Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kişilik Analizi

Status
    NoktA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Administrator
    Konular
    1702
    Bahsedilen
    327 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Standart Kişilik Analizi

TEST GÜNLÜĞÜ
    "kişilik analizi"

FB_IMG_1514716289794.jpg

Size iç dünyanız ve kişiliğiniz hakkında bazı ipuçları verecek olan göstergebilimsel test gerçekten çok basit. Tek yapmanız gereken aşağıdaki ağaçlara şöyle bir göz gezdirdikten sonra fazla vakit harcamadan hangisinin altında oturmaktan daha çok keyif alacağınızı düşünmek. Ağaçlara bakmak için 15 saniyeden daha fazla süre harcamayın. Vereceğiniz kararın ani olması gerekmekte. Hazırsanız aşağıdaki tablodan ağaçları incelemeye başlayın;

1 numaralı ağacı seçtiyseniz;

Kendinizi geliştirmek için uğraşan, yaşadığı evren ve dünya hakkında yoğun meraka sahip ve sorular soran birisiniz. Bu özelliğinizle küçüklüğünüzden beri dikkat çekmiş olmanız gayet muhtemel. İnsanların sizi anlamadığını düşündüğünüz zamanlar çok olmakta. Bu sebeple insanlarla çokta kolay yakınlaşamıyorsunuz. Ancak yakınlaşmayı başardığınız insanlara karşı da oldukça içten ve eli açık oluyorsunuz. Kendinizi geliştirmeyi sevdiğinizden, farklı kitaplar okumaktan ve bilgilendirici web sitelerini takip etmekten hoşlanıyor olabilirsiniz. Size tavsiyemiz insanların sizi anlamayacağı düşüncesinden kurtularak kendinizi biraz daha açmanız.

2 numaralı ağacı seçtiyseniz;

Çevresindeki insanların daima güler yüzle andığı keyifli ve neşe veren bir insansınız. Bazen, duygusal yapınızdan ötürü siz böyle olmadığınızı düşünseniz de çevreniz sizi hep seviyor buna emin olabilirsiniz. Dürüstlüğe gerçekten önem veriyorsunuz. Özellikle kişisel ilişkilerinizde karşınızdaki kişinin dürüst olması sizin için çok önemli. Çünkü siz kendiniz çevrenize karşı hep dürüst ve doğrucusunuz ve aynısını diğer insanlardan da beklemektesiniz. Ancak diğer insanları kendiniz gibi iyi niyetli görme konusunda daha az aceleci davranın. Ummadığınız kişiler tarafından üzülebilir, hayal kırıklığına uğratılabilirsiniz.

3 numaralı ağacı seçtiyseniz;

Zeki ve mantıklı birisiniz. Düşünce şekliniz ve olayları düzgün analiz edebilme yeteneğinizle öne çıkmaktasınız. Arkadaşlarınız çoğunlukla bir konu hakkındaki fikirlerinizi sormak için size danışmakta olabilirler. Bu bilgili tavrınızı, kendi başınıza vakit geçirmekten hoşlanmaya borçlusunuz. İnternet üzerinde araştırmalar, yapıp yeni bilgiler öğrenmek, farklı kitaplar okumak size zevk veren aktivitelerdir. Bu sebeple yalnız vakit geçirmek sizin için sorun değil hatta tam tersi keyif vericidir. Ancak yine de kendinizi, bu duruma çok kaptırmamaya çalışmalısınız.

4 numaralı ağacı seçtiyseniz;

Olayların derinine inmeyi seven hatta felsefi bir yönü bulunan bir bireysiniz. Bu felsefi yönünüz duygusal bir aura ile kaplı olduğundan mantık ve duygusallığı birarada barındırabilen azınlıktansınız ve bu yönünüzle gerçekten de kendinize özgü bir yapıya sahipsiniz. Resim, sinema, tiyatro, edebiyat gibi alanlarda sanatsal eğilimlerinizin bulunması gayet yüksek bir ihtimal. Ancak bu içgörüsü yüksek karakteriniz bazı insanlara anlaşılmaz gelebilir. Bu yüzden bazı durumlarda diğer insanların huyuna gitmeniz ve onların anladığı dilden konuşmanız sizin açınızdan iyi olabilir.

5 numaralı ağacı seçtiyseniz;

Özgürlüğünüze düşkün ve içgüdüleriyle hareket etmeyi seven birisiniz. Tabi çoğu kez hayatın katı gerçekleri tarafından istediklerinizi yapmanız kısıtlanıyor ancak siz içinizdeki bu özgür parçanın kopmasına asla izin vermiyorsunuz. Sırf çoğunluk öyle istiyor diye kendi düşüncelerine ve isteklerine sahip çıkamayan kimseler size oldukça itici geliyor. Duygusal yönünüzde oldukça yoğun olduğundan kendi kendinize hislenerek, yanlız vakit geçirdiğiniz anlarda durduk yere duygulanmanız çok muhtemel. Böyle durumlarda derin bir nefes alarak kendinizi rahatlatın ve inancınızı kaybetmeyin.

