Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen Ebudücane

Konu: şehit KATADE'nin ablası ile dergimiz için yaptıgımız röpörtaj

 1. #1
  Status
  Offline
  Ebudücane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Junior Member
  Üyelik tarihi
  26 Mart 2017
  Mesajlar
  38
  Konular
  23
  Bahsedilen
  2 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  39

  Standart şehit KATADE'nin ablası ile dergimiz için yaptıgımız röpörtaj  R.U: selamun aleykum Bir şehit ablası olarak öncelik duygularınızı almak isteriz.

  Şehid’in ablası: Aleykm selam, bismillah öncelikle derginizin ilk sayısında kardeşime yer verdiğiniz için Rabbim razı olsun. Bir şehit’in ablası olmak öncelikle şükrümü artırıyor. Ailemizde onurlu bir yaşamda onurlu bir tercih ile hayatına yön vermiş kardeşimin olması gerçekten hamd edilecek bir durum. Diğer taraftan şehit ablası olmak bir misyon da yüklüyor aslında. Onun şehadet’ine layık bir hayat sürmek kul olduğumuzu hatırlatıyor. Diğer taraftan ona olan dinmek bilmeyen bir özlem. Yüreğimizin bir yanı hep buruk tabi, bu ardeşiniz olursa dahada zor… Rabbim bizi cennet’inde buluşturması inancı beni rahatlatıyor…

  R.U: Biz şehit Katade (Ali şenol)’yi biraz anlatırmısınız ablası olarak sizin dilinizden biraz dinlemek isteriz.

  Şehid’in ablası: Ali küçük yaşından beri hep daha olgundu..küçüklüğünden beri namaz’ını kılar, ağzından kötü sözler çıkmazdı. Ahlaki yönden iyiydi elhamdülillah büyüyünce ne olacaksın? Sorusuna: mücahid olacağım diyordu..herşeyden önce samimiydi yapmacık değildi gerek öğretmen ve akadaşları tarafından çok sevilirdi. Duygusaldı ümmetin içinde bulunduğu durum onu fazlasıla üzüyordu. Aynı zamanda güler yüzlü, espirili, insana huzur veren bir yapısı vardı..

  R.U: Birde merak ediyoruz doğrusu Ebu Katade mahlasını seçmesindeki sebeb ne idi? Yada çağlar öncesi bir kahramanın samimi, içten onun gibi örnek teşkil eden günümüze yansıması diyebilirmiyiz?

  Şehid’in ablası: Ebu Katade mahlasını kendisi taktı diye biliyorum..

  R.U:Burda bulunduğu sürede öğrenmek adına en çok neye özen gösterdi ilmi konuda?

  Şehid’in ablası: Özellikle Kur’an’a öncelik verirdi. Ezber yapar namaz’larında okurdu.

  R.U: En çok ne tür kitap okurdu?

  Şehid’in ablası:islami kitaplar.

  R.U:sevdiği alimler varmıydı naçizane bilmak isteriz..

  Şehid’in ablası:Cihad dersleriyle bir çok Müslüman gencin yolunu aydınlatan Şehit Abdullah Azzam’dan etkilendi. Ankara’da Tevhidi çizgide olan vakıf ve derneklerde dersler aldı.

  R.U:ŞehidKatade bilinçli bir ailedemi büyüdü? Yani Tevhid eksenli bir ailedemi yetişdiniz?

  Şehid’in ablası: Biz babamızı küçük yaşta kaybettik. Ben dört Ali altı aylıkdı. Babamızın İslami hassasiyetleri olduğunu biliyoruz. Evimizde bir çok islami kitap vardı. Seyyid KUTUP’un tefsiri kitaplığn en üst rafındadı..SeyyidKUTUP’un anlatıldığı, bant tiyatroları, göyüzü depremleri, elbet sorulur gibi kasetleri dinlerdik. Sabahlara kadar islami konuları konuşur tartışırdık…

  R.U: kardeşiniz Katade gitme kararını nasıl aldı? Pekala buradada çalışıp ecir alabilirdi diyenler olabilir! Ama o gitmeye karar vermiş bu kararı almasında ki en etken neydi? Yada en çok etkilendiği bir hadise varmıydı?

  Şehid’in ablası:Ali’nin gitme kararı almasında öncelikle,On bir eylül saldıraları sonunda haçlı orduları tarafından Afgan kardeşlerimize acımasız işkenceler, tecavüzler, katliamlar, ümmetin bir halifesinin olmaması, ümmetin içinde bulunduğu acı durum, guantanamo, ebugureyb’ler oldu..birde tabi Müslümanların aralarındaki çekişme ve tartışmalar onu rahatsız ediyordu.


