Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Ağaç Şeklinde Aç25Beğeni
  • 6 gönderen EfuL!m
  • 4 gönderen Qasem
  • 4 gönderen EfuL!m
  • 4 gönderen Qasem
  • 3 gönderen EfuL!m
  • 4 gönderen eRkAm

Konu: Bu çocukları da konusalım ..

Status
    EfuL!m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HüZün'Gâh
    Konular
    62
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    175 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    112

Standart Bu çocukları da konusalım ..

Biraz da bir şekilde meydanlara sürülen o cocukları diğer taraftan sehit evlatlarının psikoljik sorunlarını konusalım ..
    Mesela bu kin ile bu çocuklar masum olabilir mi?

vs vs ..
    Degerli abilerim ve ablalarıma sesleniyorum yorum/sizin efendim ..
    Zira benim ilmim buna yetmiyor ..

Qasem, Beste, SiyahSancakTaR ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    208
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    310 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    64

Standart Cevap: Bu çocukları da konusalım ..

Öncelikle bizler insanız.
    Duygularımız ve hassasiyetlerimiz var.
    Lakin bizim birde duygularımızla değil aklı selim ile hareket etme sorumluluklarımız var. Soz konusu özellikle çocuklar ve yaşlılar olumca başka bir hasas olmalıyız...

Yukarıdaki resimde mesajı yazan kişi oldukça duygusal ve tabiki haklı bşr çok yönü var. Lakşn hesap etmediğimiz başka bşr şey var...
    Cocukların inşaası...

Örneğin ; Bu forumdaki herkes müslüman, yanılmıyorsam aranızda deist, yada ateist olan yok, sizler çocuklarınızı bir müslüman gibi yetiştirirsiniz, Namaz kılan, insanların hak ve hukuluna riayet eden, yalan söylemeyen vs vs...
    Bu çocukların yetişme şekli sizin sorumluluğunuzda, onlara çevreyide bir nevi sizler inşaa ediyorsunuz. Kimler ile arkadaşlık edecek kimle etmeyeceklerine, ne yapıp ne yapmayacaklarına sizler karar veriyorsunuz? Hanginizin çocuğunun aldığı kararlar ve uygulamalar bizzat kendi şahıslarına ait...

Evet bu sorun kanayan yaramız ama gerçekçi olmalıyız.

Bu gençler sorumsuzca yetiştirilmiş, kullanılmış, babaları, akrabaları beyinleri yıkanmış sulandırılmış belki çoğu satılmış yada bizlerin ihmali sonucu onların kucağına itilmiş ailelerin çocukları...
    Bu çocuklar daha ilk yıllarından devlet düşmanı olarak yetiştirilen, içi boşaltılmış ve anlamsızlaştırılmış kavramlar ile sokağa sürülen çocuklar...

Ailelerinin sorumsuzlukları, ihmalleri ve maalesef ilgilenmemeleri yüzünden başkaları tarafından yetiştirilmiş çocuklar, her ailede bir ah bin dramın yaşandığı, belki çoğu zaman hakları ellerinden alınmış ailelerin çocukları... Milliyetçilik sarmalında ötekileştirip Pkk ve batılı emperyallerin kucağına ittiğimiz ailelerin çocukları. Yıllarca haklarını gasp edip, yaşadıkları illere köylere hizmet götürmediğimiz, yatırım yapmadığımız yoksulluğa mahkum ettiğimiz halkın çocukları...

Ve bugün bu hatalarımız karşımıza düşmanlar olarak, ciddi bir toplumsal sorun olarak çıktı... Devletin ve bizlerin yerine getirmediği sorumluluklarımızın şuan cerebesini zavallı minik şehit yavruları çekiyor yada gencecik sakalında tüy bitmemiş gençlerimiz.

Hiç merak etmediniz mi kobane olaylarında sokaklara dökülen mevzi kazan bu halk yada çocukları şimdi neden sessiz... Kimse bana ohal demesin, Kürt halkı ohalin en sıkı olduğu döneminde bile sokaklardaydı..
    Bir musibet bin nasihatten daha evladır...
    Pkk batılı emperyalistlerin emelleri uğruna 7000 kürt gencini surun sokaklarına gömdü, ve 970 tanede şehit...
    Kürt halkı pkk nin emellerine kurban edilen çocuklarından sonra geçte olsa anlamış oldu hainle dostu... Gerçi hala anlamayan çoğunlukta olsada enazından ciddi dersler çıkardığını düşünüyorum...

Gelelim kendimize...
    Biz yargı makamı değiliz lakin sormak isterim ;
    Bu gençler için bugüne kadar ne yaptık?
    Neyin mücadelesini verdik?
    Hangisi ile ilgilendik?

