Sayfa 3 Toplam 24 Sayfadan BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu
Toplam 239 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4. haftanın konuğu Hayalet

 1. #21
  Durum
  Çevrimdışı
  Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman Üye
  Üyelik tarihi
  18 Şubat 2017
  Mesajlar
  2,942
  Konular
  208
  Blog Entries
  4
  Bahsedilen
  313 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  64

  Standart Cevap: 4. haftanın konuğu Hayalet

  Alıntı Vav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  Hacim Allah Yardımcınız olsun.
  Bu ülke kurtulacak mi ?
  Kime ne inşa edecekler ?
  Halkı evinden yurdundan edip hıristiyanların kollarına atanlarami , çoluk cocuk demeden denizde bogulanlarami yok sa ülkeyi inşa edip ısrailemi..

  Karışık muamma bi durum..
  Bana afganistan filistin i iraki hatirlatdi, savaş bitdi dediler ülkeler oraya inşaatlar yatırımlar yaptı, tekrar yıkıldı oralar ve hep aynı devam etdi ,orda insanlar vardı, suriye de insan kalmadı, kendi halkı kalmayan başka milletleri oraya dolduran lara bir inşa.
  Dediğim gibi biz zaferle değil sefer ile mesulüz...
  Ülkenin kurtulup kurtulmayacağını yine Allah bilir... Bizler sorumluluğumuzu yerine getiririz. Eğer zafer adedilmişse olur.... Lakin ortada bir gerçek var artık esad yok ve esadla olmayacakta... Bu ülkede sadece 1 milyın insan öldürüldü... Geri kalankarın tamamı ülkelerine dönmek için selameti bekliyorlar. Yaşadıkları ülke hıristiyanların ülkesinden daha berbattı. Enazından bunu kendileri ifade ediyor. Savaş öncesi suriyesini nekadar biliyırsunuz bilmem, lakin bir halk silahı eline alacak kadar bedel almayı göze almışlar ise demekki birşeyler ters gidiyırdu. Detaylar yine buranın konusu değil. Ama biz neden devrim yaptık serisini izlemeni tavsiye ederim. Haksöz de yayınlamıştık. Suriyeli devrimciler ve halkın kendi çalışmasıdır. Tüm bölümleri en başından izlemeniz tavsiye olunur.

  Mekke rahat bir ortam değilmiydi. Neden hıristiyanların ülkesi habeş yada taif yada medine... Demek ki bir halk uyanıp adalet ve özgürlük diye haykırınca bunun bedelinide ödemeyi göze almıştır. Firavunun ülkesinde baş kaldıran musa ve israiloğulları hikayeside bize çok şey anlatmıyormu.

  Ayrıca Irak kurtulmadı, Afganistanda hala savaş devam ediyor.... Diğer bölgelerde öyle... Heleki dılardan savaşçıların suriyeye geldiği ve orada savaştığı, ümmetin çocuklarının oraya çekildiği, inan hocam koca bir yalan.... Adanada 68 tane islami kurum var. Toplamda 8 şehitleri var. Ve kimse gitmiş değil, o 8 kişide ilk dönem gidenlerdi... Gidip geliyoruz diyenlerin neye hizmet ettikleri meçhul, sahadada yoklar... Adanadan çok şehidimiz var lakin bunlar Alkame nin yetiştirdiği zaten Afganistan ve diğer bölgelerde savaşan grnç mücahitlerdi.... Alkame adanada zaten mğcahit yetiştiriyordu.... Anne babası lübnanda suikaste uğramış kendide yaralı kurtulmuş olan küçücük bir çocuğun hikayesidir şehit alkamenin hikayesi....

