Eren Bülbül, şimdi rahat rahat ismini anabiliriz

Sükût-u Hayâl

Yıldırım çarpmış
Sp Kullanıcı
8 Tem 2018
2,650
13,254

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride bulunan PKK'nın sözde Karadeniz sorumlusu Mehmet Yakışır'ın öldürüldüğünü açıkladı.
Bakan Soylu, Twitter hesabından, Trabzon Maçka'da geçen yıl Ağustos ayında çıkan çatışmada 15 yaşındaki Eren Bülbül'ü şehit eden teröristlerden kırmızı listede aranan PKK'nın sözde Karadeniz bölge sorumlusu Zeynel kod adlı Mehmet Yakışır'ın öldürüldüğüne ilişkin paylaşımda bulundu.

<twitterwidget class="twitter-tweet twitter-tweet-rendered" id="twitter-widget-0" data-tweet-id="1018379069526827010" style="margin-top: 10px; margin-right: auto !important; margin-bottom: 10px; margin-left: auto !important; position: static; visibility: visible; display: block; transform: rotate(0deg); max-width: 100%; width: 500px; min-width: 220px;">
Süleyman Soylu
***10004;@suleymansoylu

· <a class="u-linkBlend u-url permalink customisable-highlight" data-scribe="element:mini_timestamp" href="https://twitter.com/suleymansoylu/status/1018360116607946752" style="background-color: transparent; text-decoration: inherit; outline: 0px; font-weight: inherit;"><time class="dt-updated" datetime="2018-07-15T05:02:26+0000" pubdate="" title="Gönderilme zamanı: 15 Temmuz 2018 05:02:26 (UTC)" aria-label="1 saat önce gönderildi">1<abbr title="saat" style="border-bottom: 0px;">sa</abbr></time>

Eren Bülbül;
Şimdi rahat rahat ismini anabiliriz.
O kalleşler cehennemde sen cennettesin.
Kahraman jandarmamızı kutluyorum.
PKK’nın sözde KARADENiZ lideri Zeynel kod(Kırmızı liste)mehmet yakışır- sorej kod BARIŞ coşkun öldürüldü.

Süleyman Soylu
***10004;@suleymansoylu

Van kırsalında eylem yapma hazırlığındaki 2 teröristi öldüren kahraman polisimizi kutluyorum. Yaralı özel harekat polisimize acil şifalar diliyorum.

Not (önceki tweet): Sözde Karadeniz Bölge Sorumlusu Zeynel kod adlı Mehmet Yakışır (Kırmızı Liste) ve Rodi kod adlı Levent Dayan
08:17 - 15 Tem 2018

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

</twitterwidget>

Soylu, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Eren Bülbül, şimdi rahat rahat ismini anabiliriz. O kalleşler cehennemde, sen cennettesin. Eylem yapma hazırlığındaki 2 teröristi öldüren kahraman polisimizi kutluyorum. Yaralı özel harekat polisimize acil şifalar diliyorum."
Öte yandan İçişleri Bakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada, PKK/KCK terör örgütüne yönelik iç güvenlik operasyonları kapsamında, Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi kırsalında 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Açıklamada, kırmızı kategoride aranan sözde Karadeniz bölge sorumlusu Zeynel kod adlı Mehmet Yakışır ve Rodi kod adlı Levent Dayan'ın öldürüldüğü belirtildi. Bölgede operasyonların devam ettiği kaydedildi.
Kaynak: AA

Son mesajlar