Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor
Ağaç Şeklinde Aç9Beğeni
  • 2 gönderen Yazıcızade
  • 1 gönderen Yazıcızade
  • 2 gönderen İklima
  • 2 gönderen Yazıcızade
  • 1 gönderen İklima
  • 1 gönderen NoktA

Konu: Hacamat Sünneti ve Bilimsel Kanıtlamış Etkileri.!

Status
    Yazıcızade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ARTIK YOK
    Nereden
    Kocaeli
    Konular
    144
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    1 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    3

Lightbulb Hacamat Sünneti ve Bilimsel Kanıtlamış Etkileri.!

Hacamat: Sağlığı korumak veya tedavi amacıyla vücudun belirli yerlerinden kan almaktır.
    Sözlükte; “Emmek” anlamına gelen “Hacm” kökünden gelir. Tıbbî tabir olarak “Kan aldırma” diye ifade edilir. Bu işi yapan kimseye, “Hacim” ya da “Haccâm” denir. Kan alma işinde kullanılan alete, “Mihcem” ya da “Mihceme” denir.

1) Enes bin Malik (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
    Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
    “…Kuşkusuz ki sizin kendisi ile tedavi olduğunuz şeylerin en faziletlisi, hacamat olmaktır…”
    Müslim 1577/62

2) Cabir bin Abdullah (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:
    Nebi (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu:
    “Eğer sizin tedavi olduğunuz herhangi bir şeyde hayır varsa, o da hacamat yaptırmaktır…”
    Buhari 12/5724, Müslim 2205/71, Ebu Davud 3857, İbni Mace 3476

3) Abdullah ibni Abbas (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:
    “Şifa üç şeydedir:
    1) Bal şerbeti içmekte,
    2) Hacamat aletini vurmakta (Yani hacamat olmakta) ve
    3) Ateş ile dağlama yapmakta. Fakat ümmetimi ateşle dağlamaktan men ederim!”
    Buhari 12/5721, Müslim 2205/71, İbni Mace 3491

4) Asım bin Ömer bin Katade (Rahmetullahi Aleyh) şöyle dedi:
    Cabir bin Abdullah (Radiyallahu Anhuma) başı bir bezle örtülmüş olarak geldi ve şöyle dedi:
    Hacamat yaptırmadan buradan ayrılmam! Çünkü Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’i işittim şöyle buyuruyordu:
    “Hacamatta şifa vardır.”
    Buhari 12/5733

5) Abdullah ibni Abbas (Radiyallahu Anhuma) şöyle dedi:
    “İsra gecesi, (Miraca çıktığım gece) meleklerden uğradığım her büyük cemaatin hepsi bana:
    –Ey Muhammed! Hacamat olmaya devam et, dediler.”
    İbni Mace 3477

6) Enes bin Malik (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
    “İsra gecesi, (Miraca çıktığım gece) uğradığım melekler bana:
    –Ey Muhammed! Ümmetine hacamat olmayı emret, dediler.”
    İbni Mace 3479, Tirmizi 2127

7) Asım bin Ömer bin Katade (Rahmetullahi Aleyh) şöyle dedi:
    “Bize, ailemizden Cabir bin Abdullah (Radiyallahu Anhuma) geldi. Kendisindeki bir çıban yahut bir yaradan rahatsız olan diğer bir kimse daha geldi.
    Cabir bin Abdullah (Radiyallahu Anhuma) o adama:
    –Rahatsızlık duyduğun şey nedir? diye sordu.
    O adam:
    –Bende, bana çok meşakkat veren bir çıban var dedi.
    –Ey delikanlı! Bana bir hacamatçı getir dedi.
    O adam, Cabir bin Abdullah (Radiyallahu Anhuma)’ya:
    –Hacamatçıyı ne yapacaksın? Ey Abdullah’ın babası diye sordu.
    –O çıbanın üzerine hacamat yaptırmak istiyorum dedi.
    O adam, Cabir bin Abdullah (Radiyallahu Anhuma)’ya:
    –Allah’a yemin olsun ki bana bir sinek değiyor yahut elbise dokunuyor da bu bile bana çok eziyet veriyor ve bana çok meşakkatli oluyor dedi.
    Cabir bin Abdullah (Radiyallahu Anhuma), o zatın bu çıbandan dolayı sıkıntısını ve çektiği acıyı görünce şöyle dedi:
    –Ben Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’den işittim şöyle buyuruyordu:
    ‘Eğer sizin tedavi olduğunuz bir şeyde hayır varsa, o da hacamat yaptırmaktır…’
    Ravi şöyle dedi:
    Sonra bir hacamatçı geldi ve o adama hacamat yaptı ve o adamın hissetmekte olduğu acı ve sıkıntı gitti.”
    Müslim 2205/71