  R.U:Gitme kararını size söyledimi? Nasıl karşıladınız? tepkiniz ne oldu gerek sizin gerek ailenizin ençokta anne hanımı merak ediyorum yüreğine ağır geldimi evlat sevgisi, gitme dedimi? Dedi ise Şehit Katade’nin tepkisi ne oldu?

  Şehid’in ablası:Ali on dokuz yaşından itibaren sincan f-tibi ceza evinde altı ay kaldı o dönemlerde bizim için çok zordu tek suçu cami çıkışı Müslümanların bilgilenmesi için bildiri dağıtması. Tabi bizler için zindan medrese-i yusufiye’dir. Orayı fırsata çevirdi bolbol kitaplar okudu kafasında bir çok şey netleşti. Ceza evinden yolladığı mektuplarda “biz daha bedel ödemedik” diyor. Anneme Hz.Sümeyra’yı anlatıyordu bizi gideceğine yavaş yavaş hazırlıyordu. Gitme kararını hepimize tek ek anlattı. Bana söylediğinde gözlerinden yaşlar dökülüyordu. Buralara sığamıyordu artık. Gitme burada faydalı ol denildiği zaman oraya gidip ALLAH için cihad ettiğinde insanlar üzerinde daha faydalı bir etki olacağını düşünüyordu..Annem’e söylemek konusuna gelince annem’e ilk önce suriye’ye okumaya gideceğini söylemiş. Annemde oraya gidene kadar Cihad’a gitsene demiş. Sonra tabi ne kadar kararlı olduğunu görünce gitme demedi. Ailedende kimse gitme demedi herkez maddi manevi destekledi elhamdülillah.
  R.U: Şehit Katade’nin gitmeden önceki son günlerini bize biraz anlata bilirmisiniz?

  Şehid’in ablası: gitmeden önce heyecanla hazırlık yapıldı. Götüreceklerini hazırladı. Gittiği gün evde hüzün vardı onda ise heyacan telaş ayrılığın hüznü.. hepimize tek tek sarıldı dedik ki, bir şey: bir kurşunda bizim için at kafirlere… ve bahçenin kapısından son çıkış.. dilinde dualar..ve son bakış…
  Gitmeden nafile oruç tutar, Kur’an ezberleri yapapıyor, dünyalık şeylere rağbet etmiyordu, kendini zorluklarla yaşamaya alıştırıyordu…

  R.U:Peki Şehit kaç ay yada kaç yıl cephede bulundu? Hiç haber aldınızmı? Bu süreçte konuşma imkanınız oldumu? Oldu ise ne konuşurdunuz size nasihatleri nelerdi?

  Şehid’in ablası: 2006 yılında afganistan’a gitti 2008’de Şehadet haberi gldi. Ara ara telefonda konuşurduk tabi çok rahat konuşamıyorduk. Ama bana “22”yi duydunuzmu demişti. Sonradan 22 amerika askerinin cehenneme yolladıklarını öğrendik. Elhamdülillah ordada çok iyi olduğunu söylüyordu gelmeye niyeti olmadığını anlıyordum…Afgan halkı tarafından çok sevilirdi dillerini öğrenmek için notlar tuttuğunu duyduk. Bir çok operasyona katıldığını roket atar ve füzede çok iyi olduğunu ensardan mücahidlerin ondan yardım istediklerini bu başarıdan sonra ona “Beş aslan” lakabını verdiklerini ALLAH’ın onun eliyle bir çok kafiri cehenneme yolladığını öğrendik elhamdülillah.

  R.U: Nasıl Şehid oldu bilgi verirmisiniz hangi bölgede? Önce yaralanıp birkaç gün sonra şehit oldu diye biliyoruz doğrumudur?

  Şehid’in ablası: son operasyonda Şehadeti bekliyormuş, yeni elbiselerini giymiş bu sefer Şehid olacağım diyormuş.ama Rabbim ona farklı bir şehadet nasib etti. Eğitim esnasında elbombası patlaması sonucu sol eli kopuyor ve ayakları yara alıyor. Ertesi akşamda çok istediği şehadete kavuşuyor. Mücahidler şok olmuş ve çok üzülmüşler cebinden helallik istediği ve şehadet haberini ulaştırmaları için abimin numarasının olduğu not çıkmış..

