Egosu Yüksek Türk Erkeği

• Konbuyu başlatan Sükut
  • Başlangıç tarihi
S

Sükut

-Para kazanmaya başladıktan sonra yürüyüşü değişir.

– Annesinin “aslan oğlum”telkiniyle kendini aslan zanneder.

-Takım elbise giydiğinde bürokrat ya da iş adamı, spor giyince kendini avrupalı zanneder.

– Aynaya bakmadan kadınlara not verir. “Kadın dediğin” diye başladığı cümlenin sonunu “itaat etmeli” diye bitirir.

-Tek güç aldığı yer işidir.

-Duygusal sorunları çözemediği için ağlayan kadından,konuşmak isteyen,sorun anlatan kadından kaçar..

-Biraz para kazanıyor diye her kadını elde edeceğini zanneder.

-İşinden,parasından ve kendini övmekten başka anlatacağı bir şeyi yoktur.

-Saplantılı şekilde parti veya takımını savunur.

-Tatil denildiğinde aklına direkt memleketi gelir.

-Evlendiğinde eşinin annesi gibi davranmasını ister. Davrandığında ise “ben senin çocuğun değilim”,ergen isyanı gösterir..

-Biraz havaya girince “yoğunum” sözü ile tüm sorumluluklarını öteler..

-Memleketine laf söyletmez,eşinin ailesine yakın olmayı da içgüveylik olarak algılar..

-Ev işi yapacaksam niye evlendim”der. Evliliği, “hizmet satın alımı” zanneder.

-Annesi için “öyle demek istemedi”diyerek sürekli bir savunma halindedir.

-Ayrılmayı ya da boşanmayı “ben kendime bakabilirim”ile bertaraf eder. Çünkü evliliği yemek+çamaşır ve ütü sanır.

-En büyük ekonomik yaratıcılığı, düğün altınlarını bozup araba almaktır.

-Arabanın beygirini yüksek,yakıt tüketimini düşük göstererek övünür.

-İlgi göstermeyi “kontrol altına alınma”olarak düşünür.

-Evlendikten sonra göbek yaptıysa eşi sorumlu,zayıfladıysa da yine eşi sorumludur.

-“Bakarız,hallederiz,olur ” gibi 3 kelimeyle evliliği ömür boyu sorunsuz sürdüreceğini düşünür..

-Misafiri gelmeden önce haber vermeyi ,eşinden izin almak zanneder.

-Sporda,siyasette,otomobilde ve çapkınlıkta uzmandır.

-Eve para getiriyorsa bütün sorumluluklarını yerine getirdiğini düşünür…

-Kadını kontrol etmezse kontrolden çıkacağını düşünür.

-Çevresine evdeki otoritesini gereksiz yere kanıtlamak için eşine ters davranır..

-6 ay kısa dönem yaptığı askerliği 66 yıl anlatır.

-Yaparken ızdırap duyduğu askerliğini, anlatırken general rahatlığı ile gururla sunar.

-Et yemeği delikanlılıktan,sebzeyi lightten sayar.

-Kadınlara karşı “Tıbben teşhis edilememiş bir şişkin egosu” vardır.

-Asosyal bir bekarlığı olsa bile,evlilik korkusunu müthiş bir bekar hayatı varmış gibi kamufle eder.

– İletişiminin yetersiz kaldığı yerde,öfkeye başvurur.

– Trafikte en iyi şöför kendisidir.

-Ona gör kadınlara ehliyet verilmemelidir.

Kaynak :
Serhat Yabancı Aile ve Evlilik Danışmanı

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Hepsinin altına uzun cümlelerle yorumlar katılabilse de güzel bir özet geçmeydi;forumdaki beyler,okuyun bakalım kendinizden bişeyler bulabilecek misiniz hhhz

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
544
Hepsinin altına uzun cümlelerle yorumlar katılabilse de güzel bir özet geçmeydi;forumdaki beyler,okuyun bakalım kendinizden bişeyler bulabilecek misiniz hhhz
Emin ol hiçbiri “ hayır bunlardan hiçbir meziyet bende yoktur” diyemez nazdarım sp3

Okudukça hak verilecek paylaşım .
teşekkürler sükut kardeş ..

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,677
Hepsinin altına uzun cümlelerle yorumlar katılabilse de güzel bir özet geçmeydi; forumdaki beyler, okuyun bakalım kendinizden bişeyler bulabilecek misinizhhhz
Yaren simdi konuya baktim ve kendimden de bir örnek mi versem veya genel olarak bunada deginsem nasil olur diye düsünmekteyim hayirlisi ile insallah.

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,677
Emin ol hiçbiri “hayır bunlardan hiçbir meziyet bende yoktur”diyemez nazdarımsp3Okudukça hak verilecek paylaşım.teşekkürler sükut kardeş.
Bakiyorum sende kesin ve acik olarak yazmissin ve bir misal olarak da iki kere ikinin dört ettigi gibi de.

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K