Sayfa 5 Toplam 24 Sayfadan BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu
Toplam 239 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 50 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 4. haftanın konuğu Hayalet

Durum
    Tuğba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nam-diğer Hamuş
    Konular
    26
    Bahsedilen
    80 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    97

Standart Cevap: 4. haftanın konuğu Hayalet

Alıntı Vav Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tarikatların günümüzde geldiği noktayı nasıl değerlendiriyorsun?
    Ve sosyal medyadan birbirini mürted ilan eden karalayan hocalar (!) hakkında ne dersin?

)
    Çok tanıdık geldi sorular
    Qasem, eRkAm ve Karaton bunu beğendiler.
    Allah gözlerin ihanetini de bilir,gönüllerin sakladığınıda...

(Mü'min Suresi 19)

Durum
    Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Editör
    Konular
    276
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    337 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Alıntı Tuğba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    Çokda özele girmeden hayalet kimdir,nerde nasıl yaşar ne iş yapar,neden hayalet ismini almıştır ?
    7 yıldır adanada yaşıyorum...
    Öncesi.karman çorman zaten çizgi çektim öncesine...

Şuan çalışmıyorum. Çalışmayıda düşünmüyorum İşlerim var onları hal ettikten sonra inşallah yurtdışına çıkıcam. Uzun bir seyahat inşallah

Günümün ve gecemin neredeyse tamamı okumak ve görüşmelerle geçer. Ortaokul lise ve üniversite başta olmak üzere esnaf ve sanatkarlara yönelik çalışmalarım var. Derneklere, cemaat ve Stk larayönelikte çalışma ve aktivitelerim mevcut.

Neden hayalet güzel soru...
    Ben hep Qasem i kullanırım... Ad olarakta, imza olarakta, nick olarak ta... Zamanımın bir kısmı pc başında haksöz.haber ve haksöz okulile alakalı web ve dergi çalışmalatıyla geçtiği için arada bir forumda kullanırım. Uzun zamandır bir yerde yazmıyordum. Ahsen davet edince sadece göz atmak için Hayalet nickini kullandım. Başka amacı yoktu... Oan aklıma hayalet geldi... Spnradan değişmedim. Bir.süre böyle kalsın, giderken Qasem diye değişirim. Zaten az çok tanıyanlar vardır burdan da...

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
    Editör
    Konular
    276
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    337 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

tarikatların günümüzde geldiği noktayı nasıl değerlendiriyorsun?
    Ve sosyal medyadan birbirini mürted ilan eden karalayan hocalar (!) hakkında ne dersin?

)
    Tarikat bir yol bir güzErgah bazen bir menzil bazende bir handır.. Lakin günümüzde dinleşmiş içleri hurafelerle süsletilmiş, din istismarı olarak kullanılan mekanlar haline gelmiştir. İçinde yığınla şirk unsuru barındırırlar... Değişim ve dönüşüme, hikayeden çok hakikat ve Vahy ile dirilmeye ihtiyaçları var... Yoksa mistik miyolojik akımlar olarak tarihe adlarını yazacaklardır... Kurucuları yada liderleri ile kendileri atasında amaç ve yöntem bakımından uçurumlar vardır...

Birbiriyle bir araya gelmekten yoksun ve aciz olan bu kimselere acımaktan başka rlimden bişey gelmiyor. Mümkünse uzak durmaya, bazen işim gereği verilirse görev açık net sitemimi de dile getirerek tavrımla da işimi hal ediyorum.

Allah ıslah etsin diyelim...
    Önvü ve önderler, Camialatın başkanları böyle yaparsa halk neyapsın...

Durum
    elem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biiznillâh
    Konular
    21
    Bahsedilen
    54 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    39

Hayırlı olsun. Bol sorulu geçeceğine eminim.
    eRkAm, Qasem ve sükutu-ezber bunu beğendiler.
    Sana hep dik durmayı öğretmiş minareler.

