Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cevap arıyorum ..

Status
    SiyahSancakTaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CEDDİ OSMANLI !...
    Nereden
    PAYİTAHT...
    Konular
    1551
    Bahsedilen
    175 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    43

Standart Cevap: Cevap arıyorum ..

Alıntı Mystery Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Qasem abi gelsin
    Eyvah ki ne Eyvah ben Üstadı unuttum

Ben mesajımı geri alayım
    Mystery, Qasem, EfuL!m ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    ]

RUHUN ŞAD OLSUN EY CEDDİ!......

Savaş yalnız sınırlarda olmaz .Savaş bir milletin topyekün ateşe girmesidir.Eğer bu bütünlük sağlanmamışsa zafer tesadüfi,yenilgi kaderdir.

Cennet Mekan Ulu Hakan Abdulhamid Han Hazretleri

Status
    Qasem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    208
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    313 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    64

Muskayı teorik olarak Sihir ile eşdeğer tutanlardanım. Sihir ise Allah tarafından yasak edilen bir eylemdir.
    Derseniz ki Kuran ayetleri yazılıp asıyoruz ki , ozaman sormak isterim Vahy Biz muska yapıp üzerinize Yada duvarlarımıza asalım diyemi vahyedildi.
    Kuranın tümünü Yada bir parçasının muska şeklinde üzerinizde taşımanın bir bereketi olmadığı gibi ; faydası Yada nazar Yada başka maddi ve manevi tehlike Yada belalardan korumasında söz konusu değildir.

Kuran sadece okunup anlaşılırsa da bir fayda vermez. Muska boyutunuda geçtim. Vahy ancak okunup anlaşılıp uygulanırsa hayatımızda bir anlam ifade eder , bu şekildede insanları yanlış yaşamaktan ve hatalı işler yapmaktan korur. Hayatı Vahy ile inşaa eden birine nasıl bir kötülük musallat olabilirki?

Açık ve net : Kuran’ın tümünü Yada bir kısmını muska yapıp taşımak bir nevi cahiliye dönemindeki sihirden ve büyüden hiçbir farkı yoktur.
    @EfuL!m bu konuda kim ne der bilmem lakin bana sorarsan al yak at...

Kuran gerçekten şifadır Efulim. Hastalıkların reçetesidir. Kuran insanlığın manevi hastalıklarının , Toplumsal çürüme ve çözülmelerin şifa kaynağıdır. Körelen kalpler , dumura uğrayan bilinçler , onunla yeniden görür hale gelir, yeniden canlanır dirilir , tebliğ ve cihad yolunda yeniden destanlar yazar.

Bak Allah isra süresi 82. Ayette bu bağlamda ne güzel söylüyor: Biz kurandan müminlere şifa ve rahmet olan şeyler indiriyoruz.

Kuranda bu ve benzeri ayetleri ( 10/57 - 41/44 ve diğer ayetleri ) farklı yöne çekerek ideolojilerine ve çıkarlarına alet edenlerin kurbanı olmayın inşallah...

Allah razı olsun Eful!m
    @Mystery cevabını aldın mı
    Beste, Mystery, EfuL!m ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    EfuL!m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HüZün'Gâh
    Konular
    62
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    175 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    112

Ben inananlardanım fakat hiçbir vakit ona inanmadım vesile olarak düsündüm .. Yıldızı düşük çok çabuk nazar işleyen fıtratım var tedbir niyetiyle tasıyorum takdir Mevlamın .
    Bu vesile kılma ile aklıma an itibariyle gelen şudur efendim ..

Hatalık sahibi Rabbimiz cc olduguna göre ve yine şifa mercisi Rabbimiz ise neden ilaç kullanıyoruz ? Rabbimiz dilerse bize şifa vermeyecek mi?

Bu çelişkimi de aydınlatırmısn rica ediyorum kıymetli @Qasem
    SiyahSancakTaR, eRkAm ve Qasem bunu beğendiler.

