Falcı Geldi Hanım

Siyah inci

Sp Kullanıcı
7 Eyl 2017
716
210
[FONT=&quot]"De ki: 'Göklerde ve yerde olan gaybı, Allah'tan başka bilen yoktur." (Neml, 27/65) ve[/FONT]
[FONT=&quot]"De ki: Size 'Allah'ın hazineleri elimdedir demiyorum, gaybı da bilmiyorum..." (En'âm, 6/50),[/FONT]
[FONT=&quot]"Eğer gaybı bilseydim, daha fazla hayır yapardım..." (A 'râf, 7/188)

bu ayetler çerçevesinde gaybı yalnız Allah biliyor O halde falda söylenenler ya da kurana bakıp söylenenler ne demek oluyor
eğlencesine fal bakabilir miyiz
[/FONT]

• Beğen
Tepkiler: Çimen

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
545
Fal ilgi alanım hiç olmadı baktırmadım zira gaybı sadece ALLAH bilir ..

• Beğen
Tepkiler: Çimen

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Hakikatle eğlenilmez...
Müslğmanın eğlencesi, fıkrası, hikayesi, şakası bile hakikat ve gerçek üzere kurgulanır.

Eğlenmek için Allaha muhalif olunmaz...

Bu dansözün haram olduğunu bilip eğlencesine dansöz oynatmak gibi bir şey olur :)

Sevgi Platformu / Qasem

Siyah inci

Sp Kullanıcı
7 Eyl 2017
716
210
[FONT=&quot]"Kim bir kâhine gider, dediklerini doğrularsa; şüphesiz ki Muhammed'e indirilmiş olanı inkâr etmiş olur." [/FONT][FONT=&quot](Ebû Dâvûd, Tıb, hadis no: 3904).

[/FONT]
[FONT=&quot]"Her kim bir arrafa gidip de ona bir şey sorarsa, kırk gecelik namazı kabul olmaz."[/FONT][FONT=&quot] (Müslim, Selâm,125,)

arraf kahin demek Hz. peygamber fal bakana da baktırana da lanet etmiş kafir olarak nitelemiştir ister eğlencesine ister inandığı için bakmış olsun farketmez bakanda inanan da günaha girmiştir[/FONT]

ZARiP

Sp Kullanıcı
9 Kas 2019
292
69
Adamlar falı bırak,prof.dr. yazıyor ismin başında
Gaybı Allah nerden bilsin
diyor :)
Tartışmaya girdiğinde kim dedi ne zaman dedi ben mi dedim ne demişim diye senin aklınla akıl oyunları oynamaya çalışıyor.

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Medyum hakkında Lisanu'l-Arab'da şöyle der: "Gelecek zamanda varlıklardan haber veren, gizli sırları bildiğini iddia eden kimsedir."Ragıb el-İsfehani, Müfredatla der ki: "Geçmiş gizli olayları zan benzeri bir şeklide haber veren kimseye medyum denir." Medyumun en önemli özelliği gizli, diğer İnsanlar tarafından bilinmeyen olaylar hakkında iddialarda bulunmasıdır. Bu gizli olay geçmişte olabileceği gibi gelecekte de olabilir. Medyum için bu sorun değildir, her iki şekilde olan sorulara da cevaplar getirir. Her ne kadar gelecek hakkında görüş bildirenlere medyumdan ziyade "Arraf"denilmişse de yaptıkları iş açısından bir farkları yoktur.

Medyum. Arabın nazarında normal bir insan değildir. Cahiliyye Arabının bu görüşünü besleyen en önemli noktalardan birisi, göremedikleri fakat varolduğuna inandıkları "cin" denilen olağanüstü varlıkların bu insanları etkiledikleri kanaatidir. Tabiidir ki medyumlar da kendilerinin birer cinni olduğunu söylemekle ve bu cinler vasıtasıyla Araplarca talep edilenleri yerine getirdiklerini iddia etmekteydiler.

Sevgi Platformu / Qasem

Siyah inci

Sp Kullanıcı
7 Eyl 2017
716
210
Adamlar falı bırak,prof.dr. yazıyor ismin başında diyor :)
Tartışmaya girdiğinde kim dedi ne zaman dedi ben mi dedim ne demişim diye senin aklınla akıl oyunları oynamaya çalışıyor.
İnsanlar inanmak istemese gitmese adam isminin başına ne getirse boş ihtiyace binaen yazmış demek ki :) iş iştir sonuçta

Son mesajlar