''Var mısın'',,Arkadaş,,

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,499
C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_15781602_10211746672210431_1817.jpg
var mısın arkadaş,,,,

herşeyi Rabbimiz için yapmaya,her yönümüz Rabbimizin rızası olsun,her kelimemiz ,sözümüz O'nun sözleriyle sevdiği kullar gibi arkadaşlık devam etsin.
hani Efendimiz sav. diyorya birbirinizi Allah için sevmedikce iman etmezsiniz iman etmedıkce birbiriniz sevemezsiniz
bu bize öncelik olsun
aramıza nifak girmesin çek bir içten Euzü besmele hadi şeytanı idele öteye
riya bizde olmasın
şeytan bize tuzak kurmasın
nefsi müdafaya asla gerek kalmasın nefsimiz Alla'ın bizden istediği gibi olsun
aramıza karanlığın gölgesi bulunmasın
güneş gibi vursun bize arkadaşlığın mana aydınlığı
ne sen bana art niyyetli ol nede ben sana...
olduğumuz gibi olalım dup duru
Rabbimizin ne istediğini her an rızasını gözetip birbirimizi Allah için ikaz edip ve O'nun cc.için vazgecelim fitnelerden
birbirimizede oyun oynamayalım,oyunlar oyuncuların olsun...
kirlenmesin iyi niyetler,samimice kalmalı arkadaşlık demi?
arkadaş bana Rabbimizden, Kur'andan Efendimiz Hz.Muhammed'en,
hz. İbrahimden,hz.Meryemden,dileğin peygamberden başla
hatta sahabelerin yaşanmış örneklerini acize vurgula,,,
Onlar bizden öte biz takip edelim yaşayalım onları sözle değil gönülden,,
biliyor musun arkadaş,,
yoruldum dünyası sözlerden,elemlerinden,art niyyetlilerden,,,
müslümanların Kur'ani-sünneti örnek almayan batılcı düşüncelerinden
nifaklarından ,benliklerinden,özlerimizi yitirmelerinden,,,
var mısın arkadaş,,
Rabbimiz için terket ve O'nun için it beni kenara unut hatta.,,,,
hadi düşüncelerimi değiştir hep bana ahireti Rabbimizi hatırlatan insan ol,ve kal öylece
bende öyle,,,

• Beğen
Tepkiler: Birindarfatma

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,499
amin amin amin hepimizden inşallah kardeşim ,,

oluruz inşallah hepimizde bir eksiklik var önemli olan aslında hiç bir şey beklememek sadece bir vefa bir selam bir hal hatır sormak,,,: )))

• Beğen

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461

1-)

Unutma ki arkadaş,,,,
şehadet parmağımızın gösterdiği yönün aydınlığında yorulmak, terlemek var. İnişler, çıkışlar var. Gün olur alnımızın tam ortasında ateşler yakarız, gün olur ıssızlığında dolaşırız insanlık coğrafyasının, yamaçlarında.
Her gün bir başka sipere ellerimizi uzatırız diriliş ve direniş umutlarıyla, hüzün ve kahırla.
Evrensel istikbarın evrensel yangınları altında çığlık çığlık sesleri işitiriz, yardım edemeyişimizden kahroluruz.
Utanırız çok yerde insanlığımızdan ve seyreder bakarız arkadaş, sadece bakarız.
Lokmalar düğümlenir, kalır boğazımızda inan. Bir bakarız ki bir akbaba, açlıktan ölmüş bir Somalili Çocuğun başında duruyor, bir bakarız hepten yenmiş, parçalanmış bir cesetten geriye kalmış kemikler ve sonunda bebeğin açlıktan şişip kalan karnını deşeleyen akbaba fotoğrafı nobel ödülüne aday gösterilir.
Utansın arkadaşım insan kalabilmişler, utansınlar...
Bir başka sipere uzatıyorum elimi, bir duvar dibinde babasının yanına sığınmış, kolları arasındaki, gencecik Muhammed'i kahpece vuran, kurşun yağdıran aşağılık siyonist, işgalci yahudinin zulmü. Vurulup kaldığı yerde, yüzüm kızardı, gözlerim dondu kaldı, utandım kendimden mahşerde,

• Beğen

Mizgin_TuRabii

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461

2-)

Peygamberimizin yüzüne nasıl bakacağım diye. Yazıklar olsun bana dedim, ben ne yapabilirim o kara gözlü çocuklar için günlerce düşündüm arkadaşım. Muhammed'in kanının aktığı yerde, canım ayrılıverdi tenimden, inan ben vuruldum dostum aha şuramdan, kalbimin tam ortasından...

Şunu unutma arkadaşım: Aşkımızın, sevdamızın, hayatımızın düşmanları demokrasi savunucuları, demokrasi adı altında vampirlik yapanlardır. Tanırım ben onları, Vietnam'dan, Nagazaki ve Hiroşima'dan, kanlı zenci çocuk başlarından Kızılderililerden, Sabra ve Şatilla'dan, Şili'den, Nikaragua'dan, Irak'tan ve tüm Asya'dan tanırım tüm zulümlerini.
Yıllarca ağıtlar yaktı analarımız ve hala yakmakta, yüreklerimiz yandı ve hala yanıyor, analarımızın işlediği örtülerde nakış nakış gözyaşı ve sabır vardır.

