Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 38 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kitap Tavsiyeleri....

Status
    eRkAm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geceye Dair ..
    Konular
    179
    Bahsedilen
    71 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    37

Standart Cevap: Kitap Tavsiyeleri....

Alıntı EMİR ŞAHİN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç kimseyi dışlamadım.
    hiç kimseye hakarette etmedim.
    itikadi yönden bozuk fikirleir var dedim..diyorumda .
    bayraktar bakraklı hz isa inmeyecek diyor..
    ama peygamber efndimiz hadis şerifleirnde vakti geldiğinde inecek buyuruyor..
    bayraklı sünnnet namaz yok diyor..nafile namazn var diyo..
    kandil geceleri yok bayraklı..
    sadece kadir gecesi varmış..
    mustafa islamoğlu, mehmet okuyan, ve bayraktar bakraklı işine geldiği hadis şerifi kabul ediyor, işine gelmeyen hadisi şefifleri buharide veya müslimde zikredilse bile uydurma hadis diyo kabul etmiyor.
    İFTİRA ATAR GİBİ ŞÖYLEDİR BÖYLEDİR DEMİYORUM..ALANEN YOUTUBEDE PROGRAMLARINDA SÖYLÜYOR ..
    TEFSİRMDEDE YAZDIM DİYOR BAYRAKLI..

evet özgür forum..bende özgürce cevap yazma hakkımı kullandım..

ben kimseye akılda vermiyorum..benim aklım bana yetmiyor.

bunları yazınca hakaret etmiş veya ötekileştirmişmi oluyorum..
    doğruya doğru..yanlışa yanlış..
    Senin dogrun sende doğru olabilir Lakin Kuran da böyle örnek verdiğin önemli bir konu dünyanın sonu konusunda hz isanin yeryüzüne geri geleceği ile ilgili Ayet var mi ? Egerki mihenk taşın kuranı kerimse göster ,gosteremessin çünkü böyle bir ayet yok.
    Senelerce mehdi dediler ne oldu insanları hep bir bekleyişe biri gelecekte kurtaracak gibi kandirdilar sonuç hokkabaz ların peşinden gidenlerle doldu..

Abbasiler döneminde 5 bin hadis kulliyatdan kaldırıldı nedeni ise Resullahta isnaten söylendiği için,
    Hadis kurana ters düşüyorsa kusura ister bak ister bakma kabul etmem retde2edmem uymam..

Kuranı kerimi mihenk tasi yapmayanin sonu kandili milli piyango şans oyunu gibi görmekten öteye gitmez bir sene her halt yap bir gecede temizlenirim, yok öyle...
    Bizim ilk refaransimjz Kuran dir, elbet deki hadisler bu yolda gösterisidir lakin kurana ters düşüyorsa orda bi dur demektir...
    Suan meşhur hadis diye önümüze sunulan deve sidigi sifadir o zaman buyrun ...

Status
    EMİR ŞAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isınan Üye
    Konular
    6
    Bahsedilen
    1 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    5

Alıntı Vav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Senin dogrun sende doğru olabilir Lakin Kuran da böyle örnek verdiğin önemli bir konu dünyanın sonu konusunda hz isanin yeryüzüne geri geleceği ile ilgili Ayet var mi ? Egerki mihenk taşın kuranı kerimse göster ,gosteremessin çünkü böyle bir ayet yok.
    Senelerce mehdi dediler ne oldu insanları hep bir bekleyişe biri gelecekte kurtaracak gibi kandirdilar sonuç hokkabaz ların peşinden gidenlerle doldu..

Abbasiler döneminde 5 bin hadis kulliyatdan kaldırıldı nedeni ise Resullahta isnaten söylendiği için,
    Hadis kurana ters düşüyorsa kusura ister bak ister bakma kabul etmem retde2edmem uymam..

