Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Ağaç Şeklinde Aç12Beğeni
 • 4 gönderen NoktA
 • 2 gönderen Vav
 • 3 gönderen Ahsen
 • 3 gönderen Karaton

Konu: Son okçular tepesi; Evimiz

 1. #1
  Status
  Online
  NoktA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman Üye
  Üyelik tarihi
  21 Mart 2017
  Mesajlar
  1,489
  Konular
  627
  Bahsedilen
  50 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  18

  Standart Son okçular tepesi; Evimiz

  Okçular tepesi, ümmet olarak Kur’an ve Sünnetin talimatlarına uymayınca nasıl bir bozgunla karşılaşabileceğimizi özetleyen İslam tarihimizdeki en önemli sembollerden biridir.

  Uhud savaşı sırasında Efendimiz (s.a.s)’in “Ne şart ve durum olursa olsun asla burayı terk etmeyeceksiniz. Bizlerin cesetlerinin akbabalar tarafından parçalandığını görseniz bile yerinizi bırakmayacaksınız.” (Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, c. 4, s. 293) emrine rağmen sahabe efendilerimizin bir kısmının vaktinden önce görev yerlerini terk etmeleri nedeniyle Uhud, bir zafer olmaktan çıkmış, Hz. Hamza (r.a) ve Mus’ab bin Umeyr (r.a) başta olmak üzere 70 kadar sahabe efendilerimiz şehit edilmişti.

  Ümmet olarak okçular tepesinden sonra da Kur’an ve Sünnetin ne olursa olsun terk edilmemesi talimatına rağmen birçok tepeyi terk ederek büyük bozgunlar yaşadık ve yaşamaya devam ediyoruz.

  Asla ayrılmamamız gereken İslam Birliği tepesini terk ettiğimiz için ümmet coğrafyamız askeri ve siyasi olarak emperyalizm ve Siyonizm tarafından işgal edildi. Faizsiz İslam ekonomisi tepesini terk ettiğimiz için çarşılarımız, pazarlarımız, ceplerimiz ve ekonomimiz faizci kapitalist nizamın kontrolüne girdi.

  Ümmet olarak Kur’an ve Sünnetin asla terk etmeyin dediği görev yerlerimizi terk ettiğimiz için askeri, siyasi ve ekonomik açıdan büyük bir bozguna uğradık. Bu bozgunla birlikte başlayan geri çekilme, elimizde kalan son okçular tepesi olan evlerimizin sınırlarına kadar dayandı.

  Bu geri çekilme esnasında evlerimizi müdafaa ile görevli anne ve babalar olarak maalesef iyi bir sınav veremedik. Bu müdafaanın başkomutanlarından olan analarımız, kimi zaman haklı ekonomik gerekçeler ve geçim derdiyle, kimi zaman da diploma sevdasının, akademik kariyer planlarının, iş hayatının parlak unvanlarının, çift maaş hayallerinin dayanılmaz bir ganimet sevdasına dönüşmesiyle evlerini ve asli görevlerini terk ettiler ya da terk etmek zorunda bırakıldılar.

  Analarımızın evlerimizden uzaklaştırılmasıyla birlikte nesillerimizi tehdit eden büyük facia başlamış oldu. Evde ana kalmayınca anaokulları açtık, huzur kalmayınca huzur evleri açtık. Ancak hiçbir suni tedbir bu bozgunun önüne geçemedi. Kreşlerin, bakıcıların ve bakım evlerinin bağrında yetişen nesillerimiz avuçlarımızdan kayıp gitti. O gün okçular tepeyi terk ettiği için Hz. Hamza (r.a) ciğeri parçalanarak şehit edilmişti. Bugün analarımız evlerimizi terk ettiği için nice Hamzalar, Mus’ablar televizyonun, internetin ve dizilerin pençesinde kalpleri, zihinleri paramparça edilerek heba edildi.

  Dünyevileşmenin iliklerimize kadar işlemesiyle birlikte nesillerimizin geleceği ile ilgili önceliklerimiz değişti. Evlatlarımızın aldığı notlar ya da kaçırdığı deneme sınavları yüzünden neredeyse depresyona girerken, her gün kaçırdıkları namazlar için yüzümüzü bile ekşitmez olduk.

  Dershane taksitleri ve özel ders ücretleri arasında sıkışan babalarımızın, ailelerini, yakıtı insanlar ve taşlar olan cehennem azabından koruyacak ne takatleri kaldı ne de vakitleri.

  Tapusu bize ait olan evlerimizin başköşesini televizyon, gündemini de dizler ve magazin programları işgal etti. Geniş odalar, salonlar, mutfaklar, mobilyalar arasında afiyeti, huzuru ve bereketi kaybettik. Daha konforlu bir hayat, daha iyi bir ev, daha iyi bir araba hayalleri kurarken İslami hedef ve ideallerimizi unuttuk.

