Aslında sebep çok belli!

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Ben, "dünyada bu kadar müslüman mağdur ve mazlum durumda iken nasıl olup da Allah bize yardım etmiyor" diye şaşıranlara şaşırıyorum!

Aslında sebep çok belli!

Sırf Allah'tan beklenecek şeyleri kullardan, sırf kulların yapması gereken şeyleri Allah'tan bekliyoruz. Sonra da sayısı bir avuç olan düşman karşısında nasıl olup da âciz kaldığımıza şaşırıyoruz!

Günahları affetme, hidayet etme, şifa verme, gaybı bilme vb. sırf Allah'tan beklenecek şeylerdir. Kim ki herhangi bir kulda bu özelliklerin var olduğunu düşünürse Allah'a ait olan yetkiyi kullara vermiş olur.

Çalışma, çabalama, Allah'ın dinine yardım etmek üzere gayret etme, tedbir alma kuldan beklenen davranışlardır. Bunları yerine getirmeksizin sırf dua ile Allah'ın düşmanı helak etmesini beklemek âcizlik ve safdilliktir.

Öyleyse yapılması gereken şey belli: Allah'ın hakkını Allah'a, kula düşen sorumluluğu kula vermek gerek.

(Soner Duman /27.Rebiülevvel.1439/Cumartesi)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=412233339195002&id=371313576620312

Yazıcızade

ARTIK YOK
Sp Kullanıcı
20 Ara 2017
250
24
Kocaeli
624 Sene Cihan İmparatorluğu yapan Osmanlı, Ne zaman ki Allah ve Rasûlunden ayrıldı ve batı medeniyetinin pisliğine özendi; işte o zaman gücümüz elimizden alındı.

O yüzden ne diyor Cennet mekan 2.Abdulhamid Han Hazretleri;

"Yeniden Canlanmak İçin Avrupa Medeniyetini Taklit Değil, Gücümüzün Esası Olan İslamiyet'e Dönmek Gerekir!."

Bu hale halk olarak geldik, halk olarak dirilebiliriz.

Son mesajlar