Şu an okuduğun kitap hangisi?

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,075
Cevap: şu anda okuduğunuz kitap hangisi?

şu anda yeni başladım sayılır bu,kitaba kalın bir kitap,kalın kitapları severim tam 720 sayfadan oluşuyor :)

Kur'an-ı kerimde adı geçen 25 peygamberlerin mücadelesini konu almış en çok son Peygamber olan Hz. Muhammed sav. yer vermiş
merakla okuyacağım inşallah,,,:)

Kur'an-ı Kerime göre Peygamberiler ve tevhid mücadelesi
yazarları
Prof.Dr. İsmail L. Çakan
N. Mehmet Solmaz

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,075

İlk Adem as la başladılar kitaba kısa özet ve abartmadan ve kendi görüşlerinden uzak ,Kur'an'dan yola çıkarak yazı yazmışlar güzeldi,,,

ve bu başlıklarını aldılar çok önemliydi aslında,,,

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527

Ekin ve Temmuz yayınlarının yeni çıkan kitaplarını inceliyorum...

Bilgi - İnanç - Eylem

• Beğen
Tepkiler: Tatlı Cadı

Ela Betül

Çok da Şey yapmamak lazım
Sp Kullanıcı
14 Mar 2017
209
552

Irvin D. Yalom - Günü birlik Hayatlar
Gerçek Psikoterapi Öyküleri

• Beğen
Tepkiler: Tatlı Cadı

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460

yeni bir meal ,yeni bir heyecan,,:))))

Meal ilk çıktığında aldığımda birine göz atması için verdiğimde Yazar hakkında Dine iftira ,resule iftira ,tarihsel bakisi kuran da üstün diye tasvir eden adam diye geri verdi meali...

Ve az araştırdım ders notlarına ulaştım, videolarini izledim ,Arkadaşımın dediklerine tam anlamıyla katılmıyorum, Beşer hatalar olabilir herkesin tabi tefsirciden olunca tepkiler ağır ve ithamli oluyor, Olaylari suzumlemesi, analiz ı, üslup u hoşuma gitdi ,Lakin o meali ve bir kaç eseri farklı yorumladı diye ,fazla derine girmeden uzerinde karalama çalışma yapmadan bir köşeye cektim..

Ondan dolayı Abla eski tablolar yeni insanlarla yıkılmaya çalışılıyor, yada yiktirmaya calisiyorlar, bunu yaparken insanların ameli ve dünyevi yıkıntılar içinde bırakıp tartışmalar tuzağına cekebiliyorlar..

Bu yorum eserinden önce Kuranı meailini başka yorumculardanda iyice okuma ni tavsiye ederim..

Ezber bozarken insan ı bozmak kolay oluyor..

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,075

akşam biraz okudum abi bir kaç farklı zıt kelimesini gördüm diğer meallere baktım hepsi aynı meali yazmış bunda farklı o dikkatimi çekti,,bakayım ilerleyince çok meal bilgim yok ama kelime aşinalığı oluyor insanın zamanla okudukça ,,,

Son mesajlar