Cinsel istismar düzenlemesi TBMM'de

• Konbuyu başlatan Sükut
  • Başlangıç tarihi
S

Sükut

Cinsel istismarda cezaları artıran düzenleme TBMM Başkanlığı'na sunuldu. Suçun 12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı işlenmiş olması halinde 30 yıldan 40 yıla kadar hapis cezası verilebilecek.

Cinsel istismar suçlarına ilişkin kanun tasarısı TBMM Başkanlığı'na sunuldu.

12 YAŞIN ALTINDAKİ SUÇLARDA ALT SINIR 30 YIL
Tasarıya göre, çocuğun cinsel istismarı suçu için öngörülen hapis cezasının üst sınırı 20 yıldan 40 yıla çıkarılacak.
Suçun 12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı işlenmiş olması halinde ise 30 yıldan 40 yıla kadar hapis cezası verilebilecek.
12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı cebir ve tehditle veya silah kullanmak suretiyle cinsel istismar suçu işlenmesi halinde müebbet hapis cezası verilebilecek.
Cinsel istismar suçlarına ilişkin yasa tasarısına göre, cinsel suçlardan dolayı hapis cezasına mahkum olanlar hakkında tahliye edilme tarihinden 3 ay öncesinden başlamak üzere tahliyeden itibaren 5 yıla kadar, ayakta veya yatarak cinsel isteğin ilaçla baskılanması tedbiri alınabilecek.

Kaynak. ntv haber

İklil

"Hissedilen her şeye cümle kurulamıyor."
Sp Kullanıcı
20 Şub 2017
8,315
29,296
Bu işin yaş sınırı yok ...İdam etsinler niye besleyecekler :(

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
544
Beslemekten ziyade birde tahliye hayali kurup hayalmi kurdaracaklar .. Ya o sabilerin hayali ne olacak .. Onlar istismarcı olanı yapılan istismarı süresiz unutamayacaklar bunu nasıl telafi edeceksiniz ..Halk meydanında sallandırmadınız birde üstüne bizim ödeyeceğimiz vergilerle tosun gibi bakacaksınız .. Yok efendim kabul etmiyorum .. O kararın seneye bağlama alışverişini yaparken hiçmi vicdanları sızlamıyor .. vs vs vs ..

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Çocuğa,kadına,erkeğe,hayvana ve doğaya istismara HAYIR...

Qasem

Sp Kullanıcı
18 Şub 2017
3,530
527
İdam değil, hadım etme ve ağırlaştırılmış müebbet sanırım caydırıcılık oluşturur... İdam bunlara kurtuluş olur...

Sevgi Platformu

Son mesajlar