Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Egosu Yüksek Türk Erkeği

Durum
    ALI
    ALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Nereden
    Almanya
    Konular
    294
    Bahsedilen
    46 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    14

Standart Cevap: Egosu Yüksek Türk Erkeği

Egosu Yüksek Türk Erkeği

İlk önce ego ne ve neden ibaret olur yani bencil ve cikarci ve bir misal olarak da kendini daha cok kere o düsünen bir kisidir.

Bundan o yüce rabbimiza siginmak gerekir ve hep ben diye bir sey de olmaz ve hep bir kisinin o istedigi seyde olmaz ve böyle olursa da o da egoist olur.

-Para kazanmaya başladıktan sonra yürüyüşü değişir.

1.Para da kazansan para ile de tek insanlik olmadigi gibi o adamlik da olmaz ve para ne tek bir ihtiyactan ibaret ve cok sey de ister istemez gelir onada bir dayanir ve bu nedir bir madiyattan ibarettir.

İnsan o para ile yüksecek ise bu dünyaliktan baska ne olur ve oysa ki ahiret bundan cok daha hayirli ve o parada bunun icin yatirilip kollaniliyorsa ne ala ve yoksa buda olsa kardan cok ne getirir.

–Annesinin “aslan oğlum”telkiniyle kendini aslan zanneder.

2.Bilmiyorum her anne der mi veya annelerin coguda kendi cocuklarina bunuda demisler mi ve tek bir söz ile kisi aslan gibi olacak ise ve peki onun o esinin demis oldugu güzel sözlere kisi de ne olur.

Bu söz anasinin sevgisinden ve ona verdigi o kiymetden cikip gelir buna bakmak ve almak onu kabul etmekte olsun aldanmaktan baska ne olur sayet öyle bir sey de vakia ise ve vaki de olmussada.

-Takım elbise giydiğinde bürokrat ya da iş adamı,spor giyince kendini avrupalı zanneder.

3.Takim elbise de giysen sen güne o sensin vekiyafetlede insan insanliktan cikip baska bir insan da olmuyor ve bir misal olarak da özür dilerim bunu da zikir ederler türkiyede esek e altin semer vurmakla o altin olmaz esek güne bir esektir.

İnsan kendini ve o hatti biliyorsa ayna ya bakmasina gerek de yok ve o aynaya da tek sey icinde bakilmiyor o ayna seni gösterir ve baska bir ifade ile senin o surertini yansitir.

Bu ölcü ile kisiler ölcüp bicilmez ve baska bir ifade ilede dagirtilmaz olur.

–Aynaya bakmadan kadınlara not verir.“Kadın dediğin”diye başladığıcümlenin sonunu“itaat etmeli”diye bitirir.

4.Bu bir bakis acisi olur ve o kisinin nefsine göre kadini degerlendirmesi buna göre ise ve tek bir seyden dolayi kisir olur.

Kadin tek itaat etmeligi demek ile her seyde ondanister istemez bunu da beklemek adeta bir köle misali olur.

Bir misal olarak benim esim her seyde bana itaat etmesini beklersem bu da misalolarak benim kölem gibi olur.

Ve sonra onun köle olmasi icinde satin alinmis olmasi gerekir ve benim de onun ayni zamanda bir efendisi de olmam lazim gelirdi.

Sonra benim nefsim var ise onun da o nefsi var ve o esya veya af edersiniz hayvan gibi de hizmet ondan beklenemez.

-Tekgüç aldığı yer işidir.

5.Calismak ile o nefsini dizginlemek gerekir ve isde yapip bununla da kendi bir sey sanmak abes ile istigalden baska ne olur.

-Duygusal sorunları çözemediği için ağlayan kadından,konuşmak isteyen,sorun anlatan kadından kaçar.

6.Bu o kacilacak sey degil insan kendini buna dair bilgili kilar ve gerekir ise bunun icinde isin o ehlinden bilgi alir ve hic olmasa danisir bir piskologada ve sonraa ile konusunda yardim eden yerler de var kisilerin bilgi almasi icinde.

Böyle bir kisiden kacilip uzaklasacagina insan onunla ilgilenir ve yardim eder hic olmazsa ona dair yardim etmeye calisir ve kacmak ise basit bir seyden baska ne olur.