  R.U: Haberi duyduğunuzda ne hissettiniz? Bilhassa annemiz..

  Şehid’in ablası: haberi abime vermişler o sırada ben, annem ve ablam Ankara’da değildik. Bize gelince söylediler. İlk şoku yaşadıktan sonra herkes şükür secdesi yaptı. Tabi onu, yani aynı havayı soluduğunuz, aynı acıyı, aynı sevinci birlikte yaşadığınız canımız Ali’mizi birdaha görememenin acı ve hüznü… Anneme ilk önce anne, şehitlik ile ilgili hadisleri hatırlıyormusun? Diyerek söyledim… Tabi bir annenin evlat acısı çok zor. Ali’nin tercihi güzeldi sıradan bir ölümle gitmedi rabbim’e… Bu bizimkalbimize sekinet verdi.. Taziyeye bir çok Müslüman kardeşimiz geldi buda bizim için destek oldu. Hatta mavi Marmara şehid’i ugur Süleyman abide geldi, oda şimdi güzel bir yerde inşaallah..

  R.U:Şehid’in son vasiyeti ne oldu size bilhassa ümmete..

  Şehid’in ablası: Gittikten sonra mektubu geldi. Mektubta yeğenlerinin Cihad’a hazırlanmasını istiyordu. Tabi işimiz zor çocuklarımızı böyle günaha batmış bir ortamda yetiştirebilmek… Ama yeğenlerinin üzerinde etkisi büyük, görmedikleri halde onun ne için yaşadığını ne için öldüğünü biliyorlar.

  R.U: son olarakta sözü siz değerli ablamıza bırakıyoruz biz kardeşlerinize ve ümmete nasihatleriniz var ise bir şehit ablası olarak söz sizde inşallah…

  Şehid’in ablası:Son olarak insan gerçekten ne isterse Rabbim ona o yolu kolaylaştırıyor. Hayat kısa, zaman hızla akıyor ölüme çok hızlı adımlarla yaklaşıyoruz. Hesab var ölümü ne ileri alabiliriz nede geri çeke biliriz. Bu bizi telaşlandırmalı harekete geçirmeli. ALLAH’ın dini yer yüzüne hakim olsun diye çalışmalıyız yani yolumuzu seçmeliyiz. Seçimini şehadet’den yana seçenler karlı bir alışveriş yaptılar.
  “Hacılara su dağtmayı ve mescid-i haramı onarmayı allah’a ahiret gününe iman eden ve allah yolunda cihad edenin (yaptıkları) gibimi saydınız (bunlar) Allah katında bir olmazlar allah zulme sapan bir topluluğa hidayet vermez”
  “İman edenler Hicret edenler Allah yolunda mallarıyla canlarıyla cihad edenlerin ALLAH katında büyük dereceleri vardır. İşte kurtuluşa ve mutluluğa erenler bunlardır.”
  “Rableri onlara katından bir rahmeti, bir hoşnutluğu ve onlar için, sürekli bir nimet bulunan cennetleri müjdeler.”
  “Onlar ebedi kalıcıdırlar. Hiç şüphesiz Allah, büyük mükafatkatındaolandır.”
  “Ey iman edenler, eğer imana karşı küfrü sevip-tercih ediyorlarsa babalarınızı ve kardeşlerinizi veliler edinmeyin. Sizden kim onları veli edinirse işte zulme sapanlar bunlardır.”
  “De ki: eğer babalarınız,çocuklarınız, kardeşleriniz, aşiretiniz, kazandığınız mallar, az kar edeceğinizden korktuğunuz ticaret ve hoşunuza giden evler, sizi Allah’tan ve, onun Resulünden ve onun yolunda cihad etmekten sevimli ise, artık Allah’ın emri gelinceye kadar bekleye durun Allah fasıklar topluluğuna hidayet vermez..” (tevbe suresi 19,24)
  Sizlere çok teşekkür ederim sizin gibi gençlerin olması beni umutlandırıyır. Gerçekten bir ölüp bin diriliyoruz elhamdülillah…

  Dergi adına:
  Şehid ailesini tebrik ediyor ve Allah’tan degerli ağabeyimiz Ebu Katade mahlaslı Ali şenol’un şehadet’ini kabul etmesini niyaz ediyoruz.