Hacamatın Faydaları

(1) Hacamat, Tedavilerin En Faziletlisidir.
    (2) Hacamatta Hayır Vardır.
    (3) Hacamatta Şifa Vardır.
    (4) Hacamatta Bereket Vardır.
    (5) Hacamat, Akılı Artırır.
    (6) Hacamat, Ezberleme Gücünü Artırır.
    (7) Hacamat, Bütün Hastalıkların Çaresidir.

HACAMATIN BİLİMSEL FAYDALARI NELERDİR?

A) Cilt üzerindeki etkisi:
    1) Hacamatın saç ve kökleri için temizleyici, besleyici, saçları sıklaştırıcı, saç tellerini kalınlaştırıcı etkisi vardır.
    2) Hacamatla cilt sıcaklığı yükselir ve metabolizmadaki artış sonucu, ciltteki kan hücreleri yenilenir bu da ciltte gerginlik ve canlılık meydana getirir.
    3) Hacamatla ciltteki yağlanma azalır, ter sıvısı hacamatla arınıp durulduğu için viskozitesi (yapışkanlığı) azalır, o kadar ki terlemeden sonra duş alma ihtiyacı hissedilmez.
    4) Hacamatla cildin hemen altındaki durgun kan alındığı için zararlı maddeler ve tortu dışarı çıkarılmış olur; bu da cilde esneklik ve tazelik verir.
    5) Hacamatla cilt bağışıklık sistemi etkin çalışacağı için cilt üzerindeki mikroplara karşı direnç artar ve mikropların (bakteri, mantar ve virüslerin)da cilt yoluyla vücuda saldırısı ve girişi önlenmiş olur.

B) Kas dokusu üzerindeki etkisi:
    1) Hacamatla kaslarda kan dolaşımı rahatlayacağı için kramplar(kasılmalar) ortadan kalkar.
    2) Kas içindeki çürüklerin(morarmalar) büyüklüğü ve şiddeti azalıp hızlı bir şekilde iyileşir.
    3) Hacamat kasları güçlendirip performansını artırır. Kas liflerinin güçlü olabilmesi için gerekli olan besin ve oksijen kan dolaşımı kolay olduğu için gerekli yerlere ulaşır ve laktik asit oluşumu engellenir.
    4) Kas gerginliği azalır, esnekliği artar.

C) Kemik ve eklemlere etkisi
    1) Hacamat, sarı kemik iliğinin azalmasına, kırmızı kemik iliğinin artmasına sebep olur bu da vücutta kök hücre artışı ile sonuçlanır.
    2) Hacamat eklem sıvısı sinovyanın artışına sebep olur; bu da eklemlerdeki yağlanma ve tamiratı başlatır, kireçlemeyi önler.
    3) Hacamat kemik ve eklemlerde oluşabilecek kemik tümörü, kemik kisti, osteomyelit gibi patolojileri önler, bu patolojiler oluşmuşsa iyileştirmeyi hızlandırır.
    4) Hacamat kemiklerdeki kalsiyum oranını artırarak kemiklerin dayanıklılığına sebep olur, kemiklerdeki osteoblastik metabolizmayı artırır.
    5) Hacamat eklemlerde biriken ürik asit kristallerinin vücuttan uzaklaşmasını sağlayarak gut ve osteoartrit gibi hastalıkları önler.

D) Sindirim sistemi üzerindeki etkisi:
    1) Hacamat mide asitleri ve sindirim salgılarını düzenleyerek bağırsak enzimlerinin düzenli çalışmasıyla emilimi optimal hale getirir.
    2) Hacamat sindirim sistemini dengeleyen vagus sinirinin uyarılmasına sebep olarak bağırsak pasajını normale getirir.
    3) Hacamat ayrıca pankreas, karaciğer hücrelerini canlandırarak fonksiyonlarını iyileştirir.

