Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Ağaç Şeklinde Aç20Beğeni
  • 5 gönderen Qasem
  • 4 gönderen eRkAm
  • 4 gönderen Qasem
  • 3 gönderen Ahsen
  • 2 gönderen eRkAm

Konu: Qasem'den Yorum - Analiz

Status
    Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    36
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    56 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    56

Standart Qasem'den Yorum - Analiz

Bu sayfada her tür yorum ve analize yer verilip kimi zaman foruma yönelik analizler yapılacaktır...

Bu sayfada Kişiler hedef alınmayıp , Hedef tahtasına oturtulacak olan ziniyet , kişilik , karekter ve sistemin kendisi olacaktır....

Yazılarımdan tek sorumlu mercii benim...
    eRkAm, SiyahSancakTaR, EfuL!m ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    eRkAm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geceye Dair ..
    Konular
    185
    Bahsedilen
    78 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

Standart Cevap: Qasem'den Yorum - Analiz

Hacim , İnsanlar artık “niçin yaşıyorum” sorusunu değil, “nasıl yaşıyorum” sorusunu soruyorlar sana sorarsam nasıl bir yorum cikarirsin.
    SiyahSancakTaR, Ahsen, Karaton ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Uzman Üye
    Konular
    36
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    56 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    56

Alıntı Vav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hacim , İnsanlar artık “niçin yaşıyorum” sorusunu değil, “nasıl yaşıyorum” sorusunu soruyorlar sana sorarsam nasıl bir yorum cikarirsin.

Sevgili üstadım @Vav

Doğru bilgi olmadan sahih iman ve Salih amelin olmadığını düşünenlerdenim. Bana göre en doğru ve sahih bilgi Vahy dir.
    Vahyi ilkeleri Peygamberler ve Onların sahabelerini rol model alarak yaşamaya çalışan, Bilgiyi inanca inancıda amele kanalize eden , sözün altını amel ile dolduran , Ameline de duasını destek kılan biriyim.

İlkemi ve yaşantımı vahy inşa eder.
    Allahtan başka yeryüzünde korktuğum kimse yok sadece ona boyun eğerim.
    Yalnızca rabbime ibadet ederim, Yani yaşantım sadece onun istediği doğrultudadır. İbadat hayatın bütünüdür.
    Emanete riayet eder, Yalan söylemez haktan asla sapmam.
    Zalimin karşısında mazlumun yanında saf bağlarım.
    Toplumsal ifsadın benim sorumsuzluklarımdan kaynaklandığını düşünür ona göre hareket ederim.
    islam toplumunun yeniden dirilişi / Nahda için gece gündüz demeden malımla canımla hayatımı ortaya koyarak bu menzile yürürüm.
    Hayatım planlı ve proğramlıdır. Vahy ve toplumsal okumalarımı bana rabbim eder.

Yani üstad Anlatılmaz yaşanırım . benimle yaşaman lazım beni anlaman için, neyi nasıl yaşadığımı anlaman için...
    Bir elimde kalem , bir elimde silah vahyin şahitliğinde İslamın yeniden inşaası için Rabbim neyi emrediyrsa onu yaşıyorum inşallah...

Kısacası bu , detaylar yazdıklarımdır. yaşamadığım hiç bir şeyi kalemimle kirletmiyorum inşeAllah...
    eRkAm, Ahsen, SiyahSancakTaR ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Ahsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimal Yıldızı
    Konular
    232
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    66 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    1 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    232

Alıntı Qasem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili üstadım @Vav

Doğru bilgi olmadan sahih iman ve Salih amelin olmadığını düşünenlerdenim. Bana göre en doğru ve sahih bilgi Vahy dir.
    Vahyi ilkeleri Peygamberler ve Onların sahabelerini rol model alarak yaşamaya çalışan, Bilgiyi inanca inancıda amele kanalize eden , sözün altını amel ile dolduran , Ameline de duasını destek kılan biriyim.