Durum
    eRkAm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geceye Dair ..
    Konular
    215
    Bahsedilen
    242 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

Bu soruya önceden bir cevap vermiştiniz sanırım olsun yine sorak: )

başkanlık sistemi hakkında düşüncelerin nelerdir
    getirisi artı götürüleri neler olabilir,,
    Qasem, sükutu-ezber ve Tuğba bunu beğendiler.

Durum
    Geceye Dair ..
    Konular
    215
    Bahsedilen
    242 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

Alıntı Hayalet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle belirteyim ben Bugün müslümanlarının hüküm süreceği bir Şeriat devletinde yaşamak istemem... Brnim devlet hayalim Allahın hudutlarının çiğnenmediği Yani hududullahın gözetildiği bir Adalet devletidir... Allahın Muradıda budur. Şeriat Kanun demektir. Vahy bir Anayasa kitabı değildir. Bir fıkıh kitabıda değildir. Yol gösterici rehberdir temel ilkeler koyar. Bu ilkeler üzerinden hareket etmemizi ister. İhsan eli açığın bahsettiği Adalet devletini kastetmiyorum. Onun ki içi boş koftiden teorik söylemlerden öteye geçmeyen bir söylem. Mesela iran... İslam başörtüsünü mümin kadınlara emreder. Ama iranda bu bir yasadır ve herkes için geçerlidir. Allah adına kural koyup bunada islami demek sanırım en büyük sorun. Bu konu uzun bu yüzden bukadarlık yeter...
    Gelelim bu hükümeti diğerleri.ile kıyaslamaya, Türkiye Osmalı son dönemide dahil olmak üzere hiç bukadar özgür olmamıştı... Yüzkerce binlerce eksikliğe rağmen yinede diğer hükümwtlerle kıyaslanamayacak oranda olumlu bakıyorum. Bu ülke yıllardır İstiklal mahkemeleri korkusı ve darbe yasalarıyla yönetildi.... Bu gerçeği görmek gerek... Dolayısıyla sadece sistem değil Rejim değişmelidir...

Ben Oy kullanmanın akidevi bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Aksine insanların kişisel bir tercihidir. İslamda yöneticilerimizi nasıl seçeceğimize dair bir emir olmayıp 4 halifenin uygulamasıda farklıdır... Iy Kullanmama sebebim olaya akidevi yaklaştığım için değil... Hükümetin sözlerinde durmemesından kaynaklı...
    Başta Pkk ile futursuzca masaya oturması hataydı, pkk bir tarafı olmalıydı ama temelde Stk larla yürünmeli.pkk sadece taraflardan biri olmalıydı...
    2. Gülen ve ekibi onlar taracından bukadar güçlendirilip bu ülkenin başına bela edildi...
    3. 28 şubat mağduru hala 550 kişi cezaevinde yatmakta ve hükümet bunların mağdutiyetini kullanıp ama asla bişey yapmamakta...
    4. Mülakat sistemi.... Tamamen adam kayırma ve torpil üzerine kurulu. Ülkeyi ehil olmayanlara bırakmak için kapı aralanıyor...
    5. Erdoğan sonrası için şüphelerim var... Hükümetede yeteri kadar güvenemediğim için Boykot edeceğim... Sandığa gitseydi yetmez ama evet derdim....

Boykot u sadace referandum için mi yoksa sandık başı boykot hep mi geçerli
    Qasem ve sükutu-ezber bunu beğendiler.

Durum
    Geceye Dair ..
    Konular
    215
    Bahsedilen
    242 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

Başta Pkk ile futursuzca masaya oturması hataydı, pkk bir tarafı olmalıydı ama temelde Stk larla yürünmeli.pkk sadece taraflardan biri olmalıydı...

Bunda size katılmıyorum Hacim..
    Islami stk lar akp gücü ile konuşmaya başladı son dönemlerde ondan önce hükümetlerin suskun cesaretsiz köşe de etkisini tuzlusuna karışmazdi,

Islami stk lar pkk müslüman kürtlere saldirinca sesi çıkmayan, ummetin kardeşliğini sadace kendilerinin ayağına diken batınca hatirlayan ama kürt kardeşleri oldurulunce sus pus olanlami devlet masaya oturacakti..