Kuranı kerimi mihenk tasi yapmayanin sonu kandili milli piyango şans oyunu gibi görmekten öteye gitmez bir sene her halt yap bir gecede temizlenirim, yok öyle...
    Bizim ilk refaransimjz Kuran dir, elbet deki hadisler bu yolda gösterisidir lakin kurana ters düşüyorsa orda bi dur demektir...
    Suan meşhur hadis diye önümüze sunulan deve sidigi sifadir o zaman buyrun ...

rengin belli oldu
    mihenk taşı kuran diyon hep.
    sana göre göre mihenk taşı sadece kuran olabilir.
    bana göre mihenk taşı kuranı kerimin yanında hadisi şerifler ve peygamber efendimizn sünnetleridir..
    yoksa hadislere inanmıyormusun?
    hz. isanınineceğini müjdeleyen bir kaç hadisi şerif..

Nefsim kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, Meryem oğlu İsa'nın adalet sahibi olarak inmesi yakındır... [Ebu Hureyre r.a. / Buhari, Büyu 102, Mezalim 31, Enbiya 49; Müslim, İman 242 (155); Ebu Davud, Melahim 14 (4324); Tirmizi, Fiten 54 (2234)]

Sizler on alameti görmedikçe hiçbir zaman Kıyamet kopmaz... Biri de İsa (as)'ın inmesi...(Müslim, Kitabü-l Fiten: 39)

Vallahi muhakkak ve muhakkak Meryem oğlu İsa inecek, hem adil bir hakem, adaletli bir hükümdar olarak inecek... (Sahih-i Müslim bi Şerhin-Nevevi, cilt 2, s.192. Kitabul-İman, Babu Nuzuli İsa İbn-i Meryem, Kenzul Ummal, 14/332)

bir çok hadisi şerif var bu konu ile alakalı..
    ama inanna için üş hadisi şerif yeter dimi...

Status
    Karaton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
    Konular
    36
    Bahsedilen
    101 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Sizler on alameti görmedikçe hiçbir zaman Kıyamet kopmaz... Biri de İsa (as)'ın inmesi...(Müslim, Kitabü-l Fiten: 39)

Akif yukarıda alıntıladığım hadis ile aşağıda paylaştığım ayetler arasında bir çelişki varmıdır? yoksa da nasıl bir yöntem izlenmeli bu ayetler ile hadisin arasında bağ kurabilmek için?

/AHZÂB-63: İnsanlar senden kıyamet vaktini soruyorlar. De ki: -Onun bilgisi Allah katındadır. Ne bilirsin belki vakti çok yakındır?)

NÂZİÂT-42: Sana Kıyametin kopacağı ânı soruyorlar: 'Kâinattaki hayatiyet ne zaman ebedî âlemin limanına demir atıp duracak?' diyorlar.)

NÂZİÂT-43: Sen onu nereden bilip insanlara anlatacaksın?

NÂZİÂT-44: Onun bilgisinin sonu Rabbine dayanır.)

NÂZİÂT-45: Sen, yalnızca ondan 'içi titreyerek korkanlar' için bir uyarıcısın.)

A'RÂF-187: (Ey Rasûlüm!) Sana Kıyamet’in ne zaman gelip demir atacağını da soruyorlar. De ki: “Onun bilgisi ancak Rabbimin katındadır.” O’ndan başka kimse onun üzerindeki bilinmezlik perdesini kaldıramaz. Kıyamet, göklerle yer ve onlarda bulunan bütün varlıklar için dayanılması çok zor bir hadisedir. O, size beklenmedik anda ve birden gelir. Sanki sen onun vaktini merakla araştırıyormuşsun ve peygamber olman da onu bilmeni gerektiriyormuş gibi, onu sana ısrarla soruyorlar. De ki: “Onun bilgisi ancak Allah katındadır, fakat insanların çoğu bu gerçeği de bilmezler.”)
    Sükut ve eRkAm bunu beğendiler.

Status
    sükutu-ezber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hüzün/sarısı
    Konular
    325
    Bahsedilen
    10 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    58

bir son yılllar da diyim hadis inkarçılığı çıkmış önceden de varmıydı bilmiyorum bu da hoş bir şey olmasa gerek
    bana sadece kur'an yeter diyen elbette Kur'an bizim tek kitabımız ona şüphe yok ama oradan da Peygamber efendimiz çıkarılıyor sünnet yok sayılmaya çalışılıyor

