Haftanın Konusu: İsraf

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Haftanın konusu: israf / Mayıs 2. Hafta

İsrafı tanımlayarak konuya gitmek istiyorum.

İsraf, meşrû ve mâkul olanın dışına çıkma, itidalden sapmayı anlatır.

Kelimenin kök anlamında, yeme ve içmede, eşya ve imkanları kullanmada, davranışlarda ölçüyü kaçırmak, haddi aşmak, ihtiyaçtan fazlasını harcamak manaları gizlidir.

Esasen insan ve toplum bünyesindeki dengeyi bozan her türlü aşırılık haddi tecavüzdür. Bu aşırılığın davranışlarda veya harcamalarda olması farketmez. Her iki aşırılık da zararlıdır ve huzursuzluğa götürür.

Bu bağlamda konuya katkılarınızı bekliyorum inşeAllah...

Söz sizindir

Sevgi Platformu

Beste

Sp Kullanıcı
10 Şub 2017
1,574
493
Bu konu nefsime ağır geliyor nacizane ben takıp deyim anca anca duruldum : ) benim içinde israf sadece yeme içme değil.

200 taneden fazla insanin baş şalı olurmu oluyor bestenin:bayıl: : (

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Bu konu nefsime ağır geliyor nacizane ben takıp deyim anca anca duruldum : ) benim içinde israf sadece yeme içme değil.

Ozaman Sayın beste 10 tane kendine sakla
Kalan 190 ı ise dağıt...
:)

Sevgi Platformu

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
545

İlk okuduğum da şal ticareti yapıyorsun zannettim beste Allah seni iyi etsin şoklardayım :ahsen:

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513

Sayın Beste mesaja yorumsuz kalamadım :) saticiyada bir şeyler bıraksaydın tüm reyonları bosaltmissin:D

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
ayin gündemi konusu vardı sanki israfla ilgili yanlismi hatırlıyorum acaba:kahve:

Son mesajlar