Islami Stk gucten yana tavır takınarak kendilerine yüklenen görevlerini iyi yaptılar, muhafazakar kesim yönetimde olmasaydı yine sesleri çıkmaz sessizce fırsat kollamaktan başka birşey yapmazlardi..

Durum
    Editör
    Konular
    276
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    337 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Boykot u sadace referandum için mi yoksa sandık başı boykot hep mi geçerli
    Benim boykotum rejim değişikliği talrbi olana kadar geçerli... Sadece sistem değişim talebi yetmez... Ama sandığa akidevi olarak bakmıyorum...

eRkAm, sükutu-ezber, Karaton ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Durum
    Editör
    Konular
    276
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    337 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Bunda size katılmıyorum Hacim..
    Islami stk lar akp gücü ile konuşmaya başladı son dönemlerde ondan önce hükümetlerin suskun cesaretsiz köşe de etkisini tuzlusuna karışmazdi,

Islami stk lar pkk müslüman kürtlere saldirinca sesi çıkmayan, ummetin kardeşliğini sadace kendilerinin ayağına diken batınca hatirlayan ama kürt kardeşleri oldurulunce sus pus olanlami devlet masaya oturacakti..

Islami Stk gucten yana tavır takınarak kendilerine yüklenen görevlerini iyi yaptılar, muhafazakar kesim yönetimde olmasaydı yine sesleri çıkmaz sessizce fırsat kollamaktan başka birşey yapmazlardi..
    Bu anlamda zaten kastım islami Stk lar değildi... İslami Stk ların sisteme nasıl eklemlendiğini görüyoruz. İstisnalar olsada hükümet sözcülüğüne bürünmüş çoğu. Kürt siyasal hareketini önceleyen ve bu anlamda hasasiyeti olan tüm stk ların olduğu bir çalıştay. Özgür-Der in 2010 diyarbekir kürt forumu bu açıdan anlamlıydı. Bende katılmıştım...

Bu forumda pkk de stk larda hükümette taraflatdan biriydi...

İslami stkların nekadar pısırık, korkak olduğunu en iyi ben biliyorum.keşke bu yüzkeri ile hiç karşılaşmasaydım.

sükutu-ezber, Karaton ve Beste bunu beğendiler.

Durum
    Editör
    Konular
    276
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    337 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Bu soruya önceden bir cevap vermiştiniz sanırım olsun yine sorak: )

başkanlık sistemi hakkında düşüncelerin nelerdir
    getirisi artı götürüleri neler olabilir,,
    Kemalist oligarşik sistemin gerilemesi açısından önemli, ama kendi.içerisindede bir çok çelişkiler barındıran bir sistem. Sistem yani yasayla daha işler hale gelecek... Yasama yürütme ve yargı erki asli görevine dönüp daha işler hal kazanacaktır.

Lakin sistem beraberinde zaten mevcut güç (polisiye) devletini geriletmek yerine daha görünür hale getirecek gibi duruyor. Tek tek madde madde konuşmak gerek lakin buna zamanım yok.

Erdoğan sonrası ciddi muallak geçecek bir sistem. Federatif sisteme dönüşürmü ileriki aşamada bilmem lakin temennim dönüşmesi yönetimde daha fazla sivil insiyatigin yer almasıdır. Güç unsurları devleti yöneten değil halkı ve devleti koruyan, güvenlik sözleşmemiz gereği güvenliğimiz karşılığında maaşlarını alan bizden insanlar olarak görev yapmalılardır..

Sistem değişikliği açısından getirisi çok... Ama sistemdeki açıklar kapatılamazssa götürüleri zamanla başa bela olacak bir diktatörlüğe götürülebilir... Hassas ve anlık tavır değişimi gösteren, itidalli olmayan bir halk kitlesine sahibiz. Dolayısı ile dengelerin bukadar hasas olduğu bu ülkede ayakları daha sağlam yere basan bir sistem geçisi sağlanmalıdır.

eRkAm, EfuL!m, sükutu-ezber ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 4 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 4 misafir)