Öğretmenlerimizin Okkalı Sözleri

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257

Konuyu açmaya geç kaldım biliyorum;hem geç de olsa öğretmenler gününü kutlayalım hem de öğrenciliğe dönelim:rose:

Nasıl öğrencilerdik,öğretmenlerle aramız nasıldı,en sevdiğimiz ders,haylazlıklarımız falan işte :uyku:

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
544
Kapıyı kapat! .. dışarıdan kapat oğlum sp8

Öğretmenimi hiç unutmam okulun hiç gülmesini beceremeyen gülümseme özürlü öğretmeniydi ..
Babacığımın marketi vardı benden ona beleş çay getirmemi isterdi hhhz

• Beğen
Tepkiler: Birindarfatma
S

Sükut

''Bu çocuk zeki ama çalışmıyor.'' Övmek mi dövmek mi neydi o zamanlar anlamıyordum :)

Konu mizah amaçlı olsa da madalyonun diğer yüzüne baktığımızda öğretmenlerimiz şu anki sistemde otorite kurmakta zorlanıyorlar. Zaman zaman okulu basan veliler, öğretmenini döven öğrenciler... bu haberleri maalesef çok duyar olduk.

Bir karikatürler anlatmak gerekirse ;

Sükût-u Hayâl

Yıldırım çarpmış
Sp Kullanıcı
8 Tem 2018
2,650
13,252
Çok sevilen bir öğrenciydim. Öğretmenlerimi hiç yormazdım. Okulda yaramazlık yapmayan nadir öğrencilerden biriydim. Senede bir iki ay belki okula giderdim, nasıl yaramazlık yapabilirdim ki :D

Hiç unutmam bir gün okula gitmiştim. Fen dersi, müdür yardımcısı Refik Çapraz giriyor derse. Deney yapmak için pil lazımmış, unutmuş garibim. Sordu evi yakın olanlardan pili olan var mı diye. Ben çok durdum ya okulda, dersten kaçmak için fırsat. Bana güvenip nasıl okul dışına gönderiyorsa :D
1. dersin başında çıktım 2. dersin son üç dakikası girdim sınıfa. (Çok vicdansızmışım o zamanlar) Kasıtlı olarak boş pil götürdüm :D
Hoca pille uğraşırken zil çaldı. Çıkarken yanına çağırdı, gülerek "oğlum iki dersi yedin bir de boş pil mi getirdin" dedi.
Başkası yapsa dayak yemese de kesin sağlam fırça yerdi.
Ah hocam, kıymetini bilemedim. Sırf senin için okula gelinirdi be. Ama zaten o hoca için gidiyordum. Diğerleri için de gitmiyordum :D

Son mesajlar