peki soruyorum her şey Ku'anda yazıyor mu Peygember efendimiz yaptıklarıyla islamı anlatmıyor mu yürüyen Kur'andı sanki soyutlanmaya çalışılıyor kimi cevrelerden
    büyük imamlar Ebu hanife ,imam hanbeli imami şafii ,ve maliki dediklerine de mualefet var hadisle alakalı olanlar öyle zorluklarla araştırmayla ulaşmışlar ki uydurma hadislerden içlerine aldıklarına inanmıyorum,,

sanki mubarekler o imamları aşmış da haklarında konuşuyor Rabbim hidayet versin

Buhari bir hadis duyar ve bunu almak için çok uzun yola gider ve bir adam görür atına yem verirken geri döner söylerler ona o kadar yolu gittin hadisi almadan geldin neden oda şöyle der adam atına yem verirken elini uzattı ama elinde hiç bir şey yoktu yani bu kadar açık

Peygmber efendimizin hadislerinden tabii ki çok şey öğreneceğiz Kur'anla örtüşenlerle Kur'an hikaye kitabi değil her şeyi açıklasın bizle Peygember efendimizin hayatına bakarak öğreneceğiz,, tabi ki uydurma hadisleri ayiklıyacağız o bazı kücük uydurmalar var diye topyekün hadisleri inkar edenler var bu hoş bir şey değil,,,,
    müslüman elbette uyanık olacak

Kur'anı daha iyi anlamak için Peygamber efendimizin hayatına bakacağız yok bana tek Kur'an yeter demeyle olmaz,,: )

aklıma ilk gelen şudur
    apeki Kur'anda yazıyor mu namazı nasıl kılacaksınız ,,
    işte bizlede Efendimizin hayatına bakarak öğreneceğiz açıkcası bana tek Kur'an yeter diyene de ben pek itimat etmem hiç kimse bir şeyleri yok sayamaz zamanla ne olur önce müstehablar ,,
    zmanla sünnetle yok edilir sonra da sora farzlara gelir emin olun kimse bir şeyi hemen yok edemez yavaş yavaş eder,,,

o kada çok konuşan var ki yok sünnet diye bir şey yok uymazsan uyma madem ki kimi insanlar diyor ki hani Hz Muhammedi seviyorum nasıl seviyorsun yaptığını mı yapıyorsun sünnetidini mi uyguluyorsun yok ee o zaman nasıl bir sevgi bu kuru kuruya onu inkar et sünnet yok de vs...

açıkçacı İslam yıpratılmaya çalışılıyor bunun farkında değiliz,,,

Nazenin, EMİR ŞAHİN ve Beste bunu beğendiler.
    Ey insan! İhsanı bol Rabbine karşı seni aldatan nedir?
    İnfitâr 6. ayet

Status
    eRkAm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geceye Dair ..
    Konular
    179
    Bahsedilen
    71 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    37

rengin belli oldu
    mihenk taşı kuran diyon hep.
    sana göre göre mihenk taşı sadece kuran olabilir.
    bana göre mihenk taşı kuranı kerimin yanında hadisi şerifler ve peygamber efendimizn sünnetleridir..
    yoksa hadislere inanmıyormusun?
    hz. isanınineceğini müjdeleyen bir kaç hadisi şerif..

Nefsim kudret elinde olan Allah'a yemin ederim ki, Meryem oğlu İsa'nın adalet sahibi olarak inmesi yakındır... [Ebu Hureyre r.a. / Buhari, Büyu 102, Mezalim 31, Enbiya 49; Müslim, İman 242 (155); Ebu Davud, Melahim 14 (4324); Tirmizi, Fiten 54 (2234)]

Vallahi muhakkak ve muhakkak Meryem oğlu İsa inecek, hem adil bir hakem, adaletli bir hükümdar olarak inecek... (Sahih-i Müslim bi Şerhin-Nevevi, cilt 2, s.192. Kitabul-İman, Babu Nuzuli İsa İbn-i Meryem, Kenzul Ummal, 14/332)

bir çok hadisi şerif var bu konu ile alakalı..
    ama inanna için üş hadisi şerif yeter dimi...

Benim yorumda hadis inkarciligimi cikardin ne diyim sadace sana dedim deve sidigi buyur iç buda hadis Buhariden ..

Ben Resullaha istinaden eklemeler var dedim ama sen konuyu nereye sürükledi n..

