kandillerin dinimizdeki yeri nedir?

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
bu konuyu çok sıkça tartışırdık arkadaşlarla
kandil gecelerinin dinimizdeki yeri nedir görüşlerinizi merak ediyorum

Beste

Sp Kullanıcı
10 Şub 2017
1,574
493
kandiller yansın içimizde : )
Hiç düşünmemiştim sadece Okumuştum anlamını ve önemini Semerkand dergisinde.

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Sayın [MENTION=26]Beste[/MENTION]

Ben islamdan önce zaten böyle günlere gülüp geçen biriyken İslamdan sonrada zaten hiç böyle şeylere inanmadım... Hatta ve hatta İslam'da "kandil gecesi" diye bir şey olmadığnıda söylemekle beraber, Ramazan ayı içindeki günü tam olarak bilinmeyen Kadir gecesinden başka da belirli bir mübârek gece bulunmadığını söyleyebilirim. (Kur'an'la, namazla ihya edilen her gece Mü'min için mübârek gecedir) yıllardır bu topluma onbinlerce defa ekranlar da dahil çeşitli platformlarda söylendi, izah edildi. Burada yeniden dillendirelim bunu...

Yani sözün özü ; Toplum bildiğini (daha doğrusu atalardan devraldığını) okumaya devam ediyor. İşittiği doğrular ise bir kulaktan girip diğerinden çıkıp gidiyor.

Ne diyelim: Atalarının değil Rablerinin dinine talip olanlara, tüm gecelerini Kur'an'la, namazla ihya edenlere selam olsun.

Sevgi Platformu

Beste

Sp Kullanıcı
10 Şub 2017
1,574
493
Âmin aleyküm selâm
Allah râzi olsun Sayın [MENTION=31]Qasem[/MENTION] hepimiz öğrenmiş olduk.

Mystery

Teknik Destek
Teknik Destek
29 Ocak 2017
6,328
26,560
Birde kandil muslumanligindan artik vazgecmemiz lazim.Adam normalde selam vermez sozum ona kandilde bizden daha cok musluman. Her yerde bir ticari pazarlik rant cikar saglama. Boyle olunca pek samimi gelmiyo bana.

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Bu düşünce benim için yeni ,hani böyle gecelerde dua edilir ya,hayırlara vesile olsun denir ya mutlaka birilerine ulaşılır diye düşünürdüm.Hani hiç yoktan iyidir mantığıyla iyimserdim;vardır etrafımızda kandil diye içmeyen,bu gece camiye giden...
İsmi lazım değil bir arkadaşa bir kandil gecesi,bu akşam ne yapıyorsun diye sorduğumda ,hiç dedi,diğer geceler gibi..Haklıydı inanan için her gece kutsaldı..

• Beğen
Tepkiler: Ali

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Bu düşünce benim için yeni ,hani böyle gecelerde dua edilir ya,hayırlara vesile olsun denir ya mutlaka birilerine ulaşılır diye düşünürdüm.Hani hiç yoktan iyidir mantığıyla iyimserdim;vardır etrafımızda kandil diye içmeyen,bu gece camiye giden...
İsmi lazım değil bir arkadaşa bir kandil gecesi,bu akşam ne yapıyorsun diye sorduğumda ,hiç dedi,diğer geceler gibi..Haklıydı inanan için her gece kutsaldı..
O arkadaşa takdirlerimi ilet, ellerinden öperim.
Allah razı olsun ondan...

Sevgi Platformu

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K