  (Röportajda emeği olan Metehan sarı kardeşimizi unutmadan selamlarımızı iletir nacizane teşekkürler ederiz)
  Asi ve Mavi bunu beğendi.
  [
  İnsanın ya söyleyecek sözü yada susacak edebi olmalı..
  Hz.Ebubekir(ra)

 2. #2
  Status
  Offline
  Asi ve Mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman Üye
  Üyelik tarihi
  30 Ocak 2017
  Mesajlar
  8,032
  Konular
  305
  Blog Entries
  3
  Bahsedilen
  281 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  1 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  238

  Standart Cevap: şehit KATADE'nin ablası ile dergimiz için yaptıgımız röpörtaj

  Alıntı Ebudücane Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster


  R.U: selamun aleykum Bir şehit ablası olarak öncelik duygularınızı almak isteriz.

  Şehid’in ablası: Aleykm selam, bismillah öncelikle derginizin ilk sayısında kardeşime yer verdiğiniz için Rabbim razı olsun. Bir şehit’in ablası olmak öncelikle şükrümü artırıyor. Ailemizde onurlu bir yaşamda onurlu bir tercih ile hayatına yön vermiş kardeşimin olması gerçekten hamd edilecek bir durum. Diğer taraftan şehit ablası olmak bir misyon da yüklüyor aslında. Onun şehadet’ine layık bir hayat sürmek kul olduğumuzu hatırlatıyor. Diğer taraftan ona olan dinmek bilmeyen bir özlem. Yüreğimizin bir yanı hep buruk tabi, bu ardeşiniz olursa dahada zor… Rabbim bizi cennet’inde buluşturması inancı beni rahatlatıyor…

  R.U: Biz şehit Katade (Ali şenol)’yi biraz anlatırmısınız ablası olarak sizin dilinizden biraz dinlemek isteriz.

  Şehid’in ablası: Ali küçük yaşından beri hep daha olgundu..küçüklüğünden beri namaz’ını kılar, ağzından kötü sözler çıkmazdı. Ahlaki yönden iyiydi elhamdülillah büyüyünce ne olacaksın? Sorusuna: mücahid olacağım diyordu..herşeyden önce samimiydi yapmacık değildi gerek öğretmen ve akadaşları tarafından çok sevilirdi. Duygusaldı ümmetin içinde bulunduğu durum onu fazlasıla üzüyordu. Aynı zamanda güler yüzlü, espirili, insana huzur veren bir yapısı vardı..

  R.U: Birde merak ediyoruz doğrusu Ebu Katade mahlasını seçmesindeki sebeb ne idi? Yada çağlar öncesi bir kahramanın samimi, içten onun gibi örnek teşkil eden günümüze yansıması diyebilirmiyiz?

  Şehid’in ablası: Ebu Katade mahlasını kendisi taktı diye biliyorum..

  R.U:Burda bulunduğu sürede öğrenmek adına en çok neye özen gösterdi ilmi konuda?

  Şehid’in ablası: Özellikle Kur’an’a öncelik verirdi. Ezber yapar namaz’larında okurdu.

  R.U: En çok ne tür kitap okurdu?

  Şehid’in ablası:islami kitaplar.

  R.U:sevdiği alimler varmıydı naçizane bilmak isteriz..

  Şehid’in ablası:Cihad dersleriyle bir çok Müslüman gencin yolunu aydınlatan Şehit Abdullah Azzam’dan etkilendi. Ankara’da Tevhidi çizgide olan vakıf ve derneklerde dersler aldı.

  R.U:ŞehidKatade bilinçli bir ailedemi büyüdü? Yani Tevhid eksenli bir ailedemi yetişdiniz?

  Şehid’in ablası: Biz babamızı küçük yaşta kaybettik. Ben dört Ali altı aylıkdı. Babamızın İslami hassasiyetleri olduğunu biliyoruz. Evimizde bir çok islami kitap vardı. Seyyid KUTUP’un tefsiri kitaplığn en üst rafındadı..SeyyidKUTUP’un anlatıldığı, bant tiyatroları, göyüzü depremleri, elbet sorulur gibi kasetleri dinlerdik. Sabahlara kadar islami konuları konuşur tartışırdık…

  R.U: kardeşiniz Katade gitme kararını nasıl aldı? Pekala buradada çalışıp ecir alabilirdi diyenler olabilir! Ama o gitmeye karar vermiş bu kararı almasında ki en etken neydi? Yada en çok etkilendiği bir hadise varmıydı?

  Şehid’in ablası:Ali’nin gitme kararı almasında öncelikle,On bir eylül saldıraları sonunda haçlı orduları tarafından Afgan kardeşlerimize acımasız işkenceler, tecavüzler, katliamlar, ümmetin bir halifesinin olmaması, ümmetin içinde bulunduğu acı durum, guantanamo, ebugureyb’ler oldu..birde tabi Müslümanların aralarındaki çekişme ve tartışmalar onu rahatsız ediyordu.


