Peygamberimizin (sav) en sevdiğin davranışı nedir?

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Bana "Peygamberimizin (sav) en sevdiğin davranışı nedir" deseniz, herkesi var olan haliyle kabul etmesi derim. Öyledir çünkü; var olan özelliğini över ve var olmayana 'neden yok' demez... Hz. Ebubekir'in cömertliğini överken diğer sahabilere 'Siz neden onun gibi değilsiniz' diye kızmaz. Hz. Ömer'e 'Neden Osman gibi sükunetli değilsin' demediği gibi; Hz. Osman'a da 'Biraz Ali gibi atılgan olsana' diye öğüt vermez. Bence bunu başarabilmek gerçekten çok zor ve fakat bi o kadar da önemli. Enes, ilk okuldan beri Türkçe'ye çok yatkın olmadığını bize belli etti. İlk başlarda bunu çok algılayamadım. Nasıl yapamaz ki, çok kolay dedim hep.(Benim için kolaydı çünkü) Sonra bir gün matematik ödevini kontrol ederken sayfada hiç işlem olmadığını fark ettim. İşlemler nerede, diye sordum. Aklımdan yaptım, dedi. Nasıl yani, dedim. Bu işlemler akıldan yapılamayacak kadar zor! Benim için zor değil, dedi. O gün bende jeton düştü :)) Şimdi Türkçe'den 70 aldığında gayreti için kutlama yapıyoruz ***128515;Neden 90 ya da 100 değil demiyorum. Başarılı olduğu matematiği övmeyi, oğlumu becerisi yönünde takdir etmeyi daha doğru buluyorum. Her çocuk böyle. Kiminin sözel becerisi yüksek, kiminin matematiği, kiminin sanatsal yönü, berikinin bedensel becerileri... Önemli olan var olanı takdir edip, olmayanın 'olduğu kadarına' razı gelmek. Hem ben söylemiyorum bak; yöntem gül kokulu Peygamberden, alıp baş tacı etmek gerek <3

Hatice Kübra Tongar

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1788776871430725&id=1473222996319449

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Est Sayin [MENTION=31]Qasem[/MENTION] üstad hepimiz ayni saftayiz :)
İşte o yüzden...
Karşı safta onların karşısına dikiliriz, aynı safta olanların önünde saygıyla eğiliriz. :) Yan yanada olsak eğilince önünde oluyoruz...
:)
Siz var olun biz eğilmekten gocunmayız :)

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
İşte o yüzden...
Karşı safta onların karşısına dikiliriz, aynı safta olanların önünde saygıyla eğiliriz. :) Yan yanada olsak eğilince önünde oluyoruz...
:)
Siz var olun biz eğilmekten gocunmayız :)
Allah razı olsun üstad:)

Beste

Sp Kullanıcı
10 Şub 2017
1,574
493
Allahumme salli ala Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed

Allah râzi olsun@NoktA : ) daha okumamişdim iyi oldu

Son mesajlar