Krizleri fırsat bilmek

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Denilir ki Çince’de ‘kriz’ le ‘fırsat’ aynı kelimeyle ifade edilir. Çünkü aslında eğer farkına varılırsa, her kriz beraberinde bir fırsatı getirir. Oyuncak için kavga eden kardeş manzarası bir krizdir; ama aynı zamanda haklarını koruyabilmeyi, isteklerini ifade etmeyi, sosyal ilişki becerilerini güçlendirmeyi öğreten bir fırsattır. Küçük bir çocuğun annesiyle inatlaşması krizdir; ama aynı zamanda kararlılığı öğretip kişiliğini güçlendiren bir fırsattır. Küçük bir bebeğin sebepsiz yere ağlama nöbeti geçirmesi bir krizdir; ama aynı zamanda bu süreçte onu kucaklayan, sinesine bastıran, sakinleştirmeye uğraşan annesiyle bağ kurabilmesi için bir fırsattır. Eşlerin bazı konularda ayrı görüşlerde olup tartışmaları bir krizdir; ama aynı farklılıklar birbirlerinin gelişimine, değişimine ve dönüşümüne katkı sağlayan birer fırsattır. Önemli olan krizlerin içinde boğulmamak ve ‘Acaba burada nasıl bir fırsat sunuyor bana Rabbim’ sorusunu sormaktır. Bir de kriz esnasında bolca yeşile, maviye bakmaktır. Bakıp bakıp yüreğimize inşirah sunan Rabbe şükrü çoğaltmaktır. Ohh, çok şükür <3

Hatice Kübra Tongar

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
boşuna demiyorum su beni sakinleştirir diye :)
krizler her ailede olur ve genelde bayanların alttan almasıyla son bulur :) fedakâr olmak diyoruz biz buna toplum içinde :)
yeşili ve maviyi veren Allaha hamd olsun sp9

Son mesajlar