Adam dedin mi esine kol ve kanat gelir diye ögrenmistim ve ona destek olur ve küstek de degil onunla ilgilenir ve gerektigi yerde de ona yardim ermekten de geri kalmaz ve her seyi de ondan beklemez ve beklemekte abes ile istigalden baska bir sey degildir.
    SiyahSancakTaR, Sükut ve eRkAm bunu beğendiler.

Durum
    SiyahSancakTaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CEDDİ OSMANLI !...
    Nereden
    PAYİTAHT...
    Konular
    1553
    Bahsedilen
    179 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    43

Varmı diyelim şimdi biz kendimizi biliriz
    ALI bunu beğendi.
    ]

RUHUN ŞAD OLSUN EY CEDDİ!......

Savaş yalnız sınırlarda olmaz .Savaş bir milletin topyekün ateşe girmesidir.Eğer bu bütünlük sağlanmamışsa zafer tesadüfi,yenilgi kaderdir.

Cennet Mekan Ulu Hakan Abdulhamid Han Hazretleri

Durum
    CEDDİ OSMANLI !...
    Nereden
    PAYİTAHT...
    Konular
    1553
    Bahsedilen
    179 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    43

Alıntı Ahsen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ah bu erkekler!!!
    Alıntı Yaren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsinin altına uzun cümlelerle yorumlar katılabilse de güzel bir özet geçmeydi;forumdaki beyler,okuyun bakalım kendinizden bişeyler bulabilecek misiniz
    Alıntı EfuL!m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emin ol hiçbiri “ hayır bunlardan hiçbir meziyet bende yoktur” diyemez nazdarım

Okudukça hak verilecek paylaşım .
    teşekkürler sükut kardeş ..
    Alıntı ALI Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Egosu Yüksek Türk Erkeği

İlk önce ego ne ve neden ibaret olur yani bencil ve cikarci ve bir misal olarak da kendini daha cok kere o düsünen bir kisidir.

Bundan o yüce rabbimiza siginmak gerekir ve hep ben diye bir sey de olmaz ve hep bir kisinin o istedigi seyde olmaz ve böyle olursa da o da egoist olur.

-Para kazanmaya başladıktan sonra yürüyüşü değişir.

1.Para da kazansan para ile de tek insanlik olmadigi gibi o adamlik da olmaz ve para ne tek bir ihtiyactan ibaret ve cok sey de ister istemez gelir onada bir dayanir ve bu nedir bir madiyattan ibarettir.

İnsan o para ile yüksecek ise bu dünyaliktan baska ne olur ve oysa ki ahiret bundan cok daha hayirli ve o parada bunun icin yatirilip kollaniliyorsa ne ala ve yoksa buda olsa kardan cok ne getirir.

–Annesinin “aslan oğlum”telkiniyle kendini aslan zanneder.

2.Bilmiyorum her anne der mi veya annelerin coguda kendi cocuklarina bunuda demisler mi ve tek bir söz ile kisi aslan gibi olacak ise ve peki onun o esinin demis oldugu güzel sözlere kisi de ne olur.

Bu söz anasinin sevgisinden ve ona verdigi o kiymetden cikip gelir buna bakmak ve almak onu kabul etmekte olsun aldanmaktan baska ne olur sayet öyle bir sey de vakia ise ve vaki de olmussada.

-Takım elbise giydiğinde bürokrat ya da iş adamı,spor giyince kendini avrupalı zanneder.

3.Takim elbise de giysen sen güne o sensin vekiyafetlede insan insanliktan cikip baska bir insan da olmuyor ve bir misal olarak da özür dilerim bunu da zikir ederler türkiyede esek e altin semer vurmakla o altin olmaz esek güne bir esektir.

İnsan kendini ve o hatti biliyorsa ayna ya bakmasina gerek de yok ve o aynaya da tek sey icinde bakilmiyor o ayna seni gösterir ve baska bir ifade ile senin o surertini yansitir.

Bu ölcü ile kisiler ölcüp bicilmez ve baska bir ifade ilede dagirtilmaz olur.

–Aynaya bakmadan kadınlara not verir.“Kadın dediğin”diye başladığıcümlenin sonunu“itaat etmeli”diye bitirir.

4.Bu bir bakis acisi olur ve o kisinin nefsine göre kadini degerlendirmesi buna göre ise ve tek bir seyden dolayi kisir olur.

Kadin tek itaat etmeligi demek ile her seyde ondanister istemez bunu da beklemek adeta bir köle misali olur.

Bir misal olarak benim esim her seyde bana itaat etmesini beklersem bu da misalolarak benim kölem gibi olur.