• Beğen

Mizgin_TuRabii

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461

3-)

Evet arkadaşım, bir gün biz adam olursak, çileli, mahrum ve mahzun insanlığın susmaları bitecek. Filistinli çocuğun ellerinde şekil alan taş, hayatı yeniden anlamlandıracak. O güzelim çocukların sesleri bir bulut gibi akıyor üstümüze. Mülteci kamplarına gömülen yürekler, gecemizi gül yaprağıyla kesecek ve uyandıracak mahrum halkları.

• Beğen

Mizgin_TuRabii

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461

4-)
Ey Arkadaş,,,,ey umut, hiç de uzak değilsin biliyorum! Uzak değilsin, yasak dizelerde adın okunur. Gel ey umut hayatın ta kendisi, acımı yüreğimde dondurdum, taki Mescid-i Aksa'nın taşlarına oyduk acılarımızı, Kurtuba'daki bir caminin duvarına oyduk, Beyazıt ve Fatih'in duvarlarına, meydanlarına işledik sevdalarımızı ve hüzünlerimizi...

Düşlerimiz bile hayata aykırı bir güldür, bu hayatta. Bir yangın yeridir gençliğimiz burada, korkular kol geziyor şu geçici hayatın sokaklarında. Alnımızı aydınlatacak yiğitler nerede, her şey yapay, her şey sanal, her şey sentetik, hayat bunlarla kuşatıldı. Bu korkunç çözülmüşlük, bu çözülme bu hayat, bu toprak, bu çağ, bırakmaz acılar peşimizi, kan selinin boğduğu dünyada. Ey hayat, bil ki ölümümüz karşılıksız bir ölüm değil.

Yeryüzünde Allahu Ekber diyen adam gibi iman eden bir tek insan kaldığı sürece umut hepimizin olacak. Bütün kalbimle haksızlığa boyun eğmeyen yürekler duyuyorum. Yüreğini avucuna alıp Rabbine koşanları ayakta selamlıyorum, sırtındaki elbisesini bir kefen gibi giyen erleri selamlıyorum.​

• Beğen

Mizgin_TuRabii

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,461

5-)

Evet , Öyle ışte arkadaşım, artık adaletin ve özgürlüğün, insanca yaşamanın şarkılarını duymak istiyorum bu hayatta. Bu hayat bitmeden, sur'a üfürülmeden.

Ey hayat sen tüm cazibenle, aldatıcılığınla, süslerinle, oyuncaklarınla eğlencelerinle, tükenip gideceksin, mutlaka bir gün biteceksin.

Ve bir gün hüzün bitecek, adam gibi iman edenler için sadece:
"Bizden hüznü gideren Allah'a Hamd olsun." diyecek, o güzel müminlere selam olsun.

Son :)

• Beğen

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,660
59,499
yüreğin dert görmesin [MENTION=20]Vav[/MENTION] abi,, Rabbim yüreğine kalemine kuvvet versin inşallah,,,
harika yazmışsın abi her zaman ki gibi maşallah....

ne kadar çok anlamlı yazılar yazmışsın öyle insan okudukça kendi dünyasına ve arkadaşlığına bakıyor o kadar eksik kalıyoruz ki....
ne dese insan anlamsız kalıyor Allah için adım atanlara,Allah için savaşanlara ,vurulanlara...selam olsun onlara...

yağmur gibi başına kurşun yağanlar var biz bazen rahmet yağmurundan çok şikayet ederiz ne çok yağdı diye,,,
Rabbim bizi kendi dostlarıyla yoldaş etsin inşallah,,
Rabbim bizi dostlarıyla haldaş etsin inşallah....

Allah için birbirilerine değer verenlerde ayrı ebediyet zarar gelmez

• Beğen

Karaton

GÜCÜ DOĞURAN DÜŞÜNCEDİR
Kurucu
27 Ocak 2017
4,320
18,199
Bolu
www.sevgiplatformu.info

5-)

Evet , Öyle ışte arkadaşım, artık adaletin ve özgürlüğün, insanca yaşamanın şarkılarını duymak istiyorum bu hayatta. Bu hayat bitmeden, sur'a üfürülmeden.

Ey hayat sen tüm cazibenle, aldatıcılığınla, süslerinle, oyuncaklarınla eğlencelerinle, tükenip gideceksin, mutlaka bir gün biteceksin.

Ve bir gün hüzün bitecek, adam gibi iman edenler için sadece:
"Bizden hüznü gideren Allah'a Hamd olsun." diyecek, o güzel müminlere selam olsun.

Son :)
Allah razı olsun üstad.kalemine yüreğine sağlık.
Çay iyi geldi sanırım:))

• Beğen

Son mesajlar