Ama batılılar onları derneklerinde, evlerinde hwr yerde kuşattılar, yetiştirdiler, televizyonlarıyla inşaa ettiler, bakın bakalım imc tv yada Roj tv nin 24 saat açık olmadığı kaç ev var... Ama biz durup öylece izledik taki kapımızı çalana dek...

Evet birde bu açıdan bakalım.
    Şehit askerin polisimizin çocuğu bugün bu haldeyse bu birazda bizim suçumuz diye bakıyorum olaya...

Ben sorumluluklarımı yerine getirdikten sonra konuşurum bu konuda...

Vel hasili kelam sorunların merkezinde olan @eRkAm a da sormak gerek...

Bir çık açıdan yeniden inşallah gündeme alalım @EfuL!m

Teşekkür ederim bu gündemi konuşma fırsatı verdiğin için bize...

Sormak
    Beste, eRkAm, EfuL!m ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    HüZün'Gâh
    Konular
    62
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    175 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    112

Şöylede diyebilirmiyiz; Çocuklar yasları sebebiyle her şekilde çocuklar ve masumlar ..Onları bu suça iten aileler masum degil sadece araç olan cocuklar masum ..
    Dogru mu anladım sevgili @Qasem

Beste, eRkAm, SiyahSancakTaR ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    208
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    310 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    64

Alıntı EfuL!m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şöylede diyebilirmiyiz; Çocuklar yasları sebebiyle her şekilde çocuklar ve masumlar ..Onları bu suça iten aileler masum degil sadece araç olan cocuklar masum ..
    Dogru mu anladım sevgili @Qasem

Bu yaşlarına ve bilinç düzeylerine göre değişsede Genelde öyle Efulim...
    Suçlu sadece aile değil, Toplum olarak bizlerde bu konuda suçluyuz.

Ama en büyük suçlu aile..
    Ve faturası kesilecekse bunun ilk muhattabıda ailedir..

Çocuklar dünyanın her yerinde çocuktur.
    Somalide 10 yaşında elinde keleş ile savaştırılan çocuklara şahit oldum... Şimdi sorsam sizce suçlu bu çocuk mu diye ne dersiniz?

Belki kendi coğrafyamız yada ülkemiz olmadığında duygusallıktan daha fazla korunabiliriz diye düşünüyorum...

Allah razı olsun
    Beste, eRkAm, EfuL!m ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    HüZün'Gâh
    Konular
    62
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    175 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    112

Alıntı Qasem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu yaşlarına ve bilinç düzeylerine göre değişsede Genelde öyle Efulim...
    Suçlu sadece aile değil, Toplum olarak bizlerde bu konuda suçluyuz.

Ama en büyük suçlu aile..
    Ve faturası kesilecekse bunun ilk muhattabıda ailedir..

Çocuklar dünyanın her yerinde çocuktur.
    Somalide 10 yaşında elinde keleş ile savaştırılan çocuklara şahit oldum... Şimdi sorsam sizce suçlu bu çocuk mu diye ne dersiniz?

Belki kendi coğrafyamız yada ülkemiz olmadığında duygusallıktan daha fazla korunabiliriz diye düşünüyorum...

Allah razı olsun

Ecmain olsun .
    .
    SiyahSancakTaR, eRkAm ve Beste bunu beğendiler.

Status
    eRkAm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geceye Dair ..
    Konular
    215
    Bahsedilen
    231 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

Alıntı Qasem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bizler insanız.
    Duygularımız ve hassasiyetlerimiz var.
    Lakin bizim birde duygularımızla değil aklı selim ile hareket etme sorumluluklarımız var. Soz konusu özellikle çocuklar ve yaşlılar olumca başka bir hasas olmalıyız...

Yukarıdaki resimde mesajı yazan kişi oldukça duygusal ve tabiki haklı bşr çok yönü var. Lakşn hesap etmediğimiz başka bşr şey var...
    Cocukların inşaası...

Örneğin ; Bu forumdaki herkes müslüman, yanılmıyorsam aranızda deist, yada ateist olan yok, sizler çocuklarınızı bir müslüman gibi yetiştirirsiniz, Namaz kılan, insanların hak ve hukuluna riayet eden, yalan söylemeyen vs vs...
    Bu çocukların yetişme şekli sizin sorumluluğunuzda, onlara çevreyide bir nevi sizler inşaa ediyorsunuz. Kimler ile arkadaşlık edecek kimle etmeyeceklerine, ne yapıp ne yapmayacaklarına sizler karar veriyorsunuz? Hanginizin çocuğunun aldığı kararlar ve uygulamalar bizzat kendi şahıslarına ait...

Evet bu sorun kanayan yaramız ama gerçekçi olmalıyız.

