Ezberleri Bozan Yazı

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,109
Profesör Ahmet Rasim Küçükusta ezberleri bozdu.
Dünya sağlık kartellerini eleştirdi. "Hastaneye giderseniz sizi zorla hasta ederler" dedi.
- Mr'ların yüzde 90'ı gereksiz yere çekiliyor.
- Kanser taramalarının çoğu kandırmaca. Insanlar kendilerini kullandırmasın.
- İlaçların çoğu boşa veriliyor. Yüzde 37'si çöpe gidiyor.
- Antibiyotik yazan değil, yazmayan doktor makbuldür. Ama bizde tam tersi geçerli maalesef.
- Grip aşılarının etkinliği sıfır.. Ben hayatta vurdurmam.
- Her yıl gereksiz yere binlerce biyopsi yapılıyor, röntgen çekiliyor.
- Leblebi çekirdek yer gibi anjiyo yapılıyor. Stent takılıyor. Bunlar vücuda zarar veriyor. – Check-up kampanyaları gerçek bir tuzak. Akciğer filmi vücudunuza zarar veriyor.
– Insanlar kendiliğinden geçecek hastalıklar ıcın kesinlikle hastanelere gitmesinler. Tahliller vücuda radyoaktif ışın veriyor. Gereksiz ilacın faydası yok zararı var.
– “Başlangıç” diye birşey uyduruldu. Hastalara, alzheimer, reflü, astım başlangıcı teşhisi konuyor. Amaç hastayı boş çevirmemek. Başlangıç diye birşey yok. Ya hastasın ya değilsin.
– Kolestrol ilaçlarının tedavi yüzdesi çok düşük. Zararı daha fazla. Hayat tarzınızı değiştirmek ilaçtan çok daha etkili. Doğal beslen, hareket et bu beladan kurtul.
– Nodül çok abartılıyor. Nodülün kansere dönüşme ihtimali çok düşük. Bunun için gereksiz tahlil ve teşhisler yapılıyor.
– Vitamin haplarının sağlam insanlara hiçbir faydası yok. “Ben yorgunum” diye vitamin hapı alınmaz.
– Köpek balığı kıkırdağı ile kanser tedavi edildiği iddiası tamamen uydurma. Köpek balıklarının kansere yakalanmadığı düşüncesi de safsata. Bu hayvanlarda kırk çeşit kanser tespit edildi.
– “Bitkisel ilaçların hepsi masumdur. Yan etkisi yok” düşüncesi doğru değil. Unutmayın, haşhaş, tütün, zehirli mantar da birer bitki…
ayçiçek yağı, Mısır özü yağı, margarin ve trans yağ içeren ürünleri kullandın. Tereyağı ve zeytinyağı tüketmedin ki organlarından biri iflas edene kadar bunları yedin.Bulaşık makinesine deterjan ve parlatıcı koyduğunda, o deterjanı ve parlatıcıyı yediğini fark etmedin. Deterjan yerine karbonat, parlatıcı yerine sirke koyarak hem sağlıklı hem de tertemiz bulaşıkların olacağını önemsemedin.Evde basitçe kostik ve zeytin yağını karıştırıp kalıplara dökmek ve kendi doğal sabununu yapmak dururken, gidip içerisinde bin tane kimyasal zehir olan o sabunlarla her Sabah yüzünü bedenini yıkadın. Her gün bu daha da iyi diye pazarlanan o şampuan zehirleriyle saçını yıkadın.Evini arap sabunu gibi doğal yağlarla üretilmiş bir sabun yerine, temiz olsun diye çamaşır suyuyla sildin. O su buharlaştıkça soludun ve akciğer kanseri oldun.Yaşamını mahveden büyük şehirde egzoz gazı solumaya ve araba kullanmaya devam ettin.Doğal beslenmeyen hayvanları, sebzeleri, meyveleri ve tahılları yedin ve adına da “doğal beslenme” dedin. Denize lağım ve fabrika atıkları boşaltırken o denizden çıkan balığı yedin, midyeleri yedin.Fast food’un her aşamasının zehir ve ölümcül olduğu bas bas bağırılırken sen tepsi kadar pizzaları götürüyordun, üç katlı hamburgerleri yuvarlıyordun.Evine naylon torba, naylon kıyafet, sentetik ayakkabılar terlikler soktun. Kıyafetlerinde sadece pamuk, bambu lifi, keten tercih etmedin.Sobayı attın ve evine klimayı ve bilimum elektrikli ısıtıcıyı soktun.Toprağa dokunmuyor ve stresten gülümsemeyi unutuyorsun. Sonuç; sokaktaki her on kişiden üçü kanser. Sen de ya bu üç kişiden birisin ya da tüm bu saydıklarımı ısrarla yapmaya devam edersen, bir süre sonra dördüncüsü de sen olacaksın…
Hadi seni geçtik de kardeşim, peki ya çocuğunun suçu ne?”
Değerli dostlar bu yazımız diğer yazılarımızdan çok farklı.

