Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Her kapalı kadın dindar mıdır?

Durum
    Sahra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    71
    Bahsedilen
    110 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    22

Standart Cevap: Her kapalı kadın dindar mıdır?

Alıntı ALI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Suanda tek yazinin burasina dair yazi yazmakla yetiniyorum ve simdi o mevzuyu isleyeyim kisacasi.

Bizim bildigimiz kadariyla ilkönce minik etekle bir namaz olmaz ve namaz kilan kimselerde bilir setre avret diye konu var ve bu acidan da o gibi bir namaz da olmaz ve sonra bildigim kadariyla burdaki o acik uzuvda af edersiniz bacaklar olarak bu bakimdan da güne namaz kilsada olmaz biiznillah.

camiye gidersiniz ya da farklı yerlere bir bakarsınız yanınıza mini etekli ....hanımefendiler namaz için gelirler.
    mini etekli....noktalar koydum anlaşılır diye o noktalar elbette böyle kılıyorlar demek değildi. kişi mini ya da kısa ya da farklı bir kıyafet pantolon ile gelip çantasından eteğini örtüsünü çıkartıp namazını kılıyor. namaz kılma şuuruna vardıysa o kıyafetle kılamayacağının bilincindelerdir zaten. ben noktaları o uygun olmayan bir kıyafetle kılıyorlar diye eklemedim sanırım yanlış anlaşıldım
    Beste, Qasem ve Karaton bunu beğendiler.

Gözlerin anlattığı cümleyi suskunlar dinler

SAHRA

Durum
    Mystery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknik Destek
    Konular
    421
    Bahsedilen
    169 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Kelime Anlamının bu olduğunu düşünürsek

Dindar:
    Dininin buyruklarını, kurallarını eksiksiz olarak yerine getiren, dinine çok bağlı (kimse).

Kapalı olmak bu buyruklardan biri, Bunun yanı sıra Dürüst olmak, Ahlaklı olmak Hak yememek yalan söylememek gibi daha bir cok buyrukta sıralayabiliriz.

Ee günlük yaşantımızda bunların hepsinin bir arada olduğu kaç insan görebilirsiniz. Burdan kendimize bir pay biçelim.

Durum
    ALI
    ALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Nereden
    Almanya
    Konular
    294
    Bahsedilen
    46 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Sahra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mini etekli.noktalar koydum anlaşılır diye o noktalar elbette böyle kılıyorlar demek değildi.kişi mini ya da kısa ya da farklı bir kıyafet pantolon ile gelip çantasından eteğini örtüsünü çıkartıp namazını kılıyor.namaz kılma şuuruna vardıysa o kıyafetle kılamayacağının bilincindelerdir zaten.ben noktaları o uygun olmayan bir kıyafetle kılıyorlar diye eklemedim sanırım yanlış anlaşıldım
    Sahra bizde o kadar bir zeka yok ve ilkönce bunu diyeyim ve o incelikten de biz demek ki anlamamisiz senin yazmis oldugun suandaki bu yaziya görede.

Bende tek bildigime göre yazdim böyle bir seyide ne duymus nede okumusuz ve sahid de olmadigimiz icin ister istemez de böyle yazdim.

Farz edelim ki birileri böyle camii ye geliyor simdi her mini etekli kisinin yaninda namaz kilmak icin o kiyafet mi var bilmiyorum ve bunun icin de tek Allahu alem derim
    Sahra bunu beğendi.

Durum
    Sahra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    71
    Bahsedilen
    110 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    22

Alıntı ALI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahra bizde o kadar bir zeka yok ve ilkönce bunu diyeyim ve o incelikten de biz demek ki anlamamisiz senin yazmis oldugun suandaki bu yaziya görede.

Bende tek bildigime göre yazdim böyle bir seyide ne duymus nede okumusuz ve sahid de olmadigimiz icin ister istemez de böyle yazdim.

Farz edelim ki birileri böyle camii ye geliyor simdi her mini etekli kisinin yaninda namaz kilmak icin o kiyafet mi var bilmiyorum ve bunun icin de tek Allahu alem derim
    estagfırullah o nasıl söz mahcup oldum böyle düşünmenize....sadece camide değil avm ve mescitler...gibi yerlerde de kılanlar yanlarında getiriyorlar. getirmeyen olursa zaten oralarda örtü ve etekler mevcut çok şükür. kısacası ibadet yapmak isteyenlere imkanlar çok...her zaman mini etekli olmuyor mesele bu değil yanlış anlaşılmasın onlara karşı bir itham değildir denk geldiğimiz için yazmıştım. önemli olan ibadete karşı meyilli olmaları gerisi gelir inşallah. Allah (c.c) hepimize hidayet etsin inşallah
    ALI, Karaton ve Qasem bunu beğendiler.

Gözlerin anlattığı cümleyi suskunlar dinler

SAHRA

Durum
    Karaton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
    Konular
    61
    Bahsedilen
    262 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Bu konuda bizlere yol gosterecek bakis acimiza bir perspektif sunacak ayetlerden biri

Araf ; 26 Ey Ademoğulları! Size katımızdan, hem çıplaklığınızı örtmek hem de zarafet ve güzellik aracı olmak üzere giysi (yapma yeteneği) bahşettik; fakat takva elbisesi var ya: işte o en hayırlı olandır. Bunlar da Allah'ın ayetlerindendir; belki insanlar ders alırlar.

Bu noktadan sonra o dindar bu dinsiz onun namazi olmaz bunun bacagi gorunur vs bizim uzerimize vazife degildir.

insanlari kilik kiyafetlerine gore katogorize etmek yanlis oldugu gibi insanlarin allah a karsi yapmis olduklari bi ibadetin kabul olup olmayacaginada bizim degil allahin karar vermesi yerinde olur.
    Bu noktada sahranin dusuncesine katilmakla birlikte ali abinin dusuncesinin yanlis oldugu kanaatindeyim.
    Mystery ve Qasem bunu beğendiler.
    “Hayırlı bir işte yorul, bir başka hayırlı işe doğrul. Rabbin ile irtibatını kesme.” (İnşirah Sûresi 7-8)

Durum
    ALI
    ALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Nereden
    Almanya
    Konular
    294
    Bahsedilen
    46 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Sahra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    estagfırullah o nasıl söz mahcup oldum böyle düşünmenize.sadece camide değil avm ve mescitler.gibi yerlerde de kılanlar yanlarında getiriyorlar.getirmeyen olursa zaten oralarda örtü ve etekler mevcut çok şükür.kısacası ibadet yapmak isteyenlere imkanlar çok.her zaman mini etekli olmuyor mesele bu değil yanlış anlaşılmasın onlara karşı bir itham değildir denk geldiğimiz için yazmıştım.önemli olan ibadete karşı meyilli olmaları gerisi gelir inşallah.Allah(c.c)hepimize hidayet etsin inşallah
    Eline saglik yazmis oldugun bu yazi ve vermis oldugun su bilgi icin de tesekkür ederim bizde bugün yazilida olsa bir seyi daha ögrenmis olduk.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)