Status
    Nazenin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    116
    Bahsedilen
    15 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    9

Alıntı sükutu-ezber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir son yılllar da diyim hadis inkarçılığı çıkmış önceden de varmıydı bilmiyorum bu da hoş bir şey olmasa gerek
    bana sadece kur'an yeter diyen elbette Kur'an bizim tek kitabımız ona şüphe yok ama oradan da Peygamber efendimiz çıkarılıyor sünnet yok sayılmaya çalışılıyor

peki soruyorum her şey Ku'anda yazıyor mu Peygember efendimiz yaptıklarıyla islamı anlatmıyor mu yürüyen Kur'andı sanki soyutlanmaya çalışılıyor kimi cevrelerden
    büyük imamlar Ebu hanife ,imam hanbeli imami şafii ,ve maliki dediklerine de mualefet var hadisle alakalı olanlar öyle zorluklarla araştırmayla ulaşmışlar ki uydurma hadislerden içlerine aldıklarına inanmıyorum,,

Buhari bir hadis duyar ve bunu almak için çok uzun yola gider ve bir adam görür atına yem verirken geri döner söylerler ona o kadar yolu gittin hadisi almadan geldin neden oda şöyle der adam atına yem verirken elini uzattı ama elinde hiç bir şey yoktu yani bu kadar açık

Peygmber efendimizin hadislerinden tabii ki çok şey öğreneceğiz Kur'anla örtüşenlerle Kur'an hikaye kitabi değil her şeyi açıklasın bizle Peygember efendimizin hayatına bakarak öğreneceğiz,, tabi ki uydurma hadisleri ayiklıyacağız o bazı kücük uydurmalar var diye topyekün hadisleri inkar edenler var bu hoş bir şey değil,,,,

Kur'anı daha iyi anlamak için Peygamber efendimizin hayatına bakacağız yok bana tek Kur'an yeter demeyle olmaz,,: )

aklıma ilk gelen şudur
    işte bizlede Efendimizin hayatına bakarak öğreneceğiz açıkcası bana tek Kur'an yeter diyene de ben pek itimat etmem hiç kimse bir şeyleri yok sayamaz zamanla ne olur önce müstehablar ,,
    zmanla sünnetle yok edilir sonra da sora farzlara gelir emin olun kimse bir şeyi hemen yok edemez yavaş yavaş eder,,,

o kada çok konuşan var ki yok sünnet diye bir şey yok uymazsan uyma madem ki kimi insanlar diyor ki hani Hz Muhammedi seviyorum nasıl seviyorsun yaptığını mı yapıyorsun sünnetidini mi uyguluyorsun yok ee o zaman nasıl bir sevgi bu kuru kuruya onu inkar et sünnet yok de vs...

Teşekkürler sukut benimde rahatsız olduğum bir konu

Allah razı olsun.

"Yalnız Kur'an" diyenler
    sükutu-ezber, EMİR ŞAHİN ve Beste bunu beğendiler.
    Müslümanım
    Diyen Herkes
    Müslümanca

Yaşamak Zorundadır.

Status
    sükutu-ezber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hüzün/sarısı
    Konular
    325
    Bahsedilen
    10 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    58

Alıntı Nazenin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler sukut benimde rahatsız olduğum bir konu

Allah razı olsun.

"Yalnız Kur'an" diyenler
    amin amin amin hepimizden inşallah,,,
    aynen öyle bacım beni de çok rahatsız ediyor ,,,, hep bir inkar peşinde kimileri çürükler ayrıraym derken hepten yok sayılıyor bazı şeyler hadisler ilk başta,,
    Nazenin ve EMİR ŞAHİN bunu beğendiler.
    Ey insan! İhsanı bol Rabbine karşı seni aldatan nedir?
    İnfitâr 6. ayet

Status
    EMİR ŞAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isınan Üye
    Konular
    6
    Bahsedilen
    1 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    5

Alıntı sükutu-ezber Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

aklıma ilk gelen şudur

YÜREĞİNE SAĞLIK KARDEŞİM.
    düşünceleirme tercüma olmuşsunuz..

allah razı olsun..
    sükutu-ezber ve Beste bunu beğendiler.