Dünyanın En İyi Şiiri

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Bunu duymuştum daha önce ve evet güzel şiir..
Yalnız Arapça harflerle yazıların dışında Osmanlıca ile hiç bi alakası yok neden bu bölüme açtınız bu ve diğer konuları ;benim göremediğim bi ayrıntı varsa uyarın lütfen..

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
Bu bölümde kalmasın da ve açılmasında bence beis yok değerli muhterem burdan devam edilebilir ...
Rabbim ikinizdende razı olsun İnşallah

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Şiir osmanlıca :)
Osmanlıca dediğimiz dil türkçenin arap ve ek alfabe ile yani osmanlı alfabesi ile türçenin yazımıdır...
Anlaşılmayan kavramlar osmanlıcadan kaynaklı değil eski türkçenin eseridir. Osmanlıca eski türkçedir.

Modern türkçe kelime ve kavram bazında güncellenmiş olup osmanlıca alfabe yani arapça alfabe ile yazılması onun osmanlıca olmadığını göstermez.

Latin alfabesinin kullanılması ortaya yeni bir türk dili çıkarmadı. Her dil zaman içinde değişime başkalaşıma uğrar.

Mesela arapça kadim fesih arapça ile bugün bölgemizde konuşulan arapça arasında milyon fark vardır. Eski tğrkçe ile yenisi arasında olduğu gibi...

Sevgi Platformu / Qasem

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Şiir nasıl Osmanlıca ?
Sözgelimi aynı şiir Almanca yazılmış olsaydı Almanca bölümüne mi konuyu açacaktık.
Afrikalı bi çocuğun yazdığı bu mükemmel şiiri her dilden yazabiliriz değil mi?

Ben anlayamadığım için sormuştum zaten hala anlayamadım:)

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Şiir nasıl Osmanlıca ?
Sözgelimi aynı şiir Almanca yazılmış olsaydı Almanca bölümüne mi konuyu açacaktık.
Afrikalı bi çocuğun yazdığı bu mükemmel şiiri her dilden yazabiliriz değil mi?

Ben anlayamadığım için sormuştum zaten hala anlayamadım:)
Almanca dil bölümü olsaydı almanca yazılsaydı, almancaya örnek olarak orada yazılabilirdi.
Bu bölüm osmanlıca meteryaller barundıran, osmanlıcanın kullandığı arap harfletiyle yazılan meteryallerini içerecek. Yoksa asıl metin ne türkçe ne osmanlıca..

Burada ki amaç dile ait meteryal örnekleri sunmak

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Beni bişey dememiş sayın,sorun değil,nasıl biliyorsanız öyle yapın..

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,284
İstanbul..
Almanca dil bölümü olsaydı almanca yazılsaydı, almancaya örnek olarak orada yazılabilirdi.
Bu bölüm osmanlıca meteryaller barundıran, osmanlıcanın kullandığı arap harfletiyle yazılan meteryallerini içerecek. Yoksa asıl metin ne türkçe ne osmanlıca..

Burada ki amaç dile ait meteryal örnekleri sunmak
Eyvalllah Üstadım Rabbim razı olsun..

Fatih

Mizahşör
Sp Kullanıcı
20 Nis 2020
244
96
istanbul
bu şiir osmanlıcaysa kafiler nasıl türkçe olarak oturmuş.. imkanı yokki
çevirmesi amerikan dublajı gibi ozaman adam sövüyor ingilizce bizimkiler kahrolasıca yada lanet olsun diye çeviriyor
insifiyatifli çevirmemi ne bu :gri:

bu arada bu şiirden ziyade adam bildiğin beyazlara kendinden olmayanlara diss atmış :gri:

anlamlı

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
60K