Kişisel SiyahSancaktaR ve HaYaT..

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,282
İstanbul..
Es Selamun Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatühü....

Bu aciz günahkar cahil de acizane bir şey karalamak istedi

Haddi olmadan kusuru olursa affoluna

Cahil halimizle elimizden ne gelirse

Anlamayan-anlayamayan akıllar vardır..ama hiç görmedim ki, anlamayan gönül olsun....
Her gönülün anlayacağı bir dil vardır...Gönüllden gönüle ortak diller vardır...

Bir temizlik işçisine "kolay gelsin" demek, gönlüne hitaptır..anlar o "dilimi" Sabahın erken saatlerinde ekmeğinizi almaya giderken, yoldaki yabancıya! "selam" demek, gönlüne hitaptır...anlar o...
Frıncıya "teşekkür etmek" gönlüne hitaptır....anlar o....sokakta tabancasıyla oynayan bir çocuğa "ah!vuruldum" numarası yapmak, onun gönlüne dildir..
"Gönülden gönüle pencere vardır, konuşmadan da söylenecek söz vardır" sıcak bir tebessüm, samimi bir gözyaşı....
Gönüllere yol vardır, yollar gide-gide aşınmasa da o yolda "aşınmak" ne hoştur...

Velhasıl kelam; insanlar vardır, hiç tanımadığımız insanlar...gönüller vardır çok tanıdık!
Makbul olmaz bazen mürekkep yalamışlık, gönlün eşinde kalınmışsa...
Ve işte, gönüllere bir kapı, gönüllere pencere...
Ve işte "mürekkep lekesi" bacası tüten sıcak gönüllere, közlenmiş gönüllere, kül olmuş gönüllere, gonca gönüllere...."Yeter ki gönlünüz olsun"

Gönüller hoş olsun...

Hürmetlerimle...

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,282
İstanbul..
BEN bana çok şey öğrettim...

Bunlardan bir çok mutluluklar, tatlar devşirdim...

BENle amansız savaşlar yaşadım...

Zaferleri yaşadım...

ama bir çok yenilgilerde tattım.

Kaoslar, çıkmazlar, tıkanmalar, acılar, hüzünler yaşadım. Mutluluklar ise sadece çok kısa ANlarda kaldı.

Dünya, toplum, tarih zindanlarından hiçbiri bana BEN zindanından daha ağır, çetin gelmedi..

BENim BENden çektiğini kimseden çekmedi.

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
544
Ve aleyküm selam
Yaşasın takip edilecek bir kişisel ( sizin karalama olarak tabir ettiğiniz bizler için okumaya layık dediğimiz[emoji18]) sayfa daha
Efendim hayırlara vesile olması temennisiyle ..

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,282
İstanbul..
hayırlı olsun kardeşim kişisel sayfan,kolay gelsin
olsun yazmak iyi gelir,insana yazın inşallah,,,

siz mi yazıyorsunuz bunları kaleminize kuvvet kardeşim,,,
Bu cahilin haddine değil ..

yıllar önceki bazı unutmadığım efsane muhtermlerden derlermeler arasında benimde cahilce karamalarım..

Rabbim razı olsun değerli muhterem...

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,282
İstanbul..
Ve aleyküm selam
Yaşasın takip edilecek bir kişisel ( sizin karalama olarak tabir ettiğiniz bizler için okumaya layık dediğimiz[emoji18]) sayfa daha
Efendim hayırlara vesile olması temennisiyle ..
O kadar okunası muhteşem muhteremlerin yürek esintilerinin arasında bu cahilin ki sönük kalır acizane karınca misali bizim ki..

Rabbim razı olsun kıymetli muhterem...

Son mesajlar