Status
    eRkAm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geceye Dair ..
    Konular
    215
    Bahsedilen
    232 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    65

înanlardan değilim Hacim ın dediği gibi Aynen katiliyom.
    Bu Anlamda çocukluğumda kalan bir Anı ile etkisi varmi derseniz etkisine yada sihrine tanık olanlardanim.
    Küçüklüğümde her pazar akşamı Başima ağır girer duvardan duvara vurardim ve hep pazar tutardı bunun için Ailem büyük şehir olmak üzere hastanelere goturdulerde lakin çare olmadı.
    Sonuç olarak şeyh tabiri edilen yaşlı bir zata götürdüler ve muska yaptı ve diğer gün pazar di ve ise yaramıştı artık pazar günü başım hiç agrimadi lakin ters giden birşey vardı pazar ağrı yoktu lakin diğer Altı gün hep ağrı başladı.Birsey yan etgi etmişti ama ney..?
    Bu rahatsızlığımdan tedavi süreci ile şükür kurtuldum.
    Halk olarak inanırız,
    SiyahSancakTaR, EfuL!m, Qasem ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Ahsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimal Yıldızı
    Konular
    289
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    220 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    1 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    232

cevşen takar bazı kişiler onunla ilgili ne dersiniz acaba merak ettim
    SiyahSancakTaR, Qasem ve EfuL!m bunu beğendiler.
    Haklıysan KORKMA
    HAK seni korur Hz.Ali

Status
    CEDDİ OSMANLI !...
    Nereden
    PAYİTAHT...
    Konular
    1551
    Bahsedilen
    175 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    43

Alıntı Qasem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Muskayı teorik olarak Sihir ile eşdeğer tutanlardanım. Sihir ise Allah tarafından yasak edilen bir eylemdir.
    Derseniz ki Kuran ayetleri yazılıp asıyoruz ki , ozaman sormak isterim Vahy Biz muska yapıp üzerinize Yada duvarlarımıza asalım diyemi vahyedildi.
    Kuranın tümünü Yada bir parçasının muska şeklinde üzerinizde taşımanın bir bereketi olmadığı gibi ; faydası Yada nazar Yada başka maddi ve manevi tehlike Yada belalardan korumasında söz konusu değildir.

Kuran sadece okunup anlaşılırsa da bir fayda vermez. Muska boyutunuda geçtim. Vahy ancak okunup anlaşılıp uygulanırsa hayatımızda bir anlam ifade eder , bu şekildede insanları yanlış yaşamaktan ve hatalı işler yapmaktan korur. Hayatı Vahy ile inşaa eden birine nasıl bir kötülük musallat olabilirki?

Açık ve net : Kuran’ın tümünü Yada bir kısmını muska yapıp taşımak bir nevi cahiliye dönemindeki sihirden ve büyüden hiçbir farkı yoktur.
    @EfuL!m bu konuda kim ne der bilmem lakin bana sorarsan al yak at...

Kuran gerçekten şifadır Efulim. Hastalıkların reçetesidir. Kuran insanlığın manevi hastalıklarının , Toplumsal çürüme ve çözülmelerin şifa kaynağıdır. Körelen kalpler , dumura uğrayan bilinçler , onunla yeniden görür hale gelir, yeniden canlanır dirilir , tebliğ ve cihad yolunda yeniden destanlar yazar.

Bak Allah isra süresi 82. Ayette bu bağlamda ne güzel söylüyor: Biz kurandan müminlere şifa ve rahmet olan şeyler indiriyoruz.

Kuranda bu ve benzeri ayetleri ( 10/57 - 41/44 ve diğer ayetleri ) farklı yöne çekerek ideolojilerine ve çıkarlarına alet edenlerin kurbanı olmayın inşallah...

