4-c sınıfı...

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Seçmeli ders konusu mesleki seçim olan bu sınıf çoğunluklansağlık alanında tercihe meyilli olduğu için öğretmenleri eczaneye gelerek benden bşr ders işlememi istemişti...

Mesleki kazanım ve tanıtım dersi..

En güzel anlarımdan biriydi...
Her biri ayrı bir dünyaydı çocuklar...
Şehşd gaffar okan ilk öğretim okulu, dar gelirlilerin rağbet ettiği mahalli bir okuldu.ama bu çocukların zihin dünyasına hiç yansımamış, çok ilginç...

Hobi olarak eczacı olmak isteyen mi, insanlara faydalı olmak için dpktor olmak istiyen mi, kan almak eğlenceli.deyip hemşirelikten yana tercih yapanlarmı dersiniz..
Her şey var...

Tam çocuklar alemi..
Saf ve temiz.zihinler..
Çoğunun babası android tel kullanmadığı için youtube, face ve twit çocuğu değiller...kalite orjinalite kokuyorlardı...

Hayatımın en güzel derslerinden di... :)

• Beğen
Tepkiler: mümine

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Milattan önce filandı bu sanırım :)
Şimdi akıllı teli olmayan öğrenci yok,sağlıkta kolay iş bulursun mantığıyla sağlık okuyor,tercih ediliyor,insanlara yardim etmenin hazzını yeni nesil bilmiyor zannımca ,çok üzgünüm zaman değişti ..

• Beğen

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Milattan önce filandı bu sanırım :)
Şimdi akıllı teli olmayan öğrenci yok,sağlıkta kolay iş bulursun mantığıyla sağlık okuyor,tercih ediliyor,insanlara yardim etmenin hazzını yeni nesil bilmiyor zannımca ,çok üzgünüm zaman değişti ..
Yok yaf milattan önce değil 2018 yılıydı :)

Adanada eczanemin olduğu mahalledeydi.
Hepsi inşaatçıydı mahalleli.
Dar gelirli, işçi sınıfı.
Hepsi tuşlu tel kullanıyor. Çoğu okuma yazma bile bilmiyordu...

Diyarbakır, van, muş, ağrı, bingöl den insanlar hepsi.
Ve samimiyet kokuyorlardı.
Batının kokuşmuşluğunun yanında insanlarla bir arada yaşadığını farkediyordun.
Heleki tuncelili zaza neneler en çok beni. Severlerdi mahallede.
Koca adanada onların dilini anlayan bir bendim.
Zazalar bile anlamıyordu çünkü çok farklı bir şiveleri var. Şükür ki dilleri şiveleriyle öğrenmeyi nasip etti rabim.

:)

Sevgi Platformu / Qasem

• Beğen

Son mesajlar