Oysa Rabbimiz bu hale bambaşka bir isim veriyor; “Rıza”

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Hani hayata olumlu bakanlara, iyilikten dem vuranlara, her şeye rağmen gülümsemeye çalışanlara “Rol yapıyorsun, polyannacılık yapıyorsun, samimi değilsin” falan diyorlar ya... Oysa Rabbimiz bu hale bambaşka bir isim veriyor; “Rıza” ***127800; Yani Allah’tan geleni güler yüzle karşılamak, şikayetçi olmamak, vardır bi hikmeti diye düşünmek... Son günlerde ciddi rahatsızlıklarım var. Mevzunun ne olduğu önemli değil; hepimizde olabilen dertler sıkıntılar... Böylesi zamanlarda; yani gardımın düştüğünü, yüzümün solduğunu hissettiğim zamanlarda kendime diyorum ki: “İşte şimdi Peygambere benzeme imtihanı veriyorsun Hatice. İyiliğe herkes eyvallah der, hal o ki derdin sıkıntın olduğunda da hayata gülümseyebiliyor musun?” Çocukların sıkıntıları olduğunda da anlatıyorum onlara. Diyorum ki; bir çocuk düşünün annesi yok, babası yok, istediği oyuncakları alamıyor parası yok, maddi manevi pek çok yokluk yaşıyor. Ama birine sorsak, desek ki, Muhammed’i (sav) nasıl tarif edersin, herkes onun hakkında ilk şöyle diyor: “Mütebessim bi çehresi vardı...” Adı “Hüzün Peygamberiydi” ama yüzü hep gülümser haldeydi. Bu şu demek bence; gülümsemek için illa mutlu olmamız, her şeyin dört dörtlük olması gerekmez. Azıyla çoğuyla, derdiyle tasasıyla bize verilene “razı” olalım yeter... Dertlerimizi de suya, yeşile, doğaya bırakalım gitsinler...

Hatice Kübra Tongar

https://www.facebook.com/Bagirmayan...222996319449/1812285039079908/?type=3&theater

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Sayın [MENTION=26]Beste[/MENTION]

Sayın Editör [MENTION=31]Qasem[/MENTION]

Sayın [MENTION=9]Ahsen[/MENTION]

Beste

Sp Kullanıcı
10 Şub 2017
1,574
493
İnşallah Allah'tan gelene râzi olmak en büyük nimet.

Teşekkür ederim Sayın [MENTION=60]NoktA[/MENTION]

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Evet Hatice Hanım o sıkıntılar olmasaydı bu yazıyı yazamazdın mesela :)

Son mesajlar