Yalnızca rabbime ibadet ederim, Yani yaşantım sadece onun istediği doğrultudadır. İbadat hayatın bütünüdür.
    Toplumsal ifsadın benim sorumsuzluklarımdan kaynaklandığını düşünür ona göre hareket ederim.
    islam toplumunun yeniden dirilişi / Nahda için gece gündüz demeden malımla canımla hayatımı ortaya koyarak bu menzile yürürüm.

Yani üstad Anlatılmaz yaşanırım . benimle yaşaman lazım beni anlaman için, neyi nasıl yaşadığımı anlaman için...
    Bir elimde kalem , bir elimde silah vahyin şahitliğinde İslamın yeniden inşaası için Rabbim neyi emrediyrsa onu yaşıyorum inşallah...

Kısacası bu , detaylar yazdıklarımdır. yaşamadığım hiç bir şeyi kalemimle kirletmiyorum inşeAllah...
    maşallah
    Rabbim ilmini arttirsin murat
    kitaplarımı yolladinmi bu arada
    Qasem, eRkAm ve SiyahSancakTaR bunu beğendiler.
    Haklıysan KORKMA
    HAK seni korur Hz.Ali

Status
    eRkAm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geceye Dair ..
    Konular
    185
    Bahsedilen
    78 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

Alıntı Qasem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili üstadım @Vav

Allah hayrin versin Abi
    Qasem ve SiyahSancakTaR bunu beğendiler.

Status
    Uzman Üye
    Konular
    36
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    56 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    56

[QUOTE=ALI;31478][QUOTE=Qasem;31402]Bana göre en doğru ve sahih bilgi Vahy dir.
    Qasem kardesim

Bu sözünde tek kitabullah demis ve bununlada yetinmissin ne o sünneti resulullah i da bunun yaninda zikir edemez mi idin.
    Bilgi Kaynağım Kuran. Tıpkı Resulullahın bilgi kaynağı gibi... Allah Resulü bizi Vahye davet etti kendisine değil. Resulullah Vahyi nasıl yaşamamız gerektiğini öğreten rol modeldir. Yaşayan Kurandır. Yani bilgi kaynağım Kurandır derken Resulü ve örnekliğini liderliğini red etmiş olmuyorum. Pygamberide, sahabeyide Vahyi, allahı daha iyi bilmek ve ona daha iyi kul olmak yani Vahyi daha iyi anlamak ve yaşamlaştırmak için öğreniyoruz. Benim zihin dünyam bu.

Rab bu konuda Kuranda bir çok yerde buyuruyor ki;

Biz bu kitabı sana, her şeyin ayrıntılı açıklayıcısı, bir doğruya iletici, bir rahmet, Müslümanlara bir müjde olarak indirdik. (16-Nahl-89)

Kendilerine okunmakta olan Kitab’ı sana indirmemiz onlara yetmiyor mu? (29-Ankebut-51)

Hüküm yalnız Allah’ındır. O kendisinden başkasına kulluk etmemenizi emretmiştir. Dosdoğru olan din işte budur. Ama insanların çoğu bilmiyorlar. (12-Yusuf-40)

Kendi hükmünde hiç kimseyi ortak kılmaz. Rabbin’in kitabından sana vahyedileni oku. O’nun kelimelerini değiştirecek hiçbir kudret yoktur. (18-Kehf-26,27)

Rabbinin sözü hem doğruluk, hem adalet bakımından tamamlanmıştır. O’nun sözlerini değiştirecek hiçbir kuvvet yoktur. (6-Enam-115)

Bu bir kitaptır ki, Rabbinin izniyle insanları karanlıklardan aydınlığa, O övgüye layık, Aziz Olan’ın yoluna çıkarman için sana indirdik. (14-İbrahim-1)

Allah size kitabı detaylandırılmış bir halde indirmişken Allah’ın dışında bir hakem mi arayayım? (6-Enam-114)

Ey iman sahipleri, size açıklanınca hoşunuza gitmeyecek şeyleri sormayın. Kuran indirilirken onları sorarsanız size açıklanır. Allah onları affetti. Allah Bağışlayandır, Merhametlidir. (5-Maide-101)

Rabbin asla unutkan değildir. (19-Meryem-64)