  İnşaa edilecek ülke. Sadece müslümanların değil, laiklerin, demokratların, hıristiyanların vs vs... Bakınız suriyede savaşanlar sadece mücahitler değil, tıpkı filistinde savaşanların sadece islamcılar olmadığı gibi.... Mğslümanlar sadece öncü.... Onların içerisinde her tabakadan özgürlük talebi olan halk var. Öso unsurları özellikle çok karma bir yapı... Toplandığımız insanlatın bir kısmınında islami değil insani hasasadiyeti olan insanlar. İsrail söylemi bana göre müslümanların çok abarttığı kendilerine kılıf ettikleri bir söylem. Anlamadığımız şu. Müslümanlar paraya tapıyor. İsrailde onları nasıl taptıracağını biliyor. Ama özgürlük talebi israilinde batılılarında hesaplarını alt üst eden bir talep.... Geride kalanlara inşaa edilecek bir ülke... Merak etmeyin tamamı ülkelerine dönecek. Kimse sığıntı yanaşma olarak yaşamak istemez. Oraya doldurulanlar ; sizce sayısı kaç ayrıca doldurulanlar değil, kardeşlerinin yardım talebine kulak tıkamayanlar. Tıpkı çanakkaleye onların ecdadları gelip.savaştığı gibi.... Oraya yqbancı güç sokan Esad. Irakın şii milisleri. İranın şii milisleri. Lübnan hibullat ı, rus ayısı, abd köpekleri ve onların satın aldığı paralı savaşçılar.... Bir yabancı meselesinden bahsedilecekse bu suriye muhalefeti değil Dutiyenin eski sahipleri olmalı... Bu duyumlarla değil bizzat yerinde gözlemle olacak şeyler. Örneğin Ahrarın içinde 100 tane bile dılardan mücahit yok. Tahririn içinde sayı 500 ü bulmaz. Direnişin bel kemiğinide zaten bunlar oluşturuyor. Ayrıca velevki olsunlar ; Kardeşlerinin yardım talebine cevap vermek, katledilen bir toplumla beraber zalime baş kaldırmak insanı israil itimi yapar. Beni oraya israil yollamadı, hiç bir kardeşimide....

  Gönül isterdiki bunların hiçbiri olmasın esad da özgürlük taleplerine kulak tıkamasın. 15 temuz bize çok şey anlatmıyor mu? Ben islamla ilk tanışmamdan sonra başlamıştı bu savaş. Ozamanlar bende çok garipsiyordum. Anlamıyordum. Taki.aktivist olarak orada bulunup özeliklede esir düştükten sonra....

  D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  eRkAm, sükutu-ezber ve Karaton bunu beğendiler.

 2. #22
  Durum
  Çevrimdışı
  eRkAm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Geceye Dair ..
  Üyelik tarihi
  31 Ocak 2017
  Mesajlar
  1,696
  Konular
  215
  Bahsedilen
  232 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  65

  Standart Cevap: 4. haftanın konuğu Hayalet


  Allah razı olsun yorumun için Hacim..


  Hacim zulüm savaş öncesi ne kadar vardı diye sorarsak suriye halkına emin ol bundan iyidi diyecekler. ordaki islami direniş gruplarına dua nazari ile bakmıyorlar ..
  Canı yanan halk şimdi destek veriyorsa yada azda olsa vermeye çalışıyorsa esada olan nefretlerinden dolayıdır..

  Ziyaret ettiğimiz suriyeli biri Aynen şunu diyordu bir ayağında kesikti, Siz sen birşey tek istitom bir demir yürümek için tekrar esada karşı savaşmaya gönderin beni..

  Bu kişi bütün Ailesini kaybetmişti artık kaybedecek kimseside yoktu ,medresemisin işleri ile uğraşan bu kişi medresenin yok edilmesi ile bizi kurtarmaya geldiği kişilerin pususuyla kime hizmet edildiği bilinmeyen lerin hainliği ile yaralanıp Ailesinin yok edilişini gördü..
  Savaş öncesi Suriye ,Turkiye de müsade edilmeyen hergün baskına uğrayan medreselerin dünyadaki ülkesiydi, Bizler orda yetiştik, türkiyeli müslümanlar çocuklarına orada medrese eğitimi verdiriyorlardi..

  Sizler daha iyi bilirsiniz Islami stk da görevlisiniz, Derneklerin yüklendiği misyonlar bakis acıları ile alakalı, Esad dan öncesi yada sonrası ısrail demektir ..

  sükutu-ezber ve Karaton bunu beğendiler.

 3. #23
  Durum
  Çevrimdışı
  eRkAm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Geceye Dair ..
  Üyelik tarihi
  31 Ocak 2017
  Mesajlar
  1,696
  Konular
  215
  Bahsedilen
  232 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  65

  Standart Cevap: 4. haftanın konuğu Hayalet

  [/B]

  Islami direniş gruplarını orada topyekün yok etme projesi için suriye karanlık kuytu bir yer ..vav

  Ridvan Kaya Olayı güzel Analiz etmiş...

