Mustafa İslamoğlu-Hacamat

Tuğba

Editör
Yönetici
Editör
30 Ocak 2017
3,030
11,922
"Sünnet-i Seniyye düşmanının tedavi için kan aldırmayı, katil olmaya benzetmesi cehaletle olduğu gibi cinnette de zirve olduğunu tescildir."
İhsan Şenocak

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Bu ve buna benzer konular aklı başında insanların konuşacağı konular değil,hele birine anlatmaya çalışmak çok gereksiz.
Sünnet deyince anladıklarımız bunlar olmamalı,yok hacamat,yok pazarlık,yok zeytin çekirdeği yutmak vs.

Peygamberimiz kendinden büyük bir hanımla evlendi mesela,kimse bu sünnettir deyip yapmıyor değil mi?
Ya da hepimiz sünnettir deyip O'nun yaptığı işi yapsak ne olur?
Sünnet olayına biraz derin bakmak lazım.

Söylemeden geçemeyeceğim,hacamat bir nevi kan vermedir,gidip Kızılay'a bağış yapılabilir.

Tuğba

Editör
Yönetici
Editör
30 Ocak 2017
3,030
11,922
Bu ve buna benzer konular aklı başında insanların konuşacağı konular değil,hele birine anlatmaya çalışmak çok gereksiz.
Sünnet deyince anladıklarımız bunlar olmamalı,yok hacamat,yok pazarlık,yok zeytin çekirdeği yutmak vs.

Peygamberimiz kendinden büyük bir hanımla evlendi mesela,kimse bu sünnettir deyip yapmıyor değil mi?
Ya da hepimiz sünnettir deyip O'nun yaptığı işi yapsak ne olur?
Sünnet olayına biraz derin bakmak lazım.

Söylemeden geçemeyeceğim,hacamat bir nevi kan vermedir,gidip Kızılay'a bağış yapılabilir.
Yaren yalnız hacamatta kirli kan alınır.Bağış yapmak vicdani bi görev ve temiz kirli kan ayrımı yok.Doğru muyum ? :)

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Şimdi kalpten pompalanan kan temiz kandir ve arterdedir kirli kan vendedir ve kan alınırken temiz kirli ayırdedilmez ,bu kan temizlenme işlemi vücutta yapilir,yani vücuttan kirli kanı atma gibi bişey var mı ben bilmiyorum kaldı ki hacamatla bunu yapmak nasıl mümkün olur,onu da bilemedim.

Tuğba

Editör
Yönetici
Editör
30 Ocak 2017
3,030
11,922
Deri altında biriken kirli kan alınıyor diye biliyorum [MENTION=11]Yaren[/MENTION].Ama konu burda bu değil :)
Uslüpsüzlük diz boyu bu videoda

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Ya üslup zaten kötü,o savunulamaz bu konuda veya herhangi bir konuda..

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Tuğba ben bir saglikciyim ve hacamat kötü demiyorum,bak bebeklerde sarılık olur ya hani bunun bir nedeni kanlarının çok yüksek olmasındandır ,bu biraz düşürüldüğü zaman az da olsa bilurubin seviyesi düşer,bunu bildigim için ben her zaman boyle bebeklerden kanı biraz fazla alırım;doğulu bir arkadaşımın sırtında hacamat izleri vardı ve ailesi küçükken sarılık oldu diye yapmış,ne ilginç değil mi?
Kan vermekle aynı dememdeki kasıt buydu benim ama bu çağda hacamat yapan var mı,bunca hastalık riski varken yeterince hijyen mı, tartışılır.

Son mesajlar