Allah'in verdiği sözler

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
ALLAH'IN VERDİĞİ SÖZLER

Şartlara riayet edersek Allah tarafından hepimize açık çekler verilmiş. İşte bunların bir kısmı:

1. “Bana dua edin, duanıza icabet edeyim” (Mümin, 60)

2. “Beni anın, ben de sizi anayım. Bana şükredin, nankörlük etmeyin.” (Bakara, 152)

3. “Bana verdiğiniz sözü tutun, ben de size verdiğim sözü tutayım.” (Bakara, 40)

4. “Eğer şükrederseniz size nimetlerimi arttırırım.” (İbrahim, 7)

5. “Kim bir iyilikle gelirse ona getirdiğinin on katı kadar karşılık vardır.” (En’am, 160)

6. “Kim Allah’a verdiği sözde durursa Allah ona büyük bir mükâfat verecektir.” (Fetih, 10)

7. "Siz Allah'a yardım ederseniz Allah da size yardım eder." (Muhammed, 7)

Evet... İşte Allah'ın verdiği sözler. "Allah'tan daha doğru sözlü kim vardır?." (Nisâ, 122)

(Soner Duman /05.Ağustos.2017/Cumartesi)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10214023437398892&id=1199869809

• Beğen
Tepkiler: mümine

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
insan Allah'a ne söz verdi Acaba ?
Şüphesiz Allah sözünden dönmez, insanin Allah'a verdigi sözleri genelde hep caydi yada caydirildi ne dersiniz

• Beğen

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,299
18,123
Bolu
www.sevgiplatformu.info
Araf 172 özetle; Allahû Tealâ şöyle buyurdu): “Ben, sizin Rabbiniz değil miyim?” Dediler ki: “Evet, (Sen, bizim Rabbimizsin), biz şahit olduk.”
Burada tabi kalu bela yani ruhların bedenlerden önce yaratıldığı ve allahın ruhları bir araya toplayarak böyle bir Ahit yaptığı yorumu vardır.

Bazı yorumlara göre ise ki benimde düşüncem de bu yöndedirki ;allahın ruhları ezelden yaratmadığı bu ahitin ise bebeğin anne karnındaki 120. Gününde ruh verildiği zamanlarda yaptığıdır.

Allah her nefisi kendisine şahit tutar bu ahti yapar ve nefs inandık itaat ettik der.ayetin devamında ise rabbimiz kıyamet günü biz bundan habersizdik diyemememiz için bu ahdi yaptığını beyan eder.

• Beğen

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Bunu ilk defa duydum [MENTION=1]Karaton[/MENTION],biraz araştırmam lazım..

• Beğen

Son mesajlar