  Kaya sözlerine ABD'nin sürecin en başından beri Esed'in yanında yer aldığını 2013 yılında Esed kimyasal kullandığında dahil buna ses çıkarmayıp hatta kimyasal konusunda onu muhattab alıp onunla masaya oturup pazarlık yaptığını söyleyerek devam etti. Geçtiğimiz son üç hafta içerisinde ABD Esed'ten kurtarılmış ve tamamen muhaliflerin elinde olan bölgede bir çok operasyonla 200 ün üzerinde değerli müslümanı, mücahid ve önemli komutanları katlederek Esed'e destek verdiğini bir daha göstermiştir. Esed'in karşısında görüntüsü vererek aslında sürecin en başından beri Esed ile ortak hareket etmektedir. Maalesef bu uçaklar Türkiye'den kalkarak bu kardeşlerimizi katletmektedirler.

  Kaya sözlerine;Dün Bosna cinayetlerini işleyen Karadzij gibi katilleri Rusya arkalıyor ve destekliyordu. Bugün aynı Rusya Suriye'de şimdi, zalim Esed'i arkalıyor ve destekliyor. Dün Bosna'da Aliya İzzet Begoviç için dillendirilen; "Begoviç radikal dincidir, onun partisi ve iktidarı insanlığa tehdittir" iddialarının benzerleri bugün Suriye direnişine destek verenler için yapılmaktadır. Emperyalizm kendi vahşetini ve saldırılarını böylesi öcüler icat ederek karalamıştır ve karalamaktadır.

  Dillerinden, insan hakları ve özgürlük eksik olmayanların, buzullar arasına sıkışan balinaları kurtarma çabaları kameralara şirin poz verme çabası olabilir ancak. Aynı kimselerin Gazze'de küçük bir bölgeye hapsedilmiş insanlar için seslerini çıkarmamaları bu şirinliğin sahtekarlığını, riyakarlığını ispat eder. Suriye'den, Halep'ten, evlerinden-barklarından zorla çıkartılan insanlar için bir şey yapmayanların insanlara ve onların haklarına dair ahkam kesmeleri inandırıcı olamaz.

  Kaya; Arap Baharı olarak isimlendirilen sürecin, Ortadoğu halklarının çoğunluğunun kimliği ve değerleri ile ilintili olarak İslami renk almaya başlaması, global egemenleri tedirgin etmiştir. Söz konusu sürecin Tunus, Libya, Mısır ve Suriye'de Müslüman halklar lehine sonuçlar doğuracağı görülünce, sürecin devrim niteliğine darbe vurmak için yerli-yabancı bütün güç odakları seferber olmuşlardır. Bu ülkelerde Müslüman yöneticilerin iktidara gelip, İsrail'in, Amerika'nın, Rusya ve Batı'nın çıkarlarının zarar görmemesi adına yine darbeciler, diktatörler desteklenmeye başlanmıştır. Darbeci Mübarek gitmiş, darbeci Sisi getirilmiştir. Darbeci Esed gitmesin diye de çaba gösterilmektedir.
  [/B]
  Ahsen, Qasem, sükutu-ezber ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 4. #24
  Durum
  Çevrimdışı
  Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman Üye
  Üyelik tarihi
  18 Şubat 2017
  Mesajlar
  2,942
  Konular
  208
  Blog Entries
  4
  Bahsedilen
  313 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  64

  Standart Cevap: 4. haftanın konuğu Hayalet

  Alıntı Vav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

  Allah razı olsun yorumun için Hacim..


  Hacim zulüm savaş öncesi ne kadar vardı diye sorarsak suriye halkına emin ol bundan iyidi diyecekler. ordaki islami direniş gruplarına dua nazari ile bakmıyorlar ..
  Canı yanan halk şimdi destek veriyorsa yada azda olsa vermeye çalışıyorsa esada olan nefretlerinden dolayıdır..

  Ziyaret ettiğimiz suriyeli biri Aynen şunu diyordu bir ayağında kesikti, Siz sen birşey tek istitom bir demir yürümek için tekrar esada karşı savaşmaya gönderin beni..

