Ayın konuğu ALI

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
Uzun zaman oldu konuk almayalı koltuğa burda herkes biribirini bir şekilde tanıyor kendi konuklugumda teklifte bulunmuştum sağ olsun kırmadı
Yeni bir kardesimizi tanıyalım inşallah hep beraber
Hayırlı olsun konuklugunuz ve kolay gelsin inşallah

• Beğen
Tepkiler: Ali

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,554
59,089
olur tanıyalım Ali kardeşimizi

çok özele girmeden
Ali kimdir kısaca söz eder misiniz kardeşim ,,,

• Beğen

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,677
Uzun zaman oldu konuk almayalı koltuğa burda herkes biribirini bir şekilde tanıyor kendi konuklugumda teklifte bulunmuştum sağ olsun kırmadı Yeni bir kardesimizi tanıyalım inşallah hep beraber Hayırlı olsun konuklugunuz ve kolay gelsin inşallah
Suanda tek gülmekteyim ayin konugu mu ve haftalik degil yani ve bunuda bilmiyordum ögrenmis oldum.

Eline saglik sen sag ol Ahsen ikram edilir bir sey redd edilmez ve geri de cevrilmez bizde simdi alip kabul etmis olduk biiznillah hayirlisi ile diyorum.

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,554
59,089
islama olan ilginiz bilgileriniz var galiba kardeşim

neleri okursunuz,okurken nelere dikkat edersiniz
yaşantımızda islamı olarak en çok neye dikkat etmemiz gerek,,

yurtdışında kalıyorsunuz Müslüman olarak zorlukları ve kolaylıkları var mı

Türkiye ve bütün islam ülkelerini karşılaştığınızda ne görüyorsunuz
eksi ve artıları nelerdir

arakan ,Suriye,Filistin vs... ülkeler hakkına ne düşünüyorsunuz

şimdilik bunlar

• Beğen

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,677
islama olan ilginiz bilgileriniz var galiba kardeşim neleri okursunuz,okurken nelere dikkat edersiniz
yaşantımızda islamı olarak en çok neye dikkat etmemiz gerek,yurtdışında kalıyorsunuz Müslüman olarak zorlukları ve kolaylıkları var mıTürkiye ve bütün islam ülkelerini karşılaştığınızda ne görüyorsunuz eksi ve artıları nelerdir arakan,Suriye,Filistin vs.ülkeler hakkına ne düşünüyorsunuz şimdilik bunlar
Eline saglik sen sag ol bu sormus oldugun sorular icin de Sukutu ezber.

Estahfurullah bizim bildiiklerimiz ve bir misal olarak bu kadar bir sey olursa ne ala hani bir sofra dan sonra ondan ekmek kirintilari düser ve bizdeki bilgi de bunu gecmez olur.

Okurken ilk önce bana ne gerekiyor ve benim icin ne lazim ve benim bilmem gereken seyler var mi o kitab da bakarim.

Ve daha cok kere itikadi ve ilmihali seylere bakarim beni daha cok bu gibi seyler ilgilendirir

Kitab okurken kisi kim olursa olsun kaynak veriyor mu ve dayanak ve delil de olsun veriyor mu ve sonra onun o kollandiklari deliller de bilinen cinsten mi ilk bakacagim seyler bunlar olur.

Yasantimizda en cok dikkat etmemiz gereken sey imanimiz olur ve bununla alakali seyler olur kisacasi.

Sonra dini yasamak olur ve nerde olursak olalim bizim kulluk görevimizden hic bir sey bizide alikoymamalidir.

Arakan,Suriye,Filistin bunlarin icinde zulum yasanmis ve suanda arakan da katliyam var bugün ordaki müslümanlarin kani durduk yerde tek müslüman olduklari icin de ve onlari yildirmak icin böyle bir zulüme girisilmistir.

Burdaki seyler o yasananlar müslüman insanlari da derin den yaraliyor ve malesef kimsenin de elinden bir sey gelmiyor ve ne kadar aci o kadar cok da müslümanlarin yasadigi devletlerde var iken her gün kanlar akiyor.

SiyahSancaktaR

CEDDİ OSMANLI !...
Sp Kullanıcı
17 Eyl 2017
17,184
40,282
İstanbul..
Forum da yeniyim bundan dolayı soru sormam haddimmidir bilmiyorum yoksa hakkınızı helal ediniz

Yaşadığınız yerden bakınca Türkiye nasıl gözükmekte siyasi olarak değil diğer çerçevede..

Hayatınızın bir çok alanında Islami alanda unutamadığınız olay ve ya anınız varmıdır

• Beğen

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,677
Forum da yeniyim bundan dolayı soru sormam haddimmidir bilmiyorum yoksa hakkınızı helal ediniz Yaşadığınız yerden bakınca Türkiye nasıl gözükmekte siyasi olarak değil diğer çerçevede.Hayatınızın bir çok alanında Islami alanda unutamadığınız olay ve ya anınız varmıdır
Eline saglik bu sormus oldugun sorular icin de sen sag ol.

Rahat olun efendim sende ve herkes de bize soru sorabilir ve kiside kim olursa olsun biliyorsa der ve yoksa bilmiyorum der o isin icinden de cikip gider.

Türkiye icin burdaki cok insanlar iyiye gittigini söylüyorlar ve sorunu tam olarak anlayip kavrayamadim icin de tek bunu demekle yetiniyorum.

Suanda bunada ne diyecegimi bilmiyorum ve diger taraftan nasil bir seyi zikir etsem onu da bilmiyorum sadece kendi kendime sukut et diyorum.

Ali

Sp Kullanıcı
15 Eyl 2017
5,923
10,677
Her ne olursa olsun bir soru ne kadar acik olur ise ister istemez onun o cevabi da acik ve kesin olur ve soru dan maksad da cevap istemek olur ve zaten bir soru da cevap icin vardir.

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
Suanda tek gülmekteyim ayin konugu mu ve haftalik degil yani ve bunuda bilmiyordum ögrenmis oldum.

Eline saglik sen sag ol Ahsen ikram edilir bir sey redd edilmez ve geri de cevrilmez bizde simdi alip kabul etmis olduk biiznillah hayirlisi ile diyorum.
Benim konukluk yılın konukluguna aday baksanıza:)
Allah razı olsun kardeşim
Kolay gelsin inşallah

• Beğen

Son mesajlar