  Muhafazakâr demokrasinin pençesinde din ve dünya arasında gidip gelen nesillerimizi bu keşmekeşten kurtaracak ve yeniden ihya edebilecek son sığınak evlerimizdir. Okçular tepesinde Abdullah b. Cübeyr (r.a) bilinciyle müdafaa etmemiz gereken son tepe evlerimizidir. Bu büyük müdafaada en büyük görev, annelerimize düşmektedir. Bir evde asli görevinin şuuruna varmış bir anne varsa o ev yıkılmaz bir kale gibidir. Şuurlu annelerin bulunduğu evlerin gündemleri Kur’an ve Sünnettir. O evlerde erkeğin ya da kadının da değil sadece Allah’ın sözü geçer.


  Bu evler kimi zaman İslam’ın bir nizam haline geliş sürecinin başladığı Hz. Hatice’nin evi, kimi zaman İslam’ın ilk çekirdek kadrolarının yetiştiği ve örgütlendiği Erkam bin Ebi’lErkam’ın evi, kimi zaman Mus’ab bin Umeyr’in Medine ’de karargâh seçtiği Esad bin Zürare’nin evi, kimi zaman da İslam devletinin ilk kararlarının alındığı EbûEyyûb el-Ensârî’nin evi gibi daima ümmete hizmet eden evlerdir.

  Ümmetimizin yeniden toparlanması, bu evler ve ailesini toparlayarak Fatihler ve Selahaddinler yetiştirecek yuvalar kuran anneler eliyle olacaktır. İşte bu annelerin evleri ümmetimizin elinde kalan son okçular tepesidir.

  Abdülaziz Kıranşal


  Son okçular tepesi; Evimiz -*Milli Gazete
  Vav, Karaton, Yaren ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 2. #2
  Status
  Online
  Vav
  Vav - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Geceye Dair ..
  Üyelik tarihi
  31 Ocak 2017
  Mesajlar
  1,163
  Konular
  172
  Bahsedilen
  69 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  35

  Standart Cevap: Son okçular tepesi; Evimiz

  Hanımlar eşlerini dünya kölesi , taksit kölesi haline getirdiğinden beri dünya hayatı gözümüzde değerli oldukça ne evimiz erkamin evi olur nede hayatımız Ammar Ailesi olur.
  NoktA ve SiyahSancakTaR bunu beğendiler.

 3. #3
  Status
  Online
  Ahsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Şimal Yıldızı
  Üyelik tarihi
  30 Ocak 2017
  Mesajlar
  4,563
  Konular
  198
  Blog Entries
  3
  Bahsedilen
  48 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  125

  Standart Cevap: Son okçular tepesi; Evimiz

  Alıntı Vav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Hanımlar eşlerini dünya kölesi , taksit kölesi haline getirdiğinden beri dünya hayatı gözümüzde değerli oldukça ne evimiz erkamin evi olur nede hayatımız Ammar Ailesi olur.
  bu yazidan da ancak bunu çıkarırsın sende haklısın
  SiyahSancakTaR, Vav ve NoktA bunu beğendiler.
  Haklıysan KORKMA
  HAK seni korur Hz.Ali

 4. #4
  Status
  Online
  Karaton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
  Üyelik tarihi
  27 Ocak 2017
  Yaş
  36
  Mesajlar
  900
  Konular
  31
  Bahsedilen
  96 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  50

  Standart Cevap: Son okçular tepesi; Evimiz

  Yazarin iyi temennileri güzel.ama mücadeleyi baslattigi nokta yanlis..

  Bugun islam toplumunun ümet olabilme düşüncesi o semsiye altinda birlesebilmesi,hayalinde otesinde itopya bile denilemeyecek bir olgudur..Bunun müsebbi bi ise kadinlarin evden cikmis sosyal hayatin icerisinde bulunuyor olmalari degildir..bu ummet icerisinde had safhada olan şirk mezhep ve kavmiyet anlayışini bir sekilde aşmak sureti ile minimize edememis olmanin dogal sonucudur..yani kadin evinde oturup yetistirdigi cocuga din diye bunlari ogretecekse,gitsin calissinda hicbisey ogretmesin daha iyidir.

  Demekki olayin temeli kadinlarin evde oturmasi degil evdekileri nasil yetistirdikleri ile alakalidir.tevhid dinine yonelip allahin ipine sarilmak ve yerlerde surunen kuran bilincini ayaga kaldirmamiz gerekiyor.
  Vav, SiyahSancakTaR ve NoktA bunu beğendiler.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •