İniltiler Geliyor Doğudan Ve Batidan..

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460

İnsan oğlunun yaratılışından kaynaklanan bir özellikte hemen kesip biçmesidir,Zulümler elbetdeki içler acısı,sadace gazzemi,bebekleri Hindulara haşlanmış olarak verilen arakanlılar ,yada dünyanın her yerine bakın akan kan Müslüman kanı,

Allah c.c. Müslüman kanın akmasındamı hoşlanıyor mu ?sanıyorsunuz ?

Allah zulmeder mi?

Akan Müslüman kanı evet kacgün bile olsa, yada kac saat belkide sadace izlediğimiz kadarı bile olsa yüreğimiz yanıyor ya sonrası? Aynı Tas Aynı Hamam...

Nedense hep suçlayan arıyoruz yanımızda köşe başımızda,HAYIR SUÇLU BEN DEĞİLİM?

Arkadaşımız ne güzel Gazze kesiti sunmus evden çıkarken eşine cennetde buluşuruz diyor...Cennetde Buluşulurmu peki?

Allah kullarına mealen bir anneden daha yakın sevgi beslerken,nasıl zulmeder ,İnsanın başına gelen kendi elleriyle yaptıklarından dolayıdır demiyormu Rabbimiz?

Allah c.c. zumetmeyeceğini beyan buyururken neden ah Müslüman kanı akıyor demek kafanın yarı calıstıgının belirtisi değilmidir,elbetdeki dertleri ile dertlenecez,dertlenmeyen zaten bizden değildir diyor Allah resulu s.a.v..

tek neden İmtihan...
tek neden Müslümanın dünya düşkünlüğü..
tek neden Müslümanın zillete zamanın ses etmeyişi..
tek neden İnsan kendisine zulmetdi...

Ölen her Müslüman için HAYIR!!!! üzülmyorum,seviniorum,buruk bir sevinçdir bu cocukların ferdi figanı elbetdeki yaralıyor sineleri,içimiz parçalanıyor,imtihan diyorum ,sebat ve dua diliyorum...

Bizler rahatızda ne oldu 5 vakit namazla cennetimi garantiledik sanıyoruz,yada ne bileyim işte ibadetlerimizi yapıyoruz taşı yerden kaldırıyoruz yeter mi?

Cennet o kadar kolay mı?

Sabaha kadar ibadet eden cennetin gülü Allah resulü s.a.v bile korkarken biz ne kadarda rahatız şaşıyorum...

Bu dünyanın çirkefliğini ey Gazzeli kardeşim,ey Somali arakanlı kardeşim ŞEHADET kurtarır...

Ne kadar sevilen kullarsınız ki şeytan bizi dünya ile oyalarken siz ŞEHİD oluyorsunuz,

Sizin yerinizde olmak vardı,Şehadet ile kol kola bir hayat yaşıyorsunuz ve size gelen bela ve musibetlerde bile Allah bize yeter o ne güzel vekildir diyorsunuz...

İmreniyorum size,imreniyorum Şehadetinize...

VaV"
10.07.2014
17:00

farklı tepkiler yersiz zelzelişler yumagıdır insan beyni...Akıl süzmeye çalısır,basaramadıgında sesizce köşeye cekilir...

Akıncı

yargıç
Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
32
13
beğendim:
bir nevi özeleştiri yazısı,çokta haklısınız bencede.
ama toplum olarak pekte alışık olmadığımız bişey kendimizde kabahat aramak.
mutlaka bir çıban başı bulur ve havanda su döver gibi söyleniriz ona.faydası olmaz.
Avrupa harıl harıl çalışıp sanayileşirken,bizler yaptığımız rasathaneyi bile kıyamet alemetidir söylemiyle yıkan bir geleneğin ürünleriyiz.

bu bağlamda,yazınız güzeldi,yüreğinize sağlık.

Mizgin_TuRabii

Sizi Rahatsız Etmeye Geldim....
Sp Kullanıcı
31 Ocak 2017
3,380
10,460
beğendim:
bir nevi özeleştiri yazısı,çokta haklısınız bencede.
ama toplum olarak pekte alışık olmadığımız bişey kendimizde kabahat aramak.
mutlaka bir çıban başı bulur ve havanda su döver gibi söyleniriz ona.faydası olmaz.
Avrupa harıl harıl çalışıp sanayileşirken,bizler yaptığımız rasathaneyi bile kıyamet alemetidir söylemiyle yıkan bir geleneğin ürünleriyiz.

bu bağlamda,yazınız güzeldi,yüreğinize sağlık.
Teşekkür ederim kardeşim.

Son mesajlar