E) Kan ve Damarlar Üzerine Etkisi:
    1) Hacamat kan damarlarını genişletir, daralmış olanları açarak doku beslenmesini artırır.
    2) Hacamat inflamasyon sürecindeki olaylar zincirini dengeler.
    3) Hacamat kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin sayısını artırır, kan Ph sını yükselterek asidozu önler.

F) Sinir sistemi üzerindeki etkisi:
    1) Hacamat sinir iletimini kolaylaştırdığı için organlar arası iletişimi güçlendirir. İletişimin iyi oldugu vücut patojenlere karşı uygun cevabı hızla verir.
    2) Hacamat sempatik ve parasempatik sinir sisteminin dengeli çalışmasıyla vücudun bedenen ve zihnen sağlıklı olmasına sebep olur.
    3) Hacamat halk arasında sinirlilik olarak bilinen belirtileri, aşırı emosyonel tepkileri azaltır, beyinde endorfin salgılanmasını sağlayarak relaksasyon sağlar, uykuyu rahatlatır, psikosomatik hastalıkların azalmasına sebep olur. Tüm sempatik sistemin aşırılığından çıkan kaygı, korku, sinirlilik , kronik baş ağrısı, yorgunluk, yüksek tansiyon gibi belirtilerin tedavi edilmesini sağlar.
    Hacamat tedavisi yukarıda saydığımız bilimsel faydalarından dolayı eşsiz bir tedavi yöntemidir.
    Doktor Turanşah Tümer

İklima ve NoktA bunu beğendiler.

Status
    ARTIK YOK
    Nereden
    Kocaeli
    Konular
    144
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    1 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    3

Standart Cevap: Hacamat Sünneti ve Bilimsel Kanıtlamış Etkileri.!

Kendimden örnek verecek olursam, Toplamda 4 defa hacamat yaptırdım. Kafamın arkasından, Kürek kemiklerinin ortasından, belimden ve dizlerimden. Hayatımda bu kadar kuş gibi ve zihinde hissettiğimi hatırlamıyorum. Üstelik çıkan kanında bir o kadar pıhtılaşmış ve aşırı koyulaşmış olduğunu gördüm. Belimde sürekli bir ağrı vardı. Ağrı olan yerden hacamat oldum ve toplam 2 senedir ne ağrı var ne sızı. Kafamdan olduktan sonra da yaptığım tüm ezberleri neredeyse tek seferde hafızama kazıyordum. 4 Saat uyuyup ardından muhteşem bir enerji ile uyanıyordum ve kesinlikle halsizlik hissimde ortadna kaybolmuştu. Dizlerimden olduğum vakit mescidlerde otururken yaşadığım diz kapağı ağrılarından tamamen kurtuldum. Sözün özeti kendimce denenmiştir.
    NoktA bunu beğendi.

Status
    İklima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    1
    Bahsedilen
    6 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    17

Çok faydası var ama yaptırmaya cesaret ister oda bende yok bilgilendirdiğiniz için teşekkürler allah razı olsun
    Yazıcızade ve NoktA bunu beğendiler.

Status
    ARTIK YOK
    Nereden
    Kocaeli
    Konular
    144
    Blog Entries
    4
    Bahsedilen
    1 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    3

Alıntı İklima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok faydası var ama yaptırmaya cesaret ister oda bende yok bilgilendirdiğiniz için teşekkürler allah razı olsun

Hiçbir ağrı sızı ve acısı yoktur. Merak etmeyin. Göründüğünden daha kolay. Birde hacamat olacak kişiyide iyi seçmek lazım. İşinin ehli ve itikadlı birisi olmalı..
    İklima ve NoktA bunu beğendiler.

Status
    İklima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uzman Üye
    Konular
    1
    Bahsedilen
    6 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    17

Benim yakın arkadaşım yapıyor geçen sene kayınvalideme yaptı ben mümkünati yok yaptiramam
    NoktA bunu beğendi.

Status
    NoktA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Super Moderator
    Konular
    1024
    Bahsedilen
    71 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    96

Şimdi herkes hacamat yapıyor. Yarim doktor candan yarim hacamat ci sağlıktan edermiş (son kısmını ben uydurdum )
    İklima bunu beğendi.