  Bu kişi bütün Ailesini kaybetmişti artık kaybedecek kimseside yoktu ,medresemisin işleri ile uğraşan bu kişi medresenin yok edilmesi ile bizi kurtarmaya geldiği kişilerin pususuyla kime hizmet edildiği bilinmeyen lerin hainliği ile yaralanıp Ailesinin yok edilişini gördü..
  Savaş öncesi Suriye ,Turkiye de müsade edilmeyen hergün baskına uğrayan medreselerin dünyadaki ülkesiydi, Bizler orda yetiştik, türkiyeli müslümanlar çocuklarına orada medrese eğitimi verdiriyorlardi..

  Sizler daha iyi bilirsiniz Islami stk da görevlisiniz, Derneklerin yüklendiği misyonlar bakis acıları ile alakalı, Esad dan öncesi yada sonrası ısrail demektir ..

  Üstad bu düşüncenize katılmıyırum. Evet halktan esedi.isteyenlerde var, esedin gitmrsini.isteyenlerde.... Mücahitleri.sevmeyende... Lakin esadla artık olmayacağını, zaten hiç olmadığı kabulünü onlarda kabul ediyor. Esad öncesi zulüm vaskı sadece medreseler değildi... Halkın ayağa kalkmasının temel.sebebi, hırsızlık, haksızlık, adam kayırma, vs vs toplumsal düzen ile alakalıydı. Ben israil söylemine katılmıyırum üstad. Müslümanlar israili gözlerinde çok büyüttüler. Hatta kendi.iradelerini hiçe.sayacak kadar... Oysa izettin el kassam bir kaç binlik yandaşıyla israile diz çöktürdü... İsrail satılık, kenfini.satılığa çıkarmış müslümanlar üzerine hüküm sahibidir. Bugün ve dün meydanlarda savaşanlar üzerine değil.

  Dernek yöneticiliği benim işim değil, sadece tüm dernekleri bir araya getirmek için bir araç tabeladır. Bakış açıdı bakış açım olmayıp oldukça özgünün bu konuda. Dernek sadece yasal bir prosedür ve işlerin kolaylığı için bir kamufla üstad... Evet özgürder ile firkri uyuşmalarım olduğu kadar aykırılıklarımda çok fazla lakin olaylara bakış açım kendi.tesbitlerim ve yaşadıklarımdır.

  Rabbim herşeyi hayr kılsın. Ben ümmeti güzel günlerin beklediğine inanıyorum. Bu bedellerinde birer sağlam temeller olduğuna inanıyorum. Görürmüyüm görmezmiyim bilmem lakin eminim...

  Belki kaybedecek kimsem yok diye olaya böyle acımasızca bakıyırumdur ama kaybedecek kimsem olsaydı yine bu değişmeyecekti.... Bahsettiğin arkadaş gibi yüzlercesini tanıyorum. Rabbim ecirlerini versin... Mücadele bizden zafer Allahtan...

  D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  eRkAm, sükutu-ezber ve Karaton bunu beğendiler.

 5. #25
  Durum
  Çevrimdışı
  Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman Üye
  Üyelik tarihi
  31 Ocak 2017
  Mesajlar
  2,332
  Konular
  869
  Bahsedilen
  24 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  102

  Standart Cevap: 4. haftanın konuğu Hayalet

  hayırlı olsun kardeşim
  Qasem, Ahsen ve Karaton bunu beğendiler.

 6. #26
  Durum
  Çevrimdışı
  eRkAm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Geceye Dair ..
  Üyelik tarihi
  31 Ocak 2017
  Mesajlar
  1,696
  Konular
  215
  Bahsedilen
  232 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  65

  Standart Cevap: 4. haftanın konuğu Hayalet

  Alıntı Hayalet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Üstad bu düşüncenize katılmıyırum. Evet halktan esedi.isteyenlerde var, esedin gitmrsini.isteyenlerde.... Mücahitleri.sevmeyende... Lakin esadla artık olmayacağını, zaten hiç olmadığı kabulünü onlarda kabul ediyor. Esad öncesi zulüm vaskı sadece medreseler değildi... Halkın ayağa kalkmasının temel.sebebi, hırsızlık, haksızlık, adam kayırma, vs vs toplumsal düzen ile alakalıydı. Ben israil söylemine katılmıyırum üstad. Müslümanlar israili gözlerinde çok büyüttüler. Hatta kendi.iradelerini hiçe.sayacak kadar... Oysa izettin el kassam bir kaç binlik yandaşıyla israile diz çöktürdü... İsrail satılık, kenfini.satılığa çıkarmış müslümanlar üzerine hüküm sahibidir. Bugün ve dün meydanlarda savaşanlar üzerine değil.