Allah razı olsun Eful!m
    @Mystery cevabını aldın mı
    Üstadım düşünce ve söylediklerine saygı ve hürmet duyarım burda mutabığız

Lakin bu konuda çok detaylı ve derine indikçe çatışmalar yanlış anlaşılmalara vesile olmaktan Rabbime sığınırım..

Bundan mütevellit Rabbim cümlenizden razı olsun
    eRkAm, Qasem ve EfuL!m bunu beğendiler.
    ]

Savaş yalnız sınırlarda olmaz .Savaş bir milletin topyekün ateşe girmesidir.Eğer bu bütünlük sağlanmamışsa zafer tesadüfi,yenilgi kaderdir.

Status
    Mystery - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teknik Destek
    Konular
    418
    Bahsedilen
    168 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    50

Alıntı EfuL!m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hastalık sahibi Rabbimiz cc olduguna göre ve yine şifa mercisi Rabbimiz ise neden ilaç kullanıyoruz ? Rabbimiz dilerse bize şifa vermeyecek mi?

Hastalıkla bunu bağdaştırmak bana pek mantıklı gelmedi.

İstisna dısında metobolizmanın bozulmasına sebep olan insanın kendisi. Bozdugu bünyenin sifasını durup beklemek ne kadar dogru.

Benim sahit oldugum muska yazılıs sebeplerinin pisikolojik olduğunu düşünüyorum. Ara bulma, birbirinden ayırma, huzur bulma huzur bozma vs vs..

Status
    CEDDİ OSMANLI !...
    Nereden
    PAYİTAHT...
    Konular
    1551
    Bahsedilen
    175 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    43

Alıntı eRkAm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    înanlardan değilim Hacim ın dediği gibi Aynen katiliyom.
    Bu Anlamda çocukluğumda kalan bir Anı ile etkisi varmi derseniz etkisine yada sihrine tanık olanlardanim.
    Küçüklüğümde her pazar akşamı Başima ağır girer duvardan duvara vurardim ve hep pazar tutardı bunun için Ailem büyük şehir olmak üzere hastanelere goturdulerde lakin çare olmadı.
    Sonuç olarak şeyh tabiri edilen yaşlı bir zata götürdüler ve muska yaptı ve diğer gün pazar di ve ise yaramıştı artık pazar günü başım hiç agrimadi lakin ters giden birşey vardı pazar ağrı yoktu lakin diğer Altı gün hep ağrı başladı.Birsey yan etgi etmişti ama ney..?
    Bu rahatsızlığımdan tedavi süreci ile şükür kurtuldum.
    Halk olarak inanırız,
    Değerli muhterem saygı ve hürmet duyarım sana canı gönülden

Hz Musa Aleyhisselam zamanının büyük imtihanı olan sihir e büyü günümüze kadar gelmekle birlikte ahirete kadar varlığını sürdüğüne delillere mutabığıız cümlemiz..

Buna karşı olan derman bir çok alanda yayılmıştır geçmişten günümüze..

Elbette önce Yüce Kitabımız Kuranı Kerim bunda şüphe yok..

Daha önce belirttiğim gibi şarlatan ve sahtekarlardan hariç hakikat ehlide var bunları inkar etmek olmaz..

Görmüş geçirmişliğiniz vardır hürmet ederim...

Rabbim cümlenizden razı olsun...
    Qasem ve EfuL!m bunu beğendiler.
    ]

Status
    Uzman Üye
    Konular
    208
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    313 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    64

Allah Vahyi tanımlarken Kuran da tam 70 tane kavram kullanır bunun için... Ve bu 70 tane kavramın nerdeyse 60 tanesi aracıları ortadan kaldırmak içindir. Müşrikler Allah’a inanıyorlardı. Onun adına aracılar olarak ulu kuğuların yani putların önünde kurbanlar kesiyorlardı. Putlara kendileri ile Allah arasında aracı olsunlar ibadet ediyorlardı yani şirk koşuyorlardı... Şirk red etmek değildir...