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,109
Cevap: Ezberleri bozan yazı

Bu yazıya bakarsak herşey sahte bir aldatmacadan ibaret ve mucizevi yaşıyoruz,,
Akıl karıştıran bir yazı ne doğru ne yanlış hepsini bilmemiz araştırmamız imkansız,,,
Nasıl yaşayacağımızı bilemedik, o dediklerini yapmak için bayağı bir çok şeyden soyutlanmak lazım bu da nasıl bir imkan olur,,
En iyisi bir mağarada mı yaşamak ancak dedikleri öyle gerçekleşir

S

Sükut

Yazının haklı tarafları olabilir ama çok şişirilmiş bir yazı gibi geldi bana.

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,109
Yazının haklı tarafları olabilir ama çok şişirilmiş bir yazı gibi geldi bana.
Evet kardeşim bana da öyle geldi,,

Nasıl yaşayalım her yanımız o dedikleriyle dolu ve imkan var mı onlardan tamamen soyutlanmaya,,
O dediklerini yapmaya her insanın ne kadar imkanı olur onu düşünen yok,,,

Dediklerinin bir kısmı doğru kesinlikle imkanı oldukça doğal besinler yemeye dikkat etmeliyiz,,,

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Ezber bozan bi yazı değil,bunlar bilinen şeyler ve hepsi de doğru değil,düz mantıkla olmuyor bazı şeyler.MR'ın yüzde doksanı gereksiz demek nedir yav,olabilir mi böyle bişey,o tür bir girişimin mucizevi sonuçlarını bilen bilir.Gereksiz ilaç,antibiyotik kullanımı doğruysa da özellikle gereksiz tahlil yapılıyor gibi bişey çok mantıksız.

Bir de demiş ki,doğal beslen bu beladan kurtul..Pardon? Doğal olan ne kaldı acaba?

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,557
59,109
Ezber bozan bi yazı değil,bunlar bilinen şeyler ve hepsi de doğru değil,düz mantıkla olmuyor bazı şeyler.MR'ın yüzde doksanı gereksiz demek nedir yav,olabilir mi böyle bişey,o tür bir girişimin mucizevi sonuçlarını bilen bilir.Gereksiz ilaç,antibiyotik kullanımı doğruysa da özellikle gereksiz tahlil yapılıyor gibi bişey çok mantıksız.

Bir de demiş ki,doğal beslen bu beladan kurtul..Pardon? Doğal olan ne kaldı acaba?
Dimi insanlar zaten herşeyin doğal olmayan çabuk büyüyen, büyük olanlarının peşinde o yönden hep kaçak çalışmalar var, bütün bitkilerin genetiğiyle oynanıyor ve oynandı hala devam ediyor,,,,

Küçük örnekler
Kışın her şey var artık yaz sebzeleri almayın diyorlar arada olsa alıyoruz

Karpuza kapak aşılamışlar daha çok dayansın diye
Mısır mesela hep tatlı mısır tadı yok sadece su
O kadar çok şey var mı saymakla bitmez,,,,

İş aslında insanların dürüst olmasıyla başlar
Sırf daha çok para kazanayım diye ürün alayım diye sebze meyvelerin genetiğiyle oynanıyor acı ama gerçek bu,,

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Mesela en basit hata kostik ve zeyttin yağını karıştır doğal sabununu üret demiş yuh yaf yuf...
Kostik dediği Sodyum hşdroaksit, şu lavabo açmak için kullandığınız made ve çözünğrlülük seviyesini yakalamadan sabun üretimine kalkışmak cildde ciidi hasarlara yol açar.

Yuh yaf...

Mr ve ilaç kullanımı için yazılanlar cabası.
Kanser ve hastalık başlangıcı için yazdıkları deli saçması...

Sevgi Platformu / Qasem

sevin

Sp Kullanıcı
23 Eyl 2019
64
47
Evet, muhtemelen biraz "usanmış" bir halde dile getirmiş bunları ve haliyle "kaba-taslak" diyebileceğimiz bir şekilde bahsetmiş ama, sandığınız kadar abartmıyor bu kişi... Sağlık sektöründe çalışan (ve vicdanlı olan) pek çok insan benzer şeyler söylüyor zaten. En basit örnek olarak; bazı doktorların, yazdıkları ilaçlardan PAY ALDIĞINI söylüyorlar. Anlatabiliyor muyum? Boş yere tüketilen ilaç miktarı gerçekten çok fazla. Ev için ve çevre için söyledikleri de genel olarak son derece doğru. Kullandığınız o deodorantlar, özellikle kadınlarda meme kanserine yol açıyor. Bu sadece ufak bir örnek. Diş macunlarının nelere yol açtığını ise tahmin bile edemezsiniz. İNSANLIĞA KARŞI BİR SAVAŞ AÇILMIŞ DURUMDA VE BU SAVAŞ TANKLI, FÜZELİ OLMAKTAN ZİYADE, YİYECEK, İÇECEK VE MEDYA KONTROLÜ SAYESİNDE GERÇEKLEŞMEKTE.

