Uzaktan Eğitimle İslami İlimler Öğrenmek İster misiniz?

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
<header class="post-header cf" style="margin: 0px 0px 21px; padding: 0px; border: 0px; vertical-align: baseline; font-size: 14px; font-family: 'Open Sans', Arial, sans-serif; color: rgb(96, 101, 105); line-height: 21px;">[h=1]HUZEM 2017-2018 EĞİTİM DÖNEMİ[/h] 0</header>HUZEM
2017-2018 Dönemi, Güz Dönemi Kayıtları Başlamıştır.
Kayıt olmak için tıklayınız…
Detaylı bilgi için: 0216 428 39 60 / 218
HUZEM NEDİR?

Hüdayi Uzaktan Eğitim Merkezi (HUZEM), internet üzerinden sanal sınıflar ortamında İslâmi İlimler eğitimi veren bir sistemdir.

İslami ilimler konusunda kendisini geliştirmek isteyen ve fiziki olarak bir imkân bulamamış kişilere ilâhiyat eğitimi veren HUZEM, 5 dönemdir kesintisiz bir şekilde eğitimlerini devam ettirmektedir.

Genellikle akşam saatlerinde olan dersler, sanal sınıf ortamlarında ve canlı olarak yapılmaktadır. Aynı zamanda sisteme kaydedilen dersler, kullanıcı tarafından daha sonra tekrar izlenebilmektedir.

HUZEMİN HEDEFİ NEDİR?

Temel hedefi, İslâmi İlimler eğitimi vermek olan programda, ihtiyaç hisseden kimselerin temel İslami ilimlerde belirli bir düzeye ulaşabilmeleri hedeflenmektedir. Bu çerçevede; öğrencilerin öncelikle sağlam bir Ehl-i Sünnet itikadı ve İslami bilinç sahibi kılınmasına yönelik eğitimler verilmektedir.

İslam’ı öğrenme derdi taşıyan Müslüman insanımızın; iş hayatı, yerleşim birimi, coğrafi koşullar, bedensel engellilik vb. yüz yüze eğitim almayı zorlaştıran veya imkânsızlaştıran durumlardan etkilenmeksizin eğitim alabilmeleri sağlanmaktadır.

PROGRAMIN SÜRESİ VE SERTİFİKA

HUZEM İslami İlimler Eğitim Programı 14 güz dönemi ve 14 bahar dönemi olmak üzere toplamda 28 haftayı kapsayan iki eğitim döneminden oluşmaktadır.

İslâmi İlimler öğrenmek isteyen herkesin başvurabildiği söz konusu programın sonunda, sınavlardan başarıyla geçen öğrencilere sertifika verilmektedir.

PROGRAMDA VERİLEN EĞİTİMLER VE HOCALARI

HUZEM İslami İlimler Eğitim Programında güz dönemi 6 ve bahar dönemi 6 olmak üzere bir yılda toplam 12 ders verilmektedir.

PROGRAM VE KAYIT TARİHLERİ

HUZEM İslami İlimler Eğitim Programı 14 güz dönemi ve 14 bahar dönemi olmak üzere toplamda 28 haftayı kapsayan iki eğitim döneminden oluşmaktadır.Güz Dönemi Kayıtları: 10-30 Eylül 2017
Güz Dönemi Ders Takvimi: 02 Ekim 2017 – 05 Ocak 2018

Bahar Dönemi Kayıtları: 22 Ocak 2017 – 16 Şubat 2018
Bahar Dönemi Ders Takvimi: 19 Şubat 2017 – 25 Mayıs 2018

PROGRAM KAYIT ÜCRETİ

Kayıt olmak isteyenler için 3 farklı seçenek mevcuttur.

• TEK DERS: 50 TL
  • DÖNEMLİK (6 DERS): 150 TL’dir. (Sadece Birinci Dönem)
  • SENELİK (12 DERS): 250 TL
NASIL KAYIT OLUNUR?

Kayıt klavuzu için tıklayınız

SIKÇA SORULAN SORULAR

Canlı ders saatleri hangi vakitlerde oluyor?
Genellikle akşam saatlerinde 20:00 ila 22:00 arasında oluyor.

Dönem sonunda başarılı öğrencilere verilen sertifikanın resmiyeti var mıdır?
Eğitim programımızın süresi 120 saatten az olduğu için sertifikamızın herhangi bir resmiyeti yoktur.

Sene içerisinde ikinci dönem için kayıt imkanı oluyor mu?
2016-2017 Bahar dönemi eğitimleri için 23-19 şubat tarihleri arasında kayıt yapabilirsiniz.

Birinci Dönem (Güz Dönemi) derslerini almadan ikinci dönem dersleri alabilir miyim?
Evet alabilirsiniz. İsterseniz birinci dönem derslerini bir sonraki dönemde (2017-2018 güz döneminde) telâfi edebilirsiniz.

Dönem sonunda yapılan değerlendirme sınavları hangi şekilde oluyor?
Sınavlarımız internet üzerinden yapılmaktadır.

Canlı olarak katılamayan derslerin takibi mümkün müdür?
Evet daha sonradan kayıtlı oturumdan izleyebilirsiniz.

Kayıtlı oturumdaki dersler arşivden ne zaman kaldırılıyor?
2017-2018 Eğitim yılı için 31 AĞUSTOS 2018 kadar takip edebilirsiniz.

İLETİŞİM
Bulgurlu Mahallesi Duhancı Mehmet Sokak No:36 Üsküdar / İstanbul
www.huzem.org
Tel: 0216 428 39 60 (Dahili:218)
0551 129 54 42
hudayiuzaktanegitim@gmail.com

Son mesajlar