  Dernek yöneticiliği benim işim değil, sadece tüm dernekleri bir araya getirmek için bir araç tabeladır. Bakış açıdı bakış açım olmayıp oldukça özgünün bu konuda. Dernek sadece yasal bir prosedür ve işlerin kolaylığı için bir kamufla üstad... Evet özgürder ile firkri uyuşmalarım olduğu kadar aykırılıklarımda çok fazla lakin olaylara bakış açım kendi.tesbitlerim ve yaşadıklarımdır.

  Rabbim herşeyi hayr kılsın. Ben ümmeti güzel günlerin beklediğine inanıyorum. Bu bedellerinde birer sağlam temeller olduğuna inanıyorum. Görürmüyüm görmezmiyim bilmem lakin eminim...

  Belki kaybedecek kimsem yok diye olaya böyle acımasızca bakıyırumdur ama kaybedecek kimsem olsaydı yine bu değişmeyecekti.... Bahsettiğin arkadaş gibi yüzlercesini tanıyorum. Rabbim ecirlerini versin... Mücadele bizden zafer Allahtan...

  D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  Allah Razı olsun Hacim ..Degerli bilgilendirici yorumların için..

  Bir Özgün fikir , bin kiralanmis Akıldan üstündür, Bini bir yönetir..

  Müsadenle bir konuda daha fikrini almak istiyorum..

  Israil in sonu sapanla taş atanların ellerinde olacaktır InşaAllah..
  Bugün zamanin kerbelasi diyebilecegimiz filistin neden yalnız ,Iran ve hizip destek verdiği için mi ?
  Şer üçgeni fitnenin yan versiyonu ıran mi ?

  Ahsen, Qasem, sükutu-ezber ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

 7. #27
  Durum
  Çevrimdışı
  Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman Üye
  Üyelik tarihi
  18 Şubat 2017
  Mesajlar
  2,942
  Konular
  208
  Blog Entries
  4
  Bahsedilen
  313 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  64

  Standart Cevap: 4. haftanın konuğu Hayalet

  Alıntı Vav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  [/B]

  Islami direniş gruplarını orada topyekün yok etme projesi için suriye karanlık kuytu bir yer ..vav

  Ridvan Kaya Olayı güzel Analiz etmiş...

  Kaya sözlerine ABD'nin sürecin en başından beri Esed'in yanında yer aldığını 2013 yılında Esed kimyasal kullandığında dahil buna ses çıkarmayıp hatta kimyasal konusunda onu muhattab alıp onunla masaya oturup pazarlık yaptığını söyleyerek devam etti. Geçtiğimiz son üç hafta içerisinde ABD Esed'ten kurtarılmış ve tamamen muhaliflerin elinde olan bölgede bir çok operasyonla 200 ün üzerinde değerli müslümanı, mücahid ve önemli komutanları katlederek Esed'e destek verdiğini bir daha göstermiştir. Esed'in karşısında görüntüsü vererek aslında sürecin en başından beri Esed ile ortak hareket etmektedir. Maalesef bu uçaklar Türkiye'den kalkarak bu kardeşlerimizi katletmektedirler.

  Kaya sözlerine;Dün Bosna cinayetlerini işleyen Karadzij gibi katilleri Rusya arkalıyor ve destekliyordu. Bugün aynı Rusya Suriye'de şimdi, zalim Esed'i arkalıyor ve destekliyor. Dün Bosna'da Aliya İzzet Begoviç için dillendirilen; "Begoviç radikal dincidir, onun partisi ve iktidarı insanlığa tehdittir" iddialarının benzerleri bugün Suriye direnişine destek verenler için yapılmaktadır. Emperyalizm kendi vahşetini ve saldırılarını böylesi öcüler icat ederek karalamıştır ve karalamaktadır.