  R.U:Gitme kararını size söyledimi? Nasıl karşıladınız? tepkiniz ne oldu gerek sizin gerek ailenizin ençokta anne hanımı merak ediyorum yüreğine ağır geldimi evlat sevgisi, gitme dedimi? Dedi ise Şehit Katade’nin tepkisi ne oldu?

  Şehid’in ablası:Ali on dokuz yaşından itibaren sincan f-tibi ceza evinde altı ay kaldı o dönemlerde bizim için çok zordu tek suçu cami çıkışı Müslümanların bilgilenmesi için bildiri dağıtması. Tabi bizler için zindan medrese-i yusufiye’dir. Orayı fırsata çevirdi bolbol kitaplar okudu kafasında bir çok şey netleşti. Ceza evinden yolladığı mektuplarda “biz daha bedel ödemedik” diyor. Anneme Hz.Sümeyra’yı anlatıyordu bizi gideceğine yavaş yavaş hazırlıyordu. Gitme kararını hepimize tek ek anlattı. Bana söylediğinde gözlerinden yaşlar dökülüyordu. Buralara sığamıyordu artık. Gitme burada faydalı ol denildiği zaman oraya gidip ALLAH için cihad ettiğinde insanlar üzerinde daha faydalı bir etki olacağını düşünüyordu..Annem’e söylemek konusuna gelince annem’e ilk önce suriye’ye okumaya gideceğini söylemiş. Annemde oraya gidene kadar Cihad’a gitsene demiş. Sonra tabi ne kadar kararlı olduğunu görünce gitme demedi. Ailedende kimse gitme demedi herkez maddi manevi destekledi elhamdülillah.
  R.U: Şehit Katade’nin gitmeden önceki son günlerini bize biraz anlata bilirmisiniz?

  Şehid’in ablası: gitmeden önce heyecanla hazırlık yapıldı. Götüreceklerini hazırladı. Gittiği gün evde hüzün vardı onda ise heyacan telaş ayrılığın hüznü.. hepimize tek tek sarıldı dedik ki, bir şey: bir kurşunda bizim için at kafirlere… ve bahçenin kapısından son çıkış.. dilinde dualar..ve son bakış…
  Gitmeden nafile oruç tutar, Kur’an ezberleri yapapıyor, dünyalık şeylere rağbet etmiyordu, kendini zorluklarla yaşamaya alıştırıyordu…

  R.U:Peki Şehit kaç ay yada kaç yıl cephede bulundu? Hiç haber aldınızmı? Bu süreçte konuşma imkanınız oldumu? Oldu ise ne konuşurdunuz size nasihatleri nelerdi?

  Şehid’in ablası: 2006 yılında afganistan’a gitti 2008’de Şehadet haberi gldi. Ara ara telefonda konuşurduk tabi çok rahat konuşamıyorduk. Ama bana “22”yi duydunuzmu demişti. Sonradan 22 amerika askerinin cehenneme yolladıklarını öğrendik. Elhamdülillah ordada çok iyi olduğunu söylüyordu gelmeye niyeti olmadığını anlıyordum…Afgan halkı tarafından çok sevilirdi dillerini öğrenmek için notlar tuttuğunu duyduk. Bir çok operasyona katıldığını roket atar ve füzede çok iyi olduğunu ensardan mücahidlerin ondan yardım istediklerini bu başarıdan sonra ona “Beş aslan” lakabını verdiklerini ALLAH’ın onun eliyle bir çok kafiri cehenneme yolladığını öğrendik elhamdülillah.

  R.U: Nasıl Şehid oldu bilgi verirmisiniz hangi bölgede? Önce yaralanıp birkaç gün sonra şehit oldu diye biliyoruz doğrumudur?

  Şehid’in ablası: son operasyonda Şehadeti bekliyormuş, yeni elbiselerini giymiş bu sefer Şehid olacağım diyormuş.ama Rabbim ona farklı bir şehadet nasib etti. Eğitim esnasında elbombası patlaması sonucu sol eli kopuyor ve ayakları yara alıyor. Ertesi akşamda çok istediği şehadete kavuşuyor. Mücahidler şok olmuş ve çok üzülmüşler cebinden helallik istediği ve şehadet haberini ulaştırmaları için abimin numarasının olduğu not çıkmış..

