Bir Nükte Bir Yorum

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
Bir Nükte Bir yorum...

Bu nüktede anlam çıkaran varsa buyursun..

İki sefih, bir Müslüman mahallesinde her biri bir sokakta içki dükkanı açar. Fakat dükkanlarına bir kişi dahi olsa gidip içki alan olmaz. Bu manzara karşısında neye uğradıklarını şaşıran ve gittikçe canları sıkılan sefihler, arada bir birbirlerine gidip gelirler. Her gittiklerinde, o ondan içki alıp içer, diğeri de öbüründen alıp yudumlar ve nihayet akşam olur, kepenkleri kapatırlar. Yan yana geldiklerinde tekrar beraberinde getirdikleri rakı şişelerini birbirine tokuşturarak yudumlamaya başlarlar ve şu sözü kahkaha atarak söyleşir dururlar: “ Biz bu Müslüman mahallesinde hiç siftah yapmadık, ama iyi bir alem yaptık”...

Asi ve Mavi

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
5,702
1,387
Bir Nükte Bir yorum...

Bu nüktede anlam çıkaran varsa buyursun..

İki sefih, bir Müslüman mahallesinde her biri bir sokakta içki dükkanı açar. Fakat dükkanlarına bir kişi dahi olsa gidip içki alan olmaz. Bu manzara karşısında neye uğradıklarını şaşıran ve gittikçe canları sıkılan sefihler, arada bir birbirlerine gidip gelirler. Her gittiklerinde, o ondan içki alıp içer, diğeri de öbüründen alıp yudumlar ve nihayet akşam olur, kepenkleri kapatırlar. Yan yana geldiklerinde tekrar beraberinde getirdikleri rakı şişelerini birbirine tokuşturarak yudumlamaya başlarlar ve şu sözü kahkaha atarak söyleşir dururlar: “ Biz bu Müslüman mahallesinde hiç siftah yapmadık, ama iyi bir alem yaptık”...
Bir Müslüman evi düşünün !!!
Kimlik de dini islam yazıp da hiç namaz kilinmayan bir ev
Şeytan da buna seviniyordur
Bu basit bir örnek sadece

sükutu-ezber

Öyle işte,,,
Sp Kullanıcı
11 Şub 2017
16,547
59,075
vurdum duymazlık olmuş burada
bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın hesabı olmuş
herkes kendini düşünmüş

her koyun kendi bacağından asılır düşüncesi ama o koyun bir müddet sonra kokmaya başlar,,,

bir ara bir sohbette hocamız şöyle demişti bir sepet dolusu elma var içinde bir tane çürük elma hepsini çürütür,,,

toplumuzda şöyle kanı var maalesef komşu çocuğu hep kötüdür,hep beddua edilir oysa dua et,elinden gelebiliyorsa annesiyle bir yardım yap,,,

o kadar çok örnek var ki,,,

uzak

Sp Kullanıcı
25 Mar 2017
18
11
Eski osmanlıda ve mahalle arasında ki komşuluklarda bu duruma.müsade edilmezdi.
Çünkü önemli olan bireyler değil, aidiyet ve toplum bilinci ön planda olmuştur.

Bu fesihlerin niyeti de aslında satış yapmak değil, miğde bulandırmak,taciz etmek ve maksat görüntü kirliliği olabilir.

Mizgin_TuRabii

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
Babalar günü öylemi.

Babasız bırakılan çocukların babalar gününü kutluyorsunuz kapitalist kafirler , o yetim çocuklar büyüyünce sizin çocuklarınıza aynı acıyı yaşatma öfkesi ile büyüyor bilesiniz.
Suriyede,Irakta,Afganistanda her yer yetim,her toprak gözyaşlı babalar ve analar ile doldu.
Sorulur bir gün sorulur elbet..
Ahmet Turgut

Mizgin_TuRabii

Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
Kuyularda çok insan var ama hiç biri yusuf değil.
Firavuna karşı gelenlerin çoğu Musa as ile de kavgalı.
İbrahim as müşriklerinde atası idi,ama onlar müşrik atalarının yolunu takip ettiler.
Baltalar put kırmak için olması gerekirken,günümüzde dekorasyon için kullanılıyor.
Resulullahı zikrederken eli kalbine gidenlerin ayakları ebu cahillere gidiyor.

Son mesajlar