  Dillerinden, insan hakları ve özgürlük eksik olmayanların, buzullar arasına sıkışan balinaları kurtarma çabaları kameralara şirin poz verme çabası olabilir ancak. Aynı kimselerin Gazze'de küçük bir bölgeye hapsedilmiş insanlar için seslerini çıkarmamaları bu şirinliğin sahtekarlığını, riyakarlığını ispat eder. Suriye'den, Halep'ten, evlerinden-barklarından zorla çıkartılan insanlar için bir şey yapmayanların insanlara ve onların haklarına dair ahkam kesmeleri inandırıcı olamaz.

  Kaya; Arap Baharı olarak isimlendirilen sürecin, Ortadoğu halklarının çoğunluğunun kimliği ve değerleri ile ilintili olarak İslami renk almaya başlaması, global egemenleri tedirgin etmiştir. Söz konusu sürecin Tunus, Libya, Mısır ve Suriye'de Müslüman halklar lehine sonuçlar doğuracağı görülünce, sürecin devrim niteliğine darbe vurmak için yerli-yabancı bütün güç odakları seferber olmuşlardır. Bu ülkelerde Müslüman yöneticilerin iktidara gelip, İsrail'in, Amerika'nın, Rusya ve Batı'nın çıkarlarının zarar görmemesi adına yine darbeciler, diktatörler desteklenmeye başlanmıştır. Darbeci Mübarek gitmiş, darbeci Sisi getirilmiştir. Darbeci Esed gitmesin diye de çaba gösterilmektedir.
  [/B]
  Rıdvan abi burada islami cigad guruplarının kökünü kazımak için batılılar tarafından bulunmaz bir fırsat olduğunu söylerken buraya onların batılılar tarafından getirilen bir proje olduğunu söylemiyor. Batı için fırat olan bu hal süreç içerisinde kendiliğinden oluşmuştur. Rıdvan abinin gözden kaçırdığı yerde şurası ; oradaki guruplar dışardaki uzantılarına biat edenler. Yani el kaide vb guruplar şuan aktif olarak suriyede değiller. Onlara biat eden suriyeliler sahada. Bunu ıskalamamak gerek. Onun dışında zatrn süreçte Rıdvan abiyle beraber hareket etmekteyiz. Sürekli istişare halindeyiz...

  D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  eRkAm ve sükutu-ezber bunu beğendiler.

 8. #28
  Durum
  Çevrimdışı
  Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Uzman Üye
  Üyelik tarihi
  18 Şubat 2017
  Mesajlar
  2,942
  Konular
  208
  Blog Entries
  4
  Bahsedilen
  313 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  0 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  64

  Standart Cevap: 4. haftanın konuğu Hayalet

  Alıntı Vav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Allah Razı olsun Hacim ..Degerli bilgilendirici yorumların için..

  Bir Özgün fikir , bin kiralanmis Akıldan üstündür, Bini bir yönetir..

  Müsadenle bir konuda daha fikrini almak istiyorum..

  Israil in sonu sapanla taş atanların ellerinde olacaktır InşaAllah..
  Bugün zamanin kerbelasi diyebilecegimiz filistin neden yalnız ,Iran ve hizip destek verdiği için mi ?
  Şer üçgeni fitnenin yan versiyonu ıran mi ?

  Kessinlikle hayır. İran ve hizip dünde destek veriyordu... Bugün sadece söylemsel olarak destek vermekte. Sadece görüntü. Sahada birlikte çalıştığımız Kassam tugayı certlerinden bir kaçı ve kassamın bir kaç.açıklamasıda zaten bunu doğruladı. Aslında filistin meselesini hep çıkarlarına perde yapmışlardı. Bugüne dek israili vurmaması sadece kuru tehfitlerde bunun göstergesi. Golan meselesi hariç. Onunda boyutları çok farklı yomsa filistinlr alkası bile yok...

  Müslğmanlar asla yanlız bırakmış değil. Filistin bizim onurumuz ve tüm varlığımızla oradaya destekteyiz. Sadece cephelerimiz çoğaldıkça gücümüz azaldı... Yemene mi, sutiyeyemi, ıraka mı, afgana nı, beng ülkesinr mi, mısıra mı.... Hangi birine ooşsak diğeri.sitemde.... Gücümüz bölündükçe haliyle azalmakyadır. Zaten batının ve israilin istediğidr bu değilmi.... Ama onlar bunu istiyor diye cepheleri terk edecek değiliz. Cephe kapatmanın osmanlıyı yıktığını bize gösterdi tarih....