  R.U: Haberi duyduğunuzda ne hissettiniz? Bilhassa annemiz..

  Şehid’in ablası: haberi abime vermişler o sırada ben, annem ve ablam Ankara’da değildik. Bize gelince söylediler. İlk şoku yaşadıktan sonra herkes şükür secdesi yaptı. Tabi onu, yani aynı havayı soluduğunuz, aynı acıyı, aynı sevinci birlikte yaşadığınız canımız Ali’mizi birdaha görememenin acı ve hüznü… Anneme ilk önce anne, şehitlik ile ilgili hadisleri hatırlıyormusun? Diyerek söyledim… Tabi bir annenin evlat acısı çok zor. Ali’nin tercihi güzeldi sıradan bir ölümle gitmedi rabbim’e… Bu bizimkalbimize sekinet verdi.. Taziyeye bir çok Müslüman kardeşimiz geldi buda bizim için destek oldu. Hatta mavi Marmara şehid’i ugur Süleyman abide geldi, oda şimdi güzel bir yerde inşaallah..

  R.U:Şehid’in son vasiyeti ne oldu size bilhassa ümmete..

  Şehid’in ablası: Gittikten sonra mektubu geldi. Mektubta yeğenlerinin Cihad’a hazırlanmasını istiyordu. Tabi işimiz zor çocuklarımızı böyle günaha batmış bir ortamda yetiştirebilmek… Ama yeğenlerinin üzerinde etkisi büyük, görmedikleri halde onun ne için yaşadığını ne için öldüğünü biliyorlar.

  R.U: son olarakta sözü siz değerli ablamıza bırakıyoruz biz kardeşlerinize ve ümmete nasihatleriniz var ise bir şehit ablası olarak söz sizde inşallah…

  Şehid’in ablası:Son olarak insan gerçekten ne isterse Rabbim ona o yolu kolaylaştırıyor. Hayat kısa, zaman hızla akıyor ölüme çok hızlı adımlarla yaklaşıyoruz. Hesab var ölümü ne ileri alabiliriz nede geri çeke biliriz. Bu bizi telaşlandırmalı harekete geçirmeli. ALLAH’ın dini yer yüzüne hakim olsun diye çalışmalıyız yani yolumuzu seçmeliyiz. Seçimini şehadet’den yana seçenler karlı bir alışveriş yaptılar.
  “Hacılara su dağtmayı ve mescid-i haramı onarmayı allah’a ahiret gününe iman eden ve allah yolunda cihad edenin (yaptıkları) gibimi saydınız (bunlar) Allah katında bir olmazlar allah zulme sapan bir topluluğa hidayet vermez”
  “İman edenler Hicret edenler Allah yolunda mallarıyla canlarıyla cihad edenlerin ALLAH katında büyük dereceleri vardır. İşte kurtuluşa ve mutluluğa erenler bunlardır.”
  “Rableri onlara katından bir rahmeti, bir hoşnutluğu ve onlar için, sürekli bir nimet bulunan cennetleri müjdeler.”
  “Onlar ebedi kalıcıdırlar. Hiç şüphesiz Allah, büyük mükafatkatındaolandır.”
  “Ey iman edenler, eğer imana karşı küfrü sevip-tercih ediyorlarsa babalarınızı ve kardeşlerinizi veliler edinmeyin. Sizden kim onları veli edinirse işte zulme sapanlar bunlardır.”
  “De ki: eğer babalarınız,çocuklarınız, kardeşleriniz, aşiretiniz, kazandığınız mallar, az kar edeceğinizden korktuğunuz ticaret ve hoşunuza giden evler, sizi Allah’tan ve, onun Resulünden ve onun yolunda cihad etmekten sevimli ise, artık Allah’ın emri gelinceye kadar bekleye durun Allah fasıklar topluluğuna hidayet vermez..” (tevbe suresi 19,24)
  Sizlere çok teşekkür ederim sizin gibi gençlerin olması beni umutlandırıyır. Gerçekten bir ölüp bin diriliyoruz elhamdülillah…

  Dergi adına:
  Şehid ailesini tebrik ediyor ve Allah’tan degerli ağabeyimiz Ebu Katade mahlaslı Ali şenol’un şehadet’ini kabul etmesini niyaz ediyoruz.

  (Röportajda emeği olan Metehan sarı kardeşimizi unutmadan selamlarımızı iletir nacizane teşekkürler ederiz)
  Rabbim şehadetini kabul etsin inşallah
  Haklıysan KORKMA
  HAK seni korur Hz.Ali

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •