Sayfa 3 Toplam 9 Sayfadan BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu
Toplam 86 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3.haftanın konuğu Vav

Status
    eRkAm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geceye Dair ..
    Konular
    215
    Bahsedilen
    231 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

Standart Cevap: 3.haftanın konuğu Vav

Alıntı İsrâ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Vav hayat felsefesi olarak neyi benimser?
    Allah razı olsun kardeşim teşekkür ederim.
    Müslüman olarak Elhamdillah hayatımızı tanzim eden ,yön veren Kuran dir.
    Hayatımın her alanında yerleştirmek yaşamak ve Ailemden başlayarak çevreme anlatmaya çalışmak.
    İsrâ, Ahsen ve Karaton bunu beğendiler.

Status
    Geceye Dair ..
    Konular
    215
    Bahsedilen
    231 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

Alıntı Hayalet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolay gelsin Kardeşim

1. İslamın protestanlaştırılmasından ne anlıyorsun?
    2. Neden İslamı seçtin?

Bilgi - İnanç - Eylem
    Allah razı olsun kardeşim teşekkür ederim hoşgeldin.

Hacim bu konuda fikir sel çatışmalar umarım yaşanmaz diye telden elimden geldiği kadar yazmaya çalışayım.

Ilk aklıma mezhepler geldi ve fikir akımları geldi..
    Ilk önce protestanlik nedir iyi bilmek lazım kısaca buna deyim,Protestanlik hristiyanlikta reforum ad altında yenilemeye müdahil olan fikir akımı ve üç mezhepten biridir.

Papazların kitap üzerindeki egemenliğini ortadan kaldırması en büyük yeniligidir.

Islamda protestanlasma batıda olduğu gibi olmadı, kültürümüzü yaşantımizi zikrimizi fikrimizi değiştiren bi yenilik oldu ,
    Islam kültürü batıdan gelen akımlara maruz kaldı, Din egemenliği bir kesime mahsus bırakıldı, Ülkelerin siyasi işlerinden uzaklaştırıldı,
    En önemlisi Kuran ı kerim bir mecra nin söylemleri ve fetvasi altında sıkıştı kaldı ve insanlara bu dayatildi..

Bunlar geliyor aklıma kardeşim..

Islami seçmek yeterli oluyor mu ?yada ıslam bizim hayatımızın neresinde konu basliklarinida içine alarak inşallah bir iki kelime diyim..

Her insan Islam fitrati üzeri doğar yani her doğan bebek ıslam üzeri doğar Lakin Anne baba dini neyse çocuk onlara uyar..
    Burda can alıcı soru ya müslüman olmayan Anne babanın evladi olsaydık ne olacakti ?
    Bu nimetin farkına varıp sukretmek gerek..

Burda biz kendimiz mi seçtik? Islam mi olduk musluman mi olduk..

Seçmek kalubeldan geliyor diye söylersek önceden verilmiş sözle islami seçtik..

Seçtiğimiz ıslamın yaşantıdan emir ve yasaklarının neresindeyiz diye düşünürsek bu konuda yetersiz olduğumuz kanısına varirim.

Telden kesik kopuk oluyor ama bu konuda pc de uzun bi yazı yazmak isterim yada haftanın Konusu başlığında açılırsa çok faydalı olacaktır kanaatindeyim.

Ahsen, Qasem, Zübeyde ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Geceye Dair ..
    Konular
    215
    Bahsedilen
    231 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

Alıntı elem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kolay gelsin.
    Allah razı olsun kardeşim teşekkür ederim

Status
    Geceye Dair ..
    Konular
    215
    Bahsedilen
    231 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

Alıntı elem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çocuklarınızın isimleri çok güzel ve anlamlı.
    Allah razı olsun kardeşim

Status
    Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    208
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    310 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    64

Alıntı Vav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun kardeşim teşekkür ederim hoşgeldin.

Hacim bu konuda fikir sel çatışmalar umarım yaşanmaz diye telden elimden geldiği kadar yazmaya çalışayım.

Ilk aklıma mezhepler geldi ve fikir akımları geldi..
    Ilk önce protestanlik nedir iyi bilmek lazım kısaca buna deyim,Protestanlik hristiyanlikta reforum ad altında yenilemeye müdahil olan fikir akımı ve üç mezhepten biridir.

Papazların kitap üzerindeki egemenliğini ortadan kaldırması en büyük yeniligidir.

Islamda protestanlasma batıda olduğu gibi olmadı, kültürümüzü yaşantımizi zikrimizi fikrimizi değiştiren bi yenilik oldu ,
    Islam kültürü batıdan gelen akımlara maruz kaldı, Din egemenliği bir kesime mahsus bırakıldı, Ülkelerin siyasi işlerinden uzaklaştırıldı,
    En önemlisi Kuran ı kerim bir mecra nin söylemleri ve fetvasi altında sıkıştı kaldı ve insanlara bu dayatildi..

Bunlar geliyor aklıma kardeşim..

Islami seçmek yeterli oluyor mu ?yada ıslam bizim hayatımızın neresinde konu basliklarinida içine alarak inşallah bir iki kelime diyim..

Her insan Islam fitrati üzeri doğar yani her doğan bebek ıslam üzeri doğar Lakin Anne baba dini neyse çocuk onlara uyar..
    Burda can alıcı soru ya müslüman olmayan Anne babanın evladi olsaydık ne olacakti ?
    Bu nimetin farkına varıp sukretmek gerek..

Burda biz kendimiz mi seçtik? Islam mi olduk musluman mi olduk..

Seçmek kalubeldan geliyor diye söylersek önceden verilmiş sözle islami seçtik..

Seçtiğimiz ıslamın yaşantıdan emir ve yasaklarının neresindeyiz diye düşünürsek bu konuda yetersiz olduğumuz kanısına varirim.

Telden kesik kopuk oluyor ama bu konuda pc de uzun bi yazı yazmak isterim yada haftanın Konusu başlığında açılırsa çok faydalı olacaktır kanaatindeyim.

İnşallah Bu konu uzerinde daha uzun konuşmaya fırsatımız olacaktır...

1. İslami yenilenme hareketi olan Islah ekolüne dair düşüncelerin neler?

2. İslam coğrafyası ile alakalı gelecek tasavvurun nedir?

Bilgi - İnanç - Eylem
    Ahsen, eRkAm, Zübeyde ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Geceye Dair ..
    Konular
    215
    Bahsedilen
    231 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

İnşallah Bu konu uzerinde daha uzun konuşmaya fırsatımız olacaktır...

1. İslami yenilenme hareketi olan Islah ekolüne dair düşüncelerin neler?

2. İslam coğrafyası ile alakalı gelecek tasavvurun nedir?

Bilgi - İnanç - Eylem
    Kur’an ve sünnet merkezli yenilenme geriye dönüş ilk temel asri saadet merkezli olmak kaydıyla islah ekoli yeterli oldu mu bilgim yok ,Lakin ozbenlige dönmeye bu asırda çok ihtiyacimiz var..Bunu sağlamak içinde Kurana sarilmamaiz hat da bağlanmamiz şart.

İslam coğrafyası ile alakalı gelecek tasavvurun nedir?

Bu soruya 4 sene önce arap baharı ile ümit içine girmiştim, Müslüman halklar uyanıyor başlarındaki uşakları tagutlari yerle bir ediyorlar diye takı Rahmetli Erbakan vefatından önce sorulan bir soruya kadar ,spiker Arap baharı için ne düşünüyorsunuz diye sorduğunda Erbakan bu Arap baharı israil in kabuk değiştirme baharidir diye..

O zaman kafamdaki Doğu ve ortadoğu müslümanlarının direniş leri suya düşmüştü..

Asırlardır batı dediğimiz kafir kesimin doğu dediğimiz müslüman kesime uyguladığı vahşet katliam zulüm elbet bir gün carkin dönmesiyle ters düz olacaktır.

Bunun için Ayeti kerimede buyruldugu gibi siz kendinizi duzeltmedikce biz düzeltici değiliz..

Bu carrkin dönmesi için ummetin kendine gelmesi lazım ki inşallah bu tablo iyiye gidiyor..

Ingiliz bir vatandaşla ıstanbul da bir arkadasin vasıtasıyla işyerinde tanışmıştık iyi bir okuyucu olduğunu konusmalrindaki islami egumanlardan anlamıştım kürt olduğumu duyunca ve islami konuda istişare girdiğimi görünce bana londra müzesinde taş anita yazılı kurdi selahattini sordu ,
    Şaşırdım müzede bir anita ve müzenin girişine bu anıtı bırakmalarının nedeni sorduğumda Avrupa bu ismi Hayat da unutmaz bizim kolumuzu sadace akrabaları ile kesti koskacaman ordumuzu dagitdi..
    Bundan dolayı ileri nesillerine tanıtıyorlar...

Bu ümmet yine selahetdinleri viyana kapısına dayanan komutanları cikaracaktir..

Ve ıslam heryere yine hakim olacaktır..
    Biz görsekte gormesekte batı döktüğü kanda boğulacak, yetim ve öksüz bırakılan bu bebekler intikamlari ağır şekilde alacaktır..

Bizlerde elimizden bisi gelmediği için onların neredesiniz müslümanlar yardım edin çığlıklarına kulağımızı tikadigimiz için icsel hesabı ile yanıp kavrulacaz.

Qasem, Ahsen, Zübeyde ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Uzman Üye
    Konular
    208
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    310 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    64

Alıntı Vav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kur’an ve sünnet merkezli yenilenme geriye dönüş ilk temel asri saadet merkezli olmak kaydıyla islah ekoli yeterli oldu mu bilgim yok ,Lakin ozbenlige dönmeye bu asırda çok ihtiyacimiz var..Bunu sağlamak içinde Kurana sarilmamaiz hat da bağlanmamiz şart.

İslam coğrafyası ile alakalı gelecek tasavvurun nedir?

Bu soruya 4 sene önce arap baharı ile ümit içine girmiştim, Müslüman halklar uyanıyor başlarındaki uşakları tagutlari yerle bir ediyorlar diye takı Rahmetli Erbakan vefatından önce sorulan bir soruya kadar ,spiker Arap baharı için ne düşünüyorsunuz diye sorduğunda Erbakan bu Arap baharı israil in kabuk değiştirme baharidir diye..

O zaman kafamdaki Doğu ve ortadoğu müslümanlarının direniş leri suya düşmüştü..

Asırlardır batı dediğimiz kafir kesimin doğu dediğimiz müslüman kesime uyguladığı vahşet katliam zulüm elbet bir gün carkin dönmesiyle ters düz olacaktır.

Bunun için Ayeti kerimede buyruldugu gibi siz kendinizi duzeltmedikce biz düzeltici değiliz..

Bu carrkin dönmesi için ummetin kendine gelmesi lazım ki inşallah bu tablo iyiye gidiyor..

Ingiliz bir vatandaşla ıstanbul da bir arkadasin vasıtasıyla işyerinde tanışmıştık iyi bir okuyucu olduğunu konusmalrindaki islami egumanlardan anlamıştım kürt olduğumu duyunca ve islami konuda istişare girdiğimi görünce bana londra müzesinde taş anita yazılı kurdi selahattini sordu ,
    Şaşırdım müzede bir anita ve müzenin girişine bu anıtı bırakmalarının nedeni sorduğumda Avrupa bu ismi Hayat da unutmaz bizim kolumuzu sadace akrabaları ile kesti koskacaman ordumuzu dagitdi..
    Bundan dolayı ileri nesillerine tanıtıyorlar...

Bu ümmet yine selahetdinleri viyana kapısına dayanan komutanları cikaracaktir..

Ve ıslam heryere yine hakim olacaktır..
    Biz görsekte gormesekte batı döktüğü kanda boğulacak, yetim ve öksüz bırakılan bu bebekler intikamlari ağır şekilde alacaktır..

Bizlerde elimizden bisi gelmediği için onların neredesiniz müslümanlar yardım edin çığlıklarına kulağımızı tikadigimiz için icsel hesabı ile yanıp kavrulacaz.

Ben türkiye müslümanlarının bu coğrafyada çok bedel ödediğine şahidim inşallah... Ama yetmez...

1. Peki Arap baharı öncesi sizce herşey zaten batı ve israilin istediği gibi değilmiydi? Ne olduda, ne değiştide kabuk değiltirmek istesinler?

2. Öze dönüş ( Islah) hareketinde bize düşen nedir sizce?

Bilgi - İnanç - Eylem
    Ahsen, eRkAm, Zübeyde ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Ahsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimal Yıldızı
    Konular
    289
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    220 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    1 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    232

Ben türkiye müslümanlarının bu coğrafyada çok bedel ödediğine şahidim inşallah... Ama yetmez...

1. Peki Arap baharı öncesi sizce herşey zaten batı ve israilin istediği gibi değilmiydi? Ne olduda, ne değiştide kabuk değiltirmek istesinler?

2. Öze dönüş ( Islah) hareketinde bize düşen nedir sizce?

Bilgi - İnanç - Eylem
    Özellikle ikinci sorunun cevabını bekliyorum ve hayalet senin bakış acini da
    eRkAm, Qasem ve Karaton bunu beğendiler.
    Haklıysan KORKMA
    HAK seni korur Hz.Ali

Status
    Uzman Üye
    Konular
    208
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    310 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    64

Alıntı Ahsen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özellikle ikinci sorunun cevabını bekliyorum ve hayalet senin bakış acini da
    Ben Savaşçıyım. Silahım ve bileğin gücüne inanırım. Bu yğzden cevabı kalem erbabına bırakalım inşallah...

Bilgi - İnanç - Eylem
    Ahsen, eRkAm ve Karaton bunu beğendiler.

Status
    Ahsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimal Yıldızı
    Konular
    289
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    220 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    1 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    232

Ben Savaşçıyım. Silahım ve bileğin gücüne inanırım. Bu yğzden cevabı kalem erbabına bırakalım inşallah...

Bilgi - İnanç - Eylem
    Cevap vermiş oldun bu arada
    Allah yardimcin olsun inşallah
    Haklıysan KORKMA
    HAK seni korur Hz.Ali

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)