oyun önerisi; “Sübhanallah Oyunu” Yıllar önce oynamaya başladım bu oyunu. Şimdi yavrulara öğretmek için gayret ediyorum. Okuldan geldiklerinde diyorum ki; bugün çok acayip, çok enteresan ne öğrendiniz? Anlatın bana... Anlatıyorlar :) Oturup en şaşkın, en hayran yüz ifademle dinliyorum ve “Vayy be, sübhanallah” diyorum :) “Hadi ya Eymen, demek dünyanın ortasında adı ekvator olan görünmez bir çizgi varmış. Vayyy be, sübhanallah”, “Enes yaa, demek arılar bal yapmayı bıraksa tüm ekosistem çökermiş. İyi ki arılar yaratılmış, sübhanallah” Çocuklar da alıştı yeni bir şey öğrendiklerinde, şaşırdıklarında “Sübhanallah” demeye... Hani tespih çekerken “Sübhanallah” deriz ya; ne yazık ki çoğu zaman hızlıca, düşünmeden, ne dediğimizi tefekkür etmeden söyleriz. Bence asıl tesbih bu; boncuklara üflenenden ziyade, hayatın içinde görülen, deneyimlenen, Allah’ın eşsiz ve benzersiz olduğunu bize hatırlatan anları yakalayabilmek asıl tesbih... Dur ben şimdi oturayım da bi “Elhamdülillah Oyunu” ile “Allahu Ekber Oyunu” bulayım. Tesbih gibi çeke çeke oynarız her gün, fena mı :)

Hatice Kübra Tongar

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1790193367955742&id=1473222996319449

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Sayın [MENTION=26]Beste[/MENTION] :) Sayın [MENTION=31]Qasem[/MENTION] :) Sayın [MENTION=9]Ahsen[/MENTION] :)

Son mesajlar