Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 38 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Haftanın Konusu: Her yer Kerbela, Her gün Aşura mı? ( Ekim Ayı 1. Hafta)

Status
    NoktA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Administrator
    Konular
    1706
    Bahsedilen
    327 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Standart Cevap: Haftanın Konusu: Her yer Kerbela, Her gün Aşura mı? ( Ekim Ayı 1. Hafta)

Alıntı ALI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Simdi konu bize yada bu insanlara ne verecek yada neyi kazandiracak bana ilk önce sizler bunu deyin.

Konunun kiymetli olmasi bir yana bana ne kadar faydali olur veya bununla ne kadar yararlanabilirim.

Bu eskiden olmus ve yasanmis bir aci olay bizi yaralamaktan ve duygusal olmaktan baska neler verir ve bunu bilmek le elime ne gecer yada bilmesem de neyi kayip ederim diye düsünmekteyim biiznillah.

Abi Sen kerbela hadisesini biliyorsun tekrar okumayı gereksiz görüyorsun. Bizim gibi henüz tam manasıyla konuyu bilmeyenler için doğru kaynaklardan öğrenme fırsatı. Konu ilgini çekmediyse sabote etme abi
    SiyahSancakTaR ve Karaton bunu beğendiler.

Status
    ay düşüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Münzevi..
    Konular
    314
    Blog Entries
    30
    Bahsedilen
    102 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    44

Standart Cevap: Haftanın Konusu: Her yer Kerbela, Her gün Aşura mı? ( Ekim Ayı 1. Hafta)

Alıntı ALI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nokta kardesim eskiden ali abini az da tanimissan ve bilmen de gerekmez mi idi az yada cok yapi olarak nasil bir sahsiyet olur diye.

Abim her ne okunursa insan da ister istemez bir seyler verebilmeli ve hatta o kitab da yazida olsa okudugunda deymelidir.

Simdi konu bize yada bu insanlara ne verecek yada neyi kazandiracak bana ilk önce sizler bunu deyin.

Konunun kiymetli olmasi bir yana bana ne kadar faydali olur veya bununla ne kadar yararlanabilirim.

Bu eskiden olmus ve yasanmis bir aci olay bizi yaralamaktan ve duygusal olmaktan baska neler verir ve bunu bilmek le elime ne gecer yada bilmesem de neyi kayip ederim diye düsünmekteyim biiznillah.

Suanda sözümüde kisa kesiyorum ve laf lafi acar misalinden de olmasin diye kendi kendime de diyorum.
    haklısınız bu konuda sizinle aynı fikirdeyim .. Açılması gereken konuşulması gereken bilip ögrenmemiz hayatımıza tatbik edeceğimiz önemli konular varken hassas olan bu konularla haftayı heba etmememiz gerektiğini düşünüyorum
    ALI, Karaton ve "Aşk-ı Derun" bunu beğendiler.

Status
    ALI
    ALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Nereden
    Almanya
    Konular
    287
    Bahsedilen
    46 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı NoktA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi Sen kerbela hadisesini biliyorsun tekrar okumayı gereksiz görüyorsun.Bizim gibi henüz tam manasıyla konuyu bilmeyenler için doğru kaynaklardan öğrenme fırsatı.Konu ilgini çekmediyse sabote etme abi
    Nokta kardesim meseleyi gerekli görüp yada gereksiz görme meselesi degil ilkönce bunu bir düzelteyim.

Konuyu sabotas etmekten de o yüce rabbime siginirim.

Ben ne diyecegimi kisaca yuridaki sözümde dedim o kadar iste...
    SiyahSancakTaR ve Karaton bunu beğendiler.

Status
    Ahsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimal Yıldızı
    Konular
    289
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    220 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    1 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    232

Çay var almazmisiniz
    Haklıysan KORKMA
    HAK seni korur Hz.Ali

Status
    ALI
    ALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Nereden
    Almanya
    Konular
    287
    Bahsedilen
    46 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı ay düşüm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    haklısınız bu konuda sizinle aynı fikirdeyim.Açılması gereken konuşulması gereken bilip ögrenmemiz hayatımıza tatbik edeceğimiz önemli konular varken hassas olan bu konularla haftayı heba etmememiz gerektiğini düşünüyorum
    Eline saglik sen sag ol ilk önce beni tasdiklemen icin ve sonra bu hos yazin dan dolayi Ay düsüm.

Suanda icimde tek su sözü demek gecti ve sen de bize bir tercüman olmussun.

Yüce rabbim o gönlüne göre vermesini sana dilerim.

Burdaki bir sözünün de altinida cizeyim ve iste asil mesele ve pöf nokta da burasi olur biiznillah.
    ay düşüm, Karaton ve "Aşk-ı Derun" bunu beğendiler.

Status
    eRkAm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geceye Dair ..
    Konular
    215
    Bahsedilen
    232 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

Zamanın kerbelasindan Asrın kerbelalari olan filistin arakan ve nice ummetin kan revan içindeki hali ,Zulmün ve zaliminlerin hiçbir zaman bitmeyecegi Aşikar şekilde göstermekte..
    Bizler Hz Hüseyin ile tanıdık gençliği, matemi ,direnişi yiğitliği.
    Bizler yezidle tanıdık ihaneti,zulmü, zalimligi..
    Ahsen, SiyahSancakTaR, Karaton ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Karaton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
    Konular
    61
    Bahsedilen
    256 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

‘Düştü Huseyn atından Sahrâ’y-ı Kerbelâ’ya,

Cibril var git, haber ver, Resul-i Kibriyâ’ya.

ne güzel demiş şair.ki o peygamber ehli beytini ümmete emanet etmişti..
    eRkAm, Ahsen, SiyahSancakTaR ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    208
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    313 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    64

Arkadaşlar Öncelikle konumuz sadece tarihi bir olay olan Kerbala değil... Kerbela nezdinde zalimlere başkaldıran mazlumlardır... Ne yezidler yok oldu Ne Hüseyinler tarihin sayfalarında kaldı...

Bugün ümmet coğrafyası kan ağlıyor. 200 yıldır Hint alt kıtasından başlayan sömürgeci hareketlere karşı kıyama kalkanlar hunharca katledilmekteyken çok mu önemsiz kalıyor bu...

Arkadaşlar kusura bakmayın ama zihin kodlarınız ile oynamaya geldim.

İnsaf edin arkadaşlar ven en son her hafta konu açacakken tatile çıkmam gerwkti ve sadecw bir hafta açıp gittim. O haftadan sonra neredeyse 4 ay geçti ama sadece 3 konu açılmış. Oysa herhafta bir konu gündeme alınabilirdi. Soruşturma dosyaları, araştırma çaluşmalarıda yapılabilirdi. Sukut u ezber katdeşim adımı andı, bende heralde o dönemden kalma çalışmayı devam ettirmem için bana ve Vav kardeşime sealeniyorlar sandım. Konuyu yarın açıcam dediğimdede itiraz gelmedi...

Vel hasili kelam konu açıldı... Benden sonra Yeni bir düzenlemeye gidilmediyse önerilerinizle her hafta gündem açmaya devam edebilirim.

@ALİ kardaşım konuya gelince bilgi yüklü bir makale paylaşmadım. Konunun çerçevesini çizmek adına bir köşe yazısı paylaştım. Yani konuyu ben bu bağlamda ele alacağım diye...

İnşallah fırsat buldukça önümüzdeki hafta sonuna kadar konuya yazmaya devam edeceğim.

Filistin, moro, eritre, keşmir, tunus, bahreyn, libya, arakan, somali,, ırak, çeçenya, Afganistan, Suriye vs vs ümmet coğrafyasının tamamı 2 asırdır işgal altında ve yaklaşık 1 asırdırda küresel emperyalistlerin yerli taşeronları, Yezitleri tarafından yönetilmektedir...

Bu lerbelalarda ne kan duruyor ne göz yaşı... Ve Ümmet coğrafyasında heryer kerbela, her gün aşura...

Soru şu Biz küfeliler gibi korkak pısırık olup kalbimizle hüseyinlerin yanındayken cesetlerimizle ihanet mi edeceğiz yoksa Hüseynilerinyanında Yezitlere başmı kaldıracağız...?

