Karma Karışık

Hüzünbaz

Sp Kullanıcı
31 Eki 2017
779
3,748
Şu sıralar anlamsız birşeye takılı kaldım!
Şu üstteki kurduğum cümleye de takıldım şimdi!Bir şey mi yoksa birşey mi?
Okuyoruz,öğreniyoruz ama ne okuduğumuzu ve öğrendiğimiz şeyleri nasıl kullanacağımızı bilmiyoruz...
Mesele hangi okulları okuduğun ya da hangi mesleği yaptığın değil asıl mesele anlatmak istediğin şeyi kelimelerle ifade ederken o kelimelerin içine ruhunu katabilmekle ilgili...
Bunu örneklerle anlatmak isterdim,aslında denemedim (denemedim de) değil ama işin içinden çıkamayınca vazgeçtim!Belkide kaçtım bilgisizliğimden ama kendime olan ilgisizliğim olmadığı için kaçma nedenim, o kadar çok sorun etmedim yinede içime...
Aslına bakarsam yine de denemekten kaçmamalıydım bilgisizliğime rağmen çünkü bilgi öğrenerek anlaşılacağı gibi üzerinde çalışmalar yapılarak daha da ileri seviyede bir eğitime alabilir insan kendini...
Eğer insan bunu yapmazsa öğrenilen bilgi bir zaman sonra unutulmaya mahkûmdur!
Ve unutmamamız gereken ön önemli şey;yazdıklarımıza sadece kelime gözüyle bakmamak!Her harfin bir ruhu vardır ve kuracağın cümle senin ruhunda taşıdığın güzellikle alakalıdır...
(Farkındayım şapkasız ''a''harfi çok kaba duruyor ama bu benim suçum değil,telefonun kabalığından kaynaklanıyor,unutmuş tuş takımının içine incelik katmayı! )

Bu neye benziyor biliyor musunuz?
İyiki tanımışım seni...
İyi ki tanımışım seni!
Bu iki cümle arasındaki büyük farkı anlamak gibi bir durum...
Takılı kalmakta haksızmıyım acaba!

Suskun_adam

Hüzünbaz

Sp Kullanıcı
31 Eki 2017
779
3,748
Haklısınız ama bazen takıntı değil de takılı kalmak insanın doğru işlemesi gereken düşünsel devrelerini açıyor...
:)

• Beğen
Tepkiler: Birindarfatma

Yaren

Fesleğen
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
4,706
7,257
Bırak dağınık kalsın [MENTION=127]Suskun_adam[/MENTION];elinize sağlık,güzel bir anlatımdı..

• Beğen

Hüzünbaz

Sp Kullanıcı
31 Eki 2017
779
3,748
Teşekkür ederim beğeni ve yorumunuz için Yaren...
Kafaya takılınca işin içinden çıkılamasada devreler arası zorlamada bilgi kazançlarının sağlandığı bir gerçek.

• Beğen

Hüzünbaz

Sp Kullanıcı
31 Eki 2017
779
3,748
Düşünmeyen insan doğruya ne kadar yol alabilirki!
Elbetteki düşünmek beyinin gelişimi için önemlidir ve bunu beyinin devreler arası doğruya yönelten şarjı diyebiliriz!
:)

• Beğen

EfuL!m

HüZün'Gâh
Sp Kullanıcı
8 Mar 2017
2,167
545
“A” harfine basılı tutmak lazım şapkaları oralara gizlemişler sp3 yazı paylaşıma gelirsek ve yorum gerekirse biraz mükemmeliyetcilik olma arzusu hatayı kabul etmiyor şahsım da öyLedir alt tarafı iki cümle yazacak olsam iki defa kontrol ediyorum sanki eksik yazsam müebbet yiyecem )) ve sizin en doğal halinizle paylaşımınız hoş efendim emeğinize sağlık ..

• Beğen

Son mesajlar