Değerli Efulim ; Allah bizi duymayacak kadar sağır mı ?
    Biiz anlamayacak kadar anlayışsız mı ?
    Torpille iş görecek kadar adaletsiz mi ki biz aracılar koyalım?

Kendisine günde 5 vakit randevulaşıp direk huzurunda hazırda Bulunmuyormuyuz? Biiz ondan daha iyi anlayacak aracı var mı ? Yunus süresi 18. Ayette tüm aracı , torpilci , şefaatçiler red edilmiyor mu ? Kaç süreni 16 yı ne çabuk unuttuk , oysa bize şah damarınızdan daha yakınım diyor bize. Fatiha 5. Ayeti ne çabuk unuttuk , yardımı yanlız senden bekleriz diyoruz hergün defalarca... Zümer 3. Ayet ya... Ela’m 40 ı bu bağlamda nereye koyacağız. Ya gayb konusunda Neml 65 i ne çabuk unuttuk. Araf 188 de ben kendime bir fayda ve zarar verme gücüne sahip değilim diyen peygamberi ne çabuk unuttuk... Necm 39 Hayat düsturumuz olsun derim...

Allah hastalıkları yaratmadı... bu konularda aslında yanlış düşünüyoruz Efulim. Allah insanı doğayı ve Evren’i yarattı , belli bir sistem Yani sunetullah dediğimiz dengeyi kurdu... İnsanıda diğer canlılar gibi doğaya uyum sağlayan bir fıtratta yarattı. Şimdi kimimiz güçlü kimimiz çok zayıf, bu Allah vergisi olmayıp aslında tamamen yetiştiğimiz doğal çevre , beslenmemiz , taşıyıcı genlerimizle alaklaı bir durum . Bu mantığındaki göre kötülüğün yaratıcısı her eylemin yaratıcısına Allah’tır . Allah bizi var etti ama hür bıraktı... bize kılavuzlar ve klavuzu yaşayan Elçiler yolladı. Şimdi mesela Ayşe ablanın kanser olması Allah’ın isteği mi yoksa vücudu yanlış kullanmasından kaynaklı Yada taşıyıcı genleri ile alakalı bir durum mu. Oysa biz Allah kimseye zulm etmez diyoruz. Adildir diyoruz.

Mesela grip oldun . Allah’ın şifa vermesini beklemek ne kadar doğru. İlaç aracı dersen bence değil. İlaç çözüm hemde direkt. Direk ilaç kullanırsın değil mi ? Yada başka doğal bir yol. Neden ? Çünkü hayat tecrübemiz bize bunu öğretiyor. Allah’ta kendisine nasıl ulaşacağımızı. İlaca ulaşmak için kimi aracı kılarız Doktoru , sonra eczacıyı... neden bunu yaparız çünkü doğru ilacı almak için. Allah’a ulaşmak için aracı yine kendisi değil mi , namaz onunla buluşma mekanı değil mi ?

Hastalığın sebebi Allah olmadığı gibi Allah dilerse şifa verir gibi bir bağlamla bundan umut beklemek te yanlış bence... Allah dilerse Evren’de hasta kalmaz. Ama bu çok ütopik bir söylem. Allah bizim kötülüğümüzü mü istiyor acaba ki istemiyor.

Ben çekiç bakma taraftarıyım. Biz bize düşen her tür eylemi yaparız. Ve son noktaya gelip yapacak bişey kalmadığında ozaman Allahtan bekleriz ki olması gereken bu...
    eRkAm, Mystery, SiyahSancakTaR ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Uzman Üye
    Konular
    208
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    313 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    64

@Ahsen abla Cevşen’ide Muskadan ayrı tutmam...
    düşüncem ikisi , üçüncüsü hatta her biri için ayrı ayrı aynıdır...
    eRkAm ve SiyahSancakTaR bunu beğendiler.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)