Gerçeği söylemek, bilene; dinleyip, dinlememek de duyana kalır... Ufak bir konu açacağım yakında ve çeşitli tarifler, uygulamalar paylaşacağım. Forumdan ayrılmadan önce bunu yapacağıma dair söz verdim.

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,282
İstanbul..
Evet, muhtemelen biraz "usanmış" bir halde dile getirmiş bunları ve haliyle "kaba-taslak" diyebileceğimiz bir şekilde bahsetmiş ama, sandığınız kadar abartmıyor bu kişi... Sağlık sektöründe çalışan (ve vicdanlı olan) pek çok insan benzer şeyler söylüyor zaten. En basit örnek olarak; bazı doktorların, yazdıkları ilaçlardan PAY ALDIĞINI söylüyorlar. Anlatabiliyor muyum? Boş yere tüketilen ilaç miktarı gerçekten çok fazla. Ev için ve çevre için söyledikleri de genel olarak son derece doğru. Kullandığınız o deodorantlar, özellikle kadınlarda meme kanserine yol açıyor. Bu sadece ufak bir örnek. Diş macunlarının nelere yol açtığını ise tahmin bile edemezsiniz. İNSANLIĞA KARŞI BİR SAVAŞ AÇILMIŞ DURUMDA VE BU SAVAŞ TANKLI, FÜZELİ OLMAKTAN ZİYADE, YİYECEK, İÇECEK VE MEDYA KONTROLÜ SAYESİNDE GERÇEKLEŞMEKTE.

Gerçeği söylemek, bilene; dinleyip, dinlememek de duyana kalır... Ufak bir konu açacağım yakında ve çeşitli tarifler, uygulamalar paylaşacağım. Forumdan ayrılmadan önce bunu yapacağıma dair söz verdim.
Doktorların pay aldığı hatta ve hastanenin lehinne doğrultusunda abarrtığına ben de katılıyorum..

Özel hastaneden bahsediyorum selam verdiğinde bile bir dizi tahlil maceresından geçirmeden bırakmayan özeller..

Geçmiş zaman bankada bir dosya peşine koşarken aceleden hızla bankoya göğsümle öyle bir şiddetle çarptım ki nefesim kesildi daha sonra bgeçer diye bıraktım her geçen gün göğsümde ağrı şiddetlendi..

Bazıları kabul eder tasvip eder yada etmez saygı duyarım yıllardır aile dostu halk arasında kırıkçı çıkıkçı diye tabir edilen türkiyenin her yönünden egelen hatta ve hatta bazı doktorların bie danıştığı bir yere gidecektim çok gitmişliğim ve hasta götürmüşlüğüm vardır

oraya gidecekken çok merak ettim bankanın sağlık sigortası güzel anlaşmalı olduğumuz ultra lüks özel üniversitesi hastanesine gittim sadece merak için profesörden randevu aldım ve gittim şikayetimi anlattım ve daha ne olduğumu anlamadan mr dan başlayarak

tomografi bir dürü tahililden geçtim nasılsa banka çalışanıyım ellerinden geleni faturama eklemek için çok uğraştılar :) sağolsunlar sonuç itibari ile profesörün teşhisi kaburga zarı ince çok ağrı yapması doğal ağrı kesici merhem ile kas gevşetici verdi ..

Dedim hocam bunu ben eczaneden alabilirdim size niye geldim diyince köpürdü tabi ben okulunu okudum klasik doktor egosu dedim burdan çıkıp kırıkçıya giecem diyince sinirden kendini kaybetti üzerime yürüdü :) tabi boyunun ölçüsünü aldı o ayrı mesele kendini

duvarda monte edince :)

Dedim mekana gidince kaburga kemiğimin bir ksçını birbirine geçirmişimo hızla sağolsun halleti bira canımı yakarak ama geçti gitti hamdolsun tekrar profesöre gittim size toplamda muayeneniz ile birlikte bin tl fatura ödedi bankam gittiğim yere sadece 50 tl para

verdim çok güzel böyle devam edin dedim ve çıktım çıldırmasına bakmadan tabi bunda herkesi zan altında bırakmam istisnalar kaideyi bozmaz genel anlamda böyle..

Yazıda çok abartı bulamadım yalnız doğal bir şey kalamdı burası saçma olmuş dğer muhteremlerin belirttiği gibi ..

Rabbim sonumuzu hayrelesin...

Son mesajlar