Bu köyde sadece iki kişi yaşıyor

• Konbuyu başlatan Sükut
  • Başlangıç tarihi
S

Sükut

Sivas'ın İmranlı ilçesine bağlı 15 haneli Türkyenice köyünde sadece muhtar ve eşi yaşıyor.

Sivas'a 135 kilometre olan İmranlı ilçesine bağlı 15 haneli Türkyenice köyünde kış aylarıyla beraber nüfusun köyden ayrılmasından köyde sadece muhtar olan Mehmet Türkoğlu ve eşi Rahime Türkoğlu yaşıyor. Birçok kişinin göç ettiği köyde sessizlik hakim olurken, bazı evler ise harabeye dönmüş durumda. 3 dönemdir muhtar olan muhtar ve eşi ise köyde her şeye rağmen yaşamlarını sürdürmeye devam ediyor. Elektriğin olduğu köyde, nüfus azlığında ise sular akmıyor. 4 yıl öncesine kadar 380 kişinin yaşadığı köyde seçimlerde sadece 12 kişi oy kullanıyor.

GURBETE GİDEN GERİ DÖNMEDİ

70 yaşındaki köy muhtarı Mehmet Türkoğlu köyde kışları sadece eşiyle beraber kaldığını belirterek, "Evde eşimle beraber oturuyoruz. Dört sene önce 380 nüfusu vardı. Gurbete giden geri dönmedi. Dönenler de yaz dönemi gelip 3 ay 5 ay kalıyorlar. 12'nci ayda gidiyorlar. Buradaki evler sahipleri var. Yaz ayları gelen çok oluyor. Muhtarlık seçiminde 12 oy kullanıldı. Adayda bendim oylarını bana verdiler. Muhtarlığa devam ediyorum. Elimden geldiğince köyün ihtiyaçlarını da yapıyorum ama köyün nüfusu az olduğundan, suyumuzun az olduğundan köye de gelenler mağdur oluyor" dedi.

Muhtarın eşi 62 yaşındaki Rahime Türkoğlu ise, "Bu köyde vakit geçiriyoruz. Başka yaptığımız bir şey yoktur. Eşimle beraber oturuyoruz, sobayı yakıyoruz, çay demleyip içiyoruz. Canımız sıkılıyor ama sıkılsa ne olacak ki, gelen yok. Kimse gelmiyor. Yazın baya gelen oluyor. Şimdi kimse yok. Köyde muhtarla benim. Suyumuz yok diye gelmiyorlar" diye konuştu.

kaynak : msnhaber

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Açılan sandık sayısı 1
Geçerli oy sayısı 2
Muhtarımız oy birliğiyle seçilmiştir hhhz

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
545
Ne güzel işte )) yakacak odunu varsa , demlenecek çay/ ıda varsa bide hayat arkadaşı varsa muhabbet edilesi Harika en sevdiğim hhhz

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
Ne güzel işte )) yakacak odunu varsa , demlenecek çay/ ıda varsa bide hayat arkadaşı varsa muhabbet edilesi Harika en sevdiğim hhhz
Aslında sana katılıyorum Efulim...
İnsanlardan ırak... Doğayla baş başa...
Dem sana tarih sen Dem e anı anlatırdın...

Sevgi Platformu

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
545
Aslında sana katılıyorum Efulim...
İnsanlardan ırak... Doğayla baş başa...
Dem sana tarih sen Dem e anı anlatırdın...

Sevgi Platformu
Benim hayalimde bu sevgili Qasem .. Dağ başında doğal yaşam ve muhabbetin en güzeline layık eş iLe tefekkür iLe iç içe ömür .. 3.üncü yaratılana ihtiyaç dahi duymam az/ a kanaat eder lütfedilene hamd edip geçinip ömür geçirmek ..

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
Benim hayalimde bu sevgili Qasem .. Dağ başında doğal yaşam ve muhabbetin en güzeline layık eş iLe tefekkür iLe iç içe ömür .. 3.üncü yaratılana ihtiyaç dahi duymam az/ a kanaat eder lütfedilene hamd edip geçinip ömür geçirmek ..
Allah nasip eder inşallah sevgili efulim hayallerinizi sp9

Sahra

Sp Kullanıcı
3 Kas 2017
1,483
5,205
arada ruhu dinlendirmek için güzel ama sürekli kalmak düşündürücü... :)

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,510
bazen öyle olmak güzel olur üzlete çekilmek bol bol tefekkür etmek güzel olur ama bir süreliğine,,
ki... insanoğlu biraz sonra sıkılır her ne kadarda bazen insanlardan uzak olmak istesek de,,, : )

teşekkürler Sükut kardeşim,,,,

Son mesajlar