İlk vahiyde Allah ‘oku’ diyor ama Peygamberimiz okuma bilmiyor.

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Peygamberimizin (sav) hayatını okurken yeri geldi, çocuklara sordum. İlk vahiyde Allah ‘oku’ diyor ama Peygamberimiz okuma bilmiyor. Neden okuma bilmeyen bir Peygambere ilk emir ‘oku’ olmuştur sizce? Okuma öğrensin diye mi, dediler. Dedim ama sonradan da okuma öğrenmemiş ki... O zaman Kuranı okusun diyedir, dediler. Ama dedim, daha ilk vahiy geliyor, ortada okunacak bir Kuran yok ki... Öyle mi, böyle mi konuştuk biraz. Dedim ki ‘Acaba okuma sırf kitaplarla, harflerle mi olur?’ Açtık perdeyi birlikte gökyüzünü, bulutları, ayı okuduk... Aya bakıp, ayı yaratan Allah’ı görmenin de bir okuma olduğunu konuştuk. Sonra yataklarına yattı yavrular, uyudular... Bende oturdum yanlarına, dünyanın en tatlı kitabını, ‘evladı’ okuyorum usulca. Ve iyi ki diyorum, iyi ki Rabbim ayet ayet okuttuğun yavrularımız var <3

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1786539288321150&id=1473222996319449

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Olaya çok güzel ve olması gereken açıdan yaklaşmışsın.
İnşallah müsait olduğumda bu konu üzerine biraz konuşalım...

Geleneksel algıyı kırmak gerek...

Bu arada sukutu ezberi göremedim. Konuya katkısı olurdu.

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Ben yazmadım üstad bu yazı Hatice Kübra Tongar a ait. Bir sayfası var Bağırmayan anneler isimli. Forum bayanlarına tanıtmak için bir yazısını ekledim. Sayın Beste google den takip ediyormuş. Güzel yazıları kacirabilecegi düşüncesiyle onuun için foruma ekleyebilecegimi soyledim:) tabi yorumlarına tüm bayanlarla birlikte çaycı olarak eşlik ederim:D

Beste

Sp Kullanıcı
10 Şub 2017
1,574
493
Bir önceki yazdığı yazısıda güzel di Sayın [MENTION=60]NoktA[/MENTION],
İnşallah bizlere örnek davranış olur paylaşdıkları.
Bizde çocuklarımıza uygularız yalnız benim emanetim büyüdü ben artik biliyorum kısmına geçti : ).

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Hatice hanımı yakından tanırım.
Sağolsun çocuklara ve gençlere yönelik bir çok interaktif çalışması bulunmakta.
Takip edemesemde takibe değer birisidir.
En son akit tvde sunuculuk yaptığında karşılaşmıştık.

Konu oldukça önemli...
Ve Tamda konunun ana damarına basmış...
Okuma eylemine...
Okuma eyleminin ana ruhuna

İnşallah fırsat bulunca konuyu gündemimize alalım.

Bu arada NoktA sen bizim çaycısın, Bayan arkadaşlar kendilerine başka çaycı bulsun... :)
Çayı koyu olanın muhabbeti hoş olur.

Beste kardeşim, Hatice hanımın Muallim çocuk projesi vardı, en son hatırladığım onu kaleme alıp yazın dünyasına kazandırmıştı muhakkak temin et inşallah...

Beste

Sp Kullanıcı
10 Şub 2017
1,574
493
Evet inşallah duymuşdum Tesekkürederim : ) [MENTION=31]Qasem[/MENTION]

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Olaya çok güzel ve olması gereken açıdan yaklaşmışsın.
İnşallah müsait olduğumda bu konu üzerine biraz konuşalım...

Geleneksel algıyı kırmak gerek...

Bu arada sukutu ezberi göremedim. Konuya katkısı olurdu.
sukutu-ezber i sormuşsun farketmedim :) uzun zamandır devamsizlik yapıyor işleri varmis ondan gelemiyormuş. [MENTION=20]eRkAm[/MENTION] konunun linkini sukutu ezber e gonderebilirmisin. Kendisi baksın mesajina:)

Son mesajlar