Ev İçinde Bir Şey Arayıpta Bulmadığımızda Okunacak Dua

Futbolcu

Sp Kullanıcı
12 Mar 2017
1,568
840
[h=1]Ev içinde bir şey arayıpta bulmadığımızda okunacak dua[/h]

Evin içinde veya haricinde bir şey kaybedip ararken bulamadığımız zaman :''Allahumme râdde-ed-dâlleti ve hâdi-d-dâlleh!Ente tehdi min-ed-dalâleh.Urdud aleyye dâlleti (Ne kaybettiyse ismini söyler) bi Kudretike ve Sultanik.Feinneha min fadlike ve atâik.'' yani

''Allahım! Ey kayıpları geriye döndüren ve ey kayıpları ileten! Sen dilediğin kayıpları sahibine döndürürsün=sahibini kaybolan şeye ileticisin.Kaybettiğimi(Ne kaybettiyse ismini söyler) Kudretinle , İzzetinle bana döndür ne olur.Bu gibi işler Senin fazlı bağışlarındandır'' demeliyiz..

Bu hususta dahi bir çok hadisler varid olmuştur.Ayrıca menkibelerde tesbit edildiği üzere İbrahim Edhem Hazretlerine bir Fatiha , üç İhlas bağışlamak üzere okuduktan sonra :''Meded ya İbrahim Edhem!'' diyen sofilere

, İbrahim Edhem himmet eder.Bu İbrahim Edhem'e mahsus bir keramettir.Bu gibi yerlerde dahi, salih zevatlarla tevessül caizdir.Not: bu yazılanları bende tecrübe ettim, ve kaybettiğim bir şeyi(anahtar idi) şeyi Allahım izni izni ile buldum.(Hikem)

Bu yazılanlara, ''Vahhabiyyul meşreb olanların şiddetle kızacaklarını biliyorum..Ne yapalım kızsınlar.

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K