Bir gülümsemeyle de olsa

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Geçen çok yoğun ve stresli bir gündü. Modum düşüktü. Ama uyandığımda tüm ev halkına günaydın dedim, onlarla gülüştüm, teker teker uğurladım. Sonra dışarı çıktım, işlerim vardı. Gördüğüm her tanıdığa selam verip sohbet ettim. Bir ara taksiye binmem gerekti, taksicinin yüzü sirke satıyordu. Her dediğime ters cevaplar verdi. “Ya sabır” deyip, gülümsemeye devam ettim. Arada hastaneye gittim. Hemşireler beni tanıyormuş, odama geldiler. Gülüştük, sohbet ettik. Burada iki paylaşım yaptım. İkisinde de sizlere gülümsüyordum. Çünkü bence keyifsizlik mahrem birşey. Kişiyle ilgili. Canımın sıkkın olması ev halkını, komşularımı, bindiğim taksinin şöförünü, hastanedeki hemşireyi ya da sizlerin de canını sıkma hakkı vermez bana. Vermemeli. Yoksa hepimiz yüzü sirke satan taksiciden, kasada surat yapan kasiyerden, yüzünü çevirip somurtan komşudan, işte geçirdiği kötü günün acısını ev halkından çıkartan eşten dertlenir dururuz. Hepimiz sıkıntılarımızı başkalarına boca ede ede, suratı asık kaşları çatık insanlara dönüşür gülümsemeyi unuturuz. O zaman en güzel sözü gül kokulu Nebi söylesin; “Bir gülümsemeyle de olsa, insanlara iyilik yapmaktan asla vazgeçmeyin.” <

Hatice Kübra Tongar

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1800284580279954&id=1473222996319449

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Sayın [MENTION=26]Beste[/MENTION]

Sayın [MENTION=31]Qasem[/MENTION]

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Rab yüzü ve kalbi sürekli gülümseyenlerden eylesin bizi..
Tebessüm ve gülümseme geleceğe dair , bu güne dair umut aşılar

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K