Fındıkzade Tatlısı Tarifi

Nurhanım

Sp Kullanıcı
28 Ocak 2018
284
481

Fındıkzade Tatlısı Tarifi

Fındıkzade Tatlısı Tarifi İçin Malzemeler

• 4 tane yumurta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağı sıvı yağ
  • 1 su bardağı hindistan cevizi
  • 1 su bardağı çekilmiş fındık
  • 1 su bardağı galeta unu
  • 1 limon kabuğu rendesi
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • Şerbeti için:
  • 1. 5 su bardağı toz şeker
  • 1. 5 su bardağı su
  • 1 dilim limon
  • Üzeri için:
  • 1. 5 su bardağı süt
  • 2 poşet krem şanti
Fındıkzade Tatlısı Tarifi, Nasıl Yapılır ?

Fındıkzade Tatlısı Tarifi, bugün yepyeni bir tatlıyı sizlerle paylaşıyorum. Fındıkzade tatlısı yapılışı kolay ve pratik tatlıdır. Kıvamını tutturursanız eğer mutlaka çok beğeneceksiniz. Fındıklı olmasıda bir ayrıcalık tabikide enerji deposu olması anlamına geliyor. Afiyet olsun
Fındıkzade Tatlısı Yapımı

1- İlk önce şerbetimizi hazırlayalım, su ve toz şekeri tencereye alalım ve 10-15 dakika orta ateşte kaynatalım.
2- İçine bir dilim limon koyarak, 5 dakika daha kaynatalım. Sonra ocaktan alalım soğumaya bırakalım.
3- Yumurta ve toz şeker beyazlaşana kadar çırpalım.
4- Üzerine sıvı yağ, hindistan cevizi, galeta unu, fındık, limon kabuğu rendesi, vanilya ve kabartma tozunu ilave edelim ve karıştıralım.
5- Sonrasında yağladığımız fırın tepsisine boşaltalım. Önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında 25-30 dakika pişirelim.
6- Üzeri için ise, 1.5 su bardağı süt ile, 2 poşek krem şantiyi birlikte çırpalım. Bu sırada kekimizi pişmiş vaziyette fırından çıkaralım.
7- 4-5 dakika bekletelim ve ilk fırın sıcaklığının çıkmasını sağlayalım.
8- Sıcak tatlımıza, hazırladığımız şerbeti gezdirelim ve şerbeti tamamen çekmesini bekleyelim, Soğumaya bırakalım.
9- Tatlımız soğuduktan sonra, üzerine krem şantimizi sürelim. Üzerini fıkdık ile süsyelebiliriz, dilerseniz ceviz parçacıklarıylada süsleyebilirsiniz.
10- Son olarak dilimliyoruz ve servise hazır hale getiriyoruz. Enfes tatlı fındıkzadeyi sevdiklerimiz ile paylaşabiliriz, Afiyet olsun.

Siyah inci

Sp Kullanıcı
7 Eyl 2017
716
210
yapması da yemesi de kolay bir tatlı (. ama şerbetli olduğu için pek tercih etmem

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Ben severim çokta güzel yapıyorum.
Elime sağlık :)

Sevgi Platformu / Qasem

Son mesajlar