Kitap’ta hiçbir şeyi eksik bırakmadık. (6-Enam-38)

O yalnızca bir öğüt ve apaçık bir Kuran’dır. (36-Yasin-69)

Size ne oluyor, nasıl hüküm veriyorsunuz? Hiç mi öğüt almıyorsunuz? Yoksa sizin apaçık olan bir deliliniz mi var? Şayet doğru söylüyorsanız kitabınızı getirin. (37-Saffat-154-157)

Neyiniz var? Nasıl hüküm veriyorsunuz? Yoksa okuyup, ders almakta olduğunuz bir kitabınız mı var? İçinde keyfinize uyanın sizin olduğu. 68-Kalem-36,37)

Sen de aralarında, Allah’ın indirdiğiyle hükmet. (5-Maide-49)

De ki “Ben sizi ancak vahiy ile uyarıyorum.” (21-Enbiya-45)

Böylece biz seni, kendilerinden önce nice ümmetlerin gelip geçtiği bir ümmete, sana vahyettiklerimizi okuman için gönderdik. (13-Rad-30)

Bu Kuran, bana, sizi ve ulaştığı kimseleri uyarmam için vahyolundu. (6-Enam-19)

Onlara ayetlerimiz apaçık belgeler olarak okunduğunda bizimle karşılaşmayı ummayanlar derler ki: “Bundan başka bir Kuran getir veya bunu değiştir.” De ki: “Benim onu kendiliğimden değiştirmem asla mümkün değildir. Ben sadece bana vahyedilene uyuyorum. Eğer Rabbime isyan edersem büyük günün azabından korkarım.” (10-Yunus-15)

Andolsun ki size açıklayıcı ayetler, sizden önce gelip geçenlerden örnekler ve korunup, sakınanlar için de bir öğüt indirdik. (24-Nur-34)

Bunları Kuran’da türlü türlü şekillerde açıkladık ki öğüt alıp hatırlasınlar. Fakat bu sadece kaçışlarını artırıyor. (17-İsra-41)

Andolsun bu Kuran’da her örnekten insanlar için türlü türlü açıklamalarda bulunduk. İnsanların çoğu ise tanımamakta ayak diretmektedirler. (17-İsra Suresi-89)

Bak iyice kavramaları için ayetleri nasıl türlü şekillerde açıklıyoruz. (6-Enam-65)

Bilgiyle uzun uzadıya, etraflıca açıkladığımız, inanan bir toplum için doğruya iletici ve rahmet olan bir Kitab’ı onlara getirdik. (7-Araf-52)

Bu bir kitaptır ki, Hakim ve Her şeyden Haberdar olan, ayetlerini hüküm ifade edici kılmış ve sonra detaylandırıp açıklamıştır. (11-Hud-1)

Ey Rabbim! Benim toplumum bu Kuran’ı terk ettiler. (25-Furkan-)

Allah’a itaat edin, elçiye itaat edin, sakının. Eğer yüz çevirirseniz şunu bilin: bizim elçimize düşen sadece apaçık bir tebliğdir. (5-Maide-92)

Elçiye düşen, tebliğden başka bir şey değildir. Allah sizin açığa vurduklarınızı da gizlediklerinizi de bilir. (5-Maide-99)

Ya onlara vaat ettiğimiz şeylerin bir kısmını sana gösteririz yahut da seni vefat ettiririz. O halde tebliğ etmek sana, hesap sormak bize düşer. (13-Rad-40)

Elçilere düşen, açık bir tebliğden başkası değildir. (16-Nahl-35)

Yine de yüz çevirirlerse artık sana düşen, açık bir tebliğden başka şey değildir. (16-Nahl-82)

Eğer yalanlarsanız bilin ki, sizden önceki ümmetler de yalanlamıştı. Resule de düşen, açık bir tebliğden başka şey değildir. (29-Ankebut-18)

Yüz çevirirlerse, Biz seni onlar üzerine bekçi göndermedik. Sana düşen, tebliğden başkası değildir. (42-Şura-48)

Tevhid - Adalet - Özgürlük