Bu gençler sorumsuzca yetiştirilmiş, kullanılmış, babaları, akrabaları beyinleri yıkanmış sulandırılmış belki çoğu satılmış yada bizlerin ihmali sonucu onların kucağına itilmiş ailelerin çocukları...
    Bu çocuklar daha ilk yıllarından devlet düşmanı olarak yetiştirilen, içi boşaltılmış ve anlamsızlaştırılmış kavramlar ile sokağa sürülen çocuklar...

Ailelerinin sorumsuzlukları, ihmalleri ve maalesef ilgilenmemeleri yüzünden başkaları tarafından yetiştirilmiş çocuklar, her ailede bir ah bin dramın yaşandığı, belki çoğu zaman hakları ellerinden alınmış ailelerin çocukları... Milliyetçilik sarmalında ötekileştirip Pkk ve batılı emperyallerin kucağına ittiğimiz ailelerin çocukları. Yıllarca haklarını gasp edip, yaşadıkları illere köylere hizmet götürmediğimiz, yatırım yapmadığımız yoksulluğa mahkum ettiğimiz halkın çocukları...

Ve bugün bu hatalarımız karşımıza düşmanlar olarak, ciddi bir toplumsal sorun olarak çıktı... Devletin ve bizlerin yerine getirmediği sorumluluklarımızın şuan cerebesini zavallı minik şehit yavruları çekiyor yada gencecik sakalında tüy bitmemiş gençlerimiz.

Hiç merak etmediniz mi kobane olaylarında sokaklara dökülen mevzi kazan bu halk yada çocukları şimdi neden sessiz... Kimse bana ohal demesin, Kürt halkı ohalin en sıkı olduğu döneminde bile sokaklardaydı..
    Bir musibet bin nasihatten daha evladır...
    Pkk batılı emperyalistlerin emelleri uğruna 7000 kürt gencini surun sokaklarına gömdü, ve 970 tanede şehit...
    Kürt halkı pkk nin emellerine kurban edilen çocuklarından sonra geçte olsa anlamış oldu hainle dostu... Gerçi hala anlamayan çoğunlukta olsada enazından ciddi dersler çıkardığını düşünüyorum...

Gelelim kendimize...
    Biz yargı makamı değiliz lakin sormak isterim ;
    Bu gençler için bugüne kadar ne yaptık?
    Neyin mücadelesini verdik?
    Hangisi ile ilgilendik?

Ama batılılar onları derneklerinde, evlerinde hwr yerde kuşattılar, yetiştirdiler, televizyonlarıyla inşaa ettiler, bakın bakalım imc tv yada Roj tv nin 24 saat açık olmadığı kaç ev var... Ama biz durup öylece izledik taki kapımızı çalana dek...

Evet birde bu açıdan bakalım.
    Şehit askerin polisimizin çocuğu bugün bu haldeyse bu birazda bizim suçumuz diye bakıyorum olaya...

Ben sorumluluklarımı yerine getirdikten sonra konuşurum bu konuda...

Vel hasili kelam sorunların merkezinde olan @eRkAm a da sormak gerek...

Bir çık açıdan yeniden inşallah gündeme alalım @EfuL!m

Teşekkür ederim bu gündemi konuşma fırsatı verdiğin için bize...

Sormak
    Cocuklarin fiili olarak çatışmalara atılması sizin dedikleriniz gibi Abi fikirsel olarak katılıyorum Lakin Aklıma Afganistan direnisinde bir bebeğin bebek diyeceğimiz yeni yürümeye başlayan bir cocugun yaptığı eylem geldi Aklıma.
    Şehit Abdurrahman Azam bi eserinde bu kissayi şöyle anlatıyordu.
    Rus Ayilari bir köyün içinde tankları ile etrafı gozetlerken Rus Albayın gözüne birşey çarpar bir bebek elinde kibrit ile tankın yanında birşeyler yapmaya calisiyor dur orda sorar ;
    Ne yapıyor çocuk diye yanındakilerde tankı yakmaya calisiyor çocuk için derler.
    Ve Albay Tarihi sözü söyler bu savaşı onlar bu yaşa düşürdüler se zafer onlarin dir.

İslam beldelerinde çocukları bundan uzak tutamassiniz çünkü her yanlari kan ve göz yaşı onlar Ailelerin egitiminide görmediler çünkü Aile görmediler ...

Savaşın acı gerçekleri bunlar evet içimiz sızlıyor kan ağlıyor evlatlari bebekleri savaşın ortasında görünce .

Egerki cocuklari bu durumda görmek istemiyorsak biz fedakarlik yapmak zorundayız oda sizin dediklerinizin dışında Israel ve Amerika haritadan silerek .

SiyahSancakTaR, Qasem, EfuL!m ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)