Bu anlamda imkanlarımız ne? Neler yapabiliyoruz ve neler yapmamız gerekmekte bunları konuşalım.

Süslü kelimeleri raflara kaldırıp gündem oluşturalım inşallah...

Bu arada hakkınızı helal edin lakin hepimizin ilgi alanları aynı olmayabiliyor. Bu yüzden gündemlerimizde güne, ana ve gündeme dair söyleyeceklerimizi ve söylemek istediklerimizi istişari zeminde sadece bu başlıkta değil başka başlıklardada konuşabiliriz.

Bizim birbirimizi anlamaktan başka çaremiz yok. Müslüöanın müslümana darılma gönül koyma lüksüde yok. Derdimiz çok, gereksiz ve zamanımızı alacak inci.çekirdeğini doldurmayacak meseleler yüzünden inşallah birbirimizi üzmeyelim...

Evet arkadaşlar Bugün modern silahlarla modern yezitlerin kerbelaya çevirdiği ümmet coğrafyasında ne gibi sorumluluklarınız var buyrun söz siz kardeşlerimin...

Tevhid - Adalet - Özgürlük
    Karaton, NoktA, eRkAm ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    NoktA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Administrator
    Konular
    1706
    Bahsedilen
    327 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

@Qasem üstad son mesajının üzerinden tam bir gün geçmiş Yeni mesajı ne zaman yazacaksın.
    Qasem, SiyahSancakTaR ve Ahsen bunu beğendiler.

Status
    Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    208
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    313 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    64

Yoğunluğum çok fazla hakkını helal et @NoktA üstad... Üniversite açıldı ve Adanada üniversitede köklü bir örgütlenme lazım buna koşturuyorum inşallah...

Konuya dair bu gecede bişeyler ekleyip yarına devam edelim inşallah...

Bugünün Yezidleri ve Haccaları karşımıza heryerde ulusçuluk düşüncesini savunanlar olarak çıktılar ve çıkmaya kanayan yaralarımızo kaşımayada devam ediyorlar, hatırlayın çok kısa zamanda birinci dünya savaşından sonra daha da zayıf ve güçsüz bir duruma düşen Osmanlı devletine karşı batının da desteğini alarak tek tek isyan edip kendi ulus devletlerini kurdular.

Bu kurdukları yerler modern kerbelalara döndü... İslam coğrafyası teker teker batıcı ulusçu kişi ve gruplara tarihimdeyimimizle Müslümanım diyen Yezidlere teslim edildi. Ve bu ülkelerin yöneticileri de çoğu zaman batıcı, seküler, ulusçu kesimler olarak adlandırdığımız Yezid ve haccac zihniyetli kuklalar olageldi.

Yezidlerin oyuna grlmemek için, onlara baş eğmemek onların kuklası olmamak için bilmemiz gerekir ki bu toprakların asıl sahipleri yüzyıllarca beraber yaşamış olan Türk, Kürt, Arap, Laz, çerkez, afgan, çeçen, faris. ... ve diğer Müslüman kavimlerdir.

Özellikle geçtiğimiz yüz yılda Hüseyinleri tarihin sayfalarına gömmek isteyenler yerli Yezitleri ile masa başında parçalara ayırdığı coğrafyamıza yeni isimler vererek topluma yeni kavramlar enjekte etmiş oldu. Yrni Kerbrlalar meydana getirme gayesini taşıyorlardı, Suriye, Irak, Suudi Arabistan, Libya, Ürdün…

Bizler batının bu saldırı ve zulmüne karşı Hüseyni davanın neferi, Peygamber A.s torunu ve varisleri Kuran’ı hayata taşıyan şahitler olmalıyız. Ümmet düşüncesini her alanda güçlü tutmak zorundayız. Hepimizin yüreği yangın yeri, Her yer kerbela, hergünümüz aşura ve bu yangını söndürmek de hepimizin görevi.

Onların kerbelaya çevirdiği heryerde biz Hüseyni kıyamları yükseltip onları tarihin sayfalarına gömeceğiz inşeAllah...

Tevhid - Adalet - Özgürlük
    SiyahSancakTaR, Karaton, Ahsen ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)