Ve sonra onun köle olmasi icinde satin alinmis olmasi gerekir ve benim de onun ayni zamanda bir efendisi de olmam lazim gelirdi.

Sonra benim nefsim var ise onun da o nefsi var ve o esya veya af edersiniz hayvan gibi de hizmet ondan beklenemez.

-Tekgüç aldığı yer işidir.

5.Calismak ile o nefsini dizginlemek gerekir ve isde yapip bununla da kendi bir sey sanmak abes ile istigalden baska ne olur.

-Duygusal sorunları çözemediği için ağlayan kadından,konuşmak isteyen,sorun anlatan kadından kaçar.

6.Bu o kacilacak sey degil insan kendini buna dair bilgili kilar ve gerekir ise bunun icinde isin o ehlinden bilgi alir ve hic olmasa danisir bir piskologada ve sonraa ile konusunda yardim eden yerler de var kisilerin bilgi almasi icinde.

Böyle bir kisiden kacilip uzaklasacagina insan onunla ilgilenir ve yardim eder hic olmazsa ona dair yardim etmeye calisir ve kacmak ise basit bir seyden baska ne olur.

Adam dedin mi esine kol ve kanat gelir diye ögrenmistim ve ona destek olur ve küstek de degil onunla ilgilenir ve gerektigi yerde de ona yardim ermekten de geri kalmaz ve her seyi de ondan beklemez ve beklemekte abes ile istigalden baska bir sey degildir.
    Değerli muhteremden kaçamazsınız

Rabbim razı olsun kıymetli muhterem emeğine sağlık
    ALI bunu beğendi.
    ]

Savaş yalnız sınırlarda olmaz .Savaş bir milletin topyekün ateşe girmesidir.Eğer bu bütünlük sağlanmamışsa zafer tesadüfi,yenilgi kaderdir.

Durum
    ALI
    Uzman Üye
    Nereden
    Almanya
    Konular
    294
    Bahsedilen
    46 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı SiyahSancakTaR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Değerli muhteremden kaçamazsınızRabbim razı olsun kıymetli muhterem emeğine sağlık
    Estahfurullah sen sag ol degerli muhterem ve Amin ecmain insallah.
    SiyahSancakTaR bunu beğendi.

Durum
    Sükut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    31
    Bahsedilen
    114 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    52

@ALI hocam konuya ayrıntılı değinmiş teşekkürler : )
    ALI bunu beğendi.

Durum
    sükutu-ezber - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hüzün/Sarısı
    Konular
    433
    Bahsedilen
    117 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    1 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    81

gerçekleri anlatan bir yazı olmuş ve bunu bir erkek paylaşmış teşekkürler sükût niktaşım hepsi de doğru,,doğru söze ne hacet,,,:-)
    *Önemli olan kalp efendim
    edebi,hayayı
    imanı ,riyayı
    Rabbinden korkmasını
    dürüst olmayı
    kendinde barındırır ,,,,

*Eyy gönül...!!
    yarın Rabbinin huzurunda
    nasıl çağırılmak,anılmak istiyorsan
    bu dünya da ona göre yaşa derim,,,

Ey insan! İhsanı bol Rabbine karşı
    seni aldatan nedir?
    İnfitâr 6. ayet

Durum
    ALI
    Uzman Üye
    Nereden
    Almanya
    Konular
    294
    Bahsedilen
    46 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    14

Alıntı Sükut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @ALI hocam konuya ayrıntılı değinmiş teşekkürler : )
    Estahfurullah sen sag ol abim rica ederim.

Durum
    Ahsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimal Yıldızı
    Konular
    289
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    222 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    1 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    232

beyler için güncelleme
    Haklıysan KORKMA
    HAK seni korur Hz.Ali

Durum
    CEDDİ OSMANLI !...
    Nereden
    PAYİTAHT...
    Konular
    1553
    Bahsedilen
    179 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    43

Alıntı Ahsen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    beyler için güncelleme
    Oldumu şimdi reddediyorum güncellemesi
    Ahsen bunu beğendi.
    ]

Durum
    Ahsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimal Yıldızı
    Konular
    289
    Blog Entries
    3
    Bahsedilen
    222 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    1 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    232

Alıntı SiyahSancakTaR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oldumu şimdi reddediyorum güncellemesi
    olur olur niye olmasın
    Haklıysan KORKMA
    HAK seni korur Hz.Ali

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)