6 numaralı ağacı seçtiyseniz;

İnsanlara karşı kibar ve sevecen birisiniz. Kolay kolay anlaşamadığınız birileri olmuyor. Özellikle de sevdiğiniz insanlara yardımcı olmaktan çekinmiyorsunuz. Ancak yine de dış dünyaya kapalı tuttuğunuz mantıkçı bir yanınız bulunmakta. Yalnız kaldığınızda kendinizi geliştiren şeyler, araştırmalar, okumalar vs. yapıyorsunuz. Hatta bu yönünüzü sizden başka kimsenin bilmiyor olması gayet muhtemel. İnsanları kırmamak için onlar hakkındaki gerçek düşüncelerinizi kendinize saklıyor ve onlara güleryüzle yaklaşıyorsunuz ancak şunu unutmayın ki, bazı durumlarda sizin fikirleriniz bu insanların hayatı üzerinde sandığınız gibi olumsuz değil tam tersi olarak olumlu etki yaratabilir.

Kaynak: filoji.com

https://m.facebook.com/story.php?sto...26107787410298

Status
    ALI
    ALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Nereden
    Almanya
    Konular
    286
    Bahsedilen
    46 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Cevap: Kişilik Analizi

Eline saglik tesekkür ederim bu konu icin Nokta kardes.Daha önce bir yerde de aynisini sectim ve numara 3 dedim biiznillah.
    SiyahSancakTaR bunu beğendi.

Status
    ALI
    Uzman Üye
    Nereden
    Almanya
    Konular
    286
    Bahsedilen
    46 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    14

3 numaralı ağacı seçtiyseniz; Zeki ve mantıklı birisiniz.Düşünce şekliniz ve olayları düzgün analiz edebilme yeteneğinizle öne çıkmaktasınız.Arkadaşlarınız çoğunlukla bir konu hakkındaki fikirlerinizi sormak için size danışmakta olabilirler.Bu bilgili tavrınızı,kendi başınıza vakit geçirmekten hoşlanmaya borçlusunuz.İnternet üzerinde araştırmalar,yapıp yeni bilgiler öğrenmek,farklı kitaplar okumak size zevk veren aktivitelerdir.Bu sebeple yalnız vakit geçirmek sizin için sorun değil hatta tam tersi keyif vericidir.Ancak yine de kendinizi,bu duruma çok kaptırmamaya çalışmalısınız.
    Zeki oldugumu bilmiyorum ve buna bende degil beni taniyanlarin demesi makul ve makbul olur kisacasi biiznillah.Mantik denilen sey var ve oda artik ne kadar ise onuda bilmyorum.Diger mevzu lar icin ictinab ediyorum ve bizi de zaten bilenler de bilir iste ne kadar da bilirlerse kendilerince.Bu son söze ne diyecegim onuda tam olarak bilmiyorum evet yanliz kaldim mi veya vaktim var ise onu da kitab okuma ve bir seyler bulup cikarma ve arastirmaya yönelik olur kisacasi cok sukur yüce rabbime.

Status
    NoktA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Administrator
    Konular
    1702
    Bahsedilen
    327 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Alıntı ALI Nickli Üyeden Alıntı
    Zeki oldugumu bilmiyorum ve buna bende degil beni taniyanlarin demesi makul ve makbul olur kisacasi biiznillah.Mantik denilen sey var ve oda artik ne kadar ise onuda bilmyorum.Diger mevzu lar icin ictinab ediyorum ve bizi de zaten bilenler de bilir iste ne kadar da bilirlerse kendilerince.
    Bu kadar mütevazi olmayalım abi seni bilen bilir

Status
    Ahsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimal Yıldızı
    Konular
    289
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    220 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    1 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    232

üç ve dört dikkatimi çekti
    NoktA ve SiyahSancakTaR bunu beğendiler.
    Haklıysan KORKMA
    HAK seni korur Hz.Ali

Status
    ALI
    Uzman Üye
    Nereden
    Almanya
    Konular
    286
    Bahsedilen
    46 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı NoktA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar mütevazi olmayalım abiseni bilen bilir
    Eline saglik tesekkür ederim Nokta kardes ve buna da bir sey demiyorum sukut ediyorum.

Status
    İklil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olduğu Kadar, Olmadığı Kader
    Konular
    83
    Bahsedilen
    103 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    45

2 numaralı ağacı seçtiyseniz;

Çevresindeki insanların daima güler yüzle andığı keyifli ve neşe veren bir insansınız. Bazen, duygusal yapınızdan ötürü siz böyle olmadığınızı düşünseniz de çevreniz sizi hep seviyor buna emin olabilirsiniz. Dürüstlüğe gerçekten önem veriyorsunuz. Özellikle kişisel ilişkilerinizde karşınızdaki kişinin dürüst olması sizin için çok önemli. Çünkü siz kendiniz çevrenize karşı hep dürüst ve doğrucusunuz ve aynısını diğer insanlardan da beklemektesiniz. Ancak diğer insanları kendiniz gibi iyi niyetli görme konusunda daha az aceleci davranın. Ummadığınız kişiler tarafından üzülebilir, hayal kırıklığına uğratılabilirsiniz.
    SiyahSancakTaR ve NoktA bunu beğendiler.
    Okumayan için hiçbir kitap yazılmamış,
    Dinlemeyen için hiçbir söz söylenmemiştir.
    *Şems-i Tebrizi*

Status
    Yaban Gülüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fe Eyne Tezhebûn
    Konular
    94
    Bahsedilen
    95 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    177

2 numara.
    NoktA bunu beğendi.
    Yeryüzüne soruyorum
    sen de,
    sık sık, iç çeker misin. . ?

| Nuri Pakdil

Status
    İklima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    1
    Bahsedilen
    60 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    17

6numara
    Yaban Gülüm ve NoktA bunu beğendiler.

Status
    Mystery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknik Destek
    Konular
    418
    Bahsedilen
    168 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

siz burda ne numara çeviriyorsunuz bakalım

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)