  İran bu ümmetin umuduydu... Şimdi ümmetin kadınlarına tecavüz eden, onları yetim bırakan, müslümanlara Savaş.açmış mezhrpçi ırkçı pers zihniyle hareket eden bir ülke. Suriye cihadı bize onların niyetletini gösterdi... Bedeli ağır oldu ama daha ağır bedeller ödenebilirdi ilerde. Aslında mukteda essadr ın ıraktaki hareketi ozaman bu niyeti ortaya çıkarmış, şii milisler filistinlileri katletmesi herşeyi göstermişti. Tabi o dönem ben Ateist ve sol jargona hizmet eden, sol marjinal örgütlere hizmet eden biriydim. Bunu ta ozaman görmüş hatta sevinmiştik. Müslümanların birbirine düşeceğini o dönemde şuan ki praksis dergisi haliyle defalarca kaleme almıştı...

  Rabbim herşeyin hayırlısını versin inşeAllah...  D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
  eRkAm, sükutu-ezber ve Karaton bunu beğendiler.

 9. #29
  Durum
  Çevrimdışı
  Ahsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Şimal Yıldızı
  Üyelik tarihi
  30 Ocak 2017
  Mesajlar
  7,328
  Konular
  289
  Blog Entries
  3
  Bahsedilen
  222 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  1 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  232

  Standart Cevap: 4. haftanın konuğu Hayalet

  Imzandaki qasem ne anlama geliyor sende Neler çağristiriyor
  Qasem ve eRkAm bunu beğendiler.
  Haklıysan KORKMA
  HAK seni korur Hz.Ali

 10. #30
  Durum
  Çevrimiçi
  sükutu-ezber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Hüzün/Sarısı
  Üyelik tarihi
  11 Şubat 2017
  Mesajlar
  3,081
  Konular
  435
  Bahsedilen
  117 Mesaj(lar)
  Etiketlemek
  1 Konu(lar)
  Tecrübe Puanı
  81

  Standart Cevap: 4. haftanın konuğu Hayalet

  Hayalet kardeşim Suriyedeki katliamları tvlerde olsun sosyal medya olsun sadece gördüğümüz vahşet olayları insanlık dışı biliyoruz

  peki bilmediğimiz görmediğimiz,göremediğimiz bizlerin gözden kaçırdığı nelerdir

  orada ki durumları bire bir görüp yaşıyorsun orada ki iç durumlar acil noktaları nelerdir

  yıkılmış şehirler var orada olan insanlar neler yapıyor,yıkılmışlığın içinde nereye sığınıyorlar göremediğimiz çok olaylar vardır
  umutlular mı,düşünceleri nelerdir halkın

  ruh halleri nasıl
  Karaton ve Qasem bunu beğendiler.
  *Önemli olan kalp efendim
  edebi,hayayı
  imanı ,riyayı
  Rabbinden korkmasını
  dürüst olmayı
  kendinde barındırır ,,,,


  *Eyy gönül...!!
  yarın Rabbinin huzurunda
  nasıl çağırılmak,anılmak istiyorsan
  bu dünya da ona göre yaşa derim,,,
  Ey insan! İhsanı bol Rabbine karşı
  seni aldatan nedir?
  İnfitâr 6. ayet


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. Yeni haftanın konuğu Siyahsancaktar
  Konu Sahibi Ahsen Forum SP Sorgu Odası
  Cevap: 67
  Son Mesaj : 01.Kasım.2017, 23:38
 2. 5. Haftanın Konuğu Ahsen
  Konu Sahibi elem Forum SP Sorgu Odası
  Cevap: 158
  Son Mesaj : 17.Eylül.2017, 11:44
 3. 1. Haftanın konuğu İsrâ
  Konu Sahibi Ahsen Forum SP Sorgu Odası
  Cevap: 152
  Son Mesaj : 04.Ağustos.2017, 16:10
 4. 3.haftanın konuğu Vav
  Konu Sahibi Ahsen Forum SP Sorgu Odası
  Cevap: 85
  Son Mesaj : 02.Nisan.2017, 20:23
 5. 2.haftanın konuğu sayın admin Karaton :)
  Konu Sahibi Ahsen Forum SP Sorgu Odası
  Cevap: 126
  Son Mesaj : 02.Nisan.2017, 16:58

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •