Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İçimde yağan yağmurlar

Status
    Yağmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olduğu Kadar, Olmadığı Kader
    Konular
    55
    Bahsedilen
    13 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    26

Standart Cevap: İçimde yağan yağmurlar

Nasılsın iyimisin ?Sorusunu soran kişilere göre de değişiyor aslında herşey herkese anlatılıyor mu ki...Benim nasılsın iyimisin soruları karşısında sevmediğim halde yalanı okadar çok yalan söyledimki..İyiyim dedim çoğu zaman karşımdaki üzülmesin diye....Aslında bazen canım okadar acıyorduki tebessüm ederdim karşımdaki üzülmesin diye...Aslında konuştuğumdan ziyade konuşmadıklarım koca bir dağ gibiydi yüreğimde kaç defa yüzyüze geldim uçurum kenarına aslında dışarıdan bakarsan güneş içinde bir ateş...Nasılsın iyimisin iyiyim iyiyim....
    Yaren, Ahsen, SiyahSancakTaR ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Status
    Yaren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşka yaren
    Konular
    469
    Bahsedilen
    67 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    262

Ahsen, Yağmur, SiyahSancakTaR ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Gülümse;
    göğsünden bir güvercin salar gibi..

Status
    Konular
    55
    Bahsedilen
    13 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    26

Hayat dinlenmeye bile vaktin olmadığı yorgun insanların omuzlarındaki yükün bile farkına varmadan son durağa bilmeden vardıgı yer ...Bir telaşe bir koşuşturma döngüsünde devam etmeye çalışan yaşamlar ...Bir nebze umut uçan ,uçmaya çalışan kuşların kanatlarında ...Söylenememiş sözler hissedilen ama anlatılamayan ,hüzün ve acılar aralara serpirtişilmiş küçük sevinçler ...Neydiki hayat bazen başkalarının bizim adımıza karar verdiği bazende kendi adımıza kararlar aldığımız yaşamanın toplamı değilmiydi ...Allah'a olan inancımızın bizi ayakta tuttuğu gözlerimize bakan sevdiklerimiz için değilmiydi bu ayakta durma ,durmaya çalışma çabaları ..Aslında birkaç cümleye ,birkaç kelimeye çalıştığımız koskocaman ama çabuk geçen bir ömürdü ...Birazda kendi kendimize kandırmacaydı aslında..
    Yarına dair planlar yapmak ...
    Yarın
    şunu alacağım
    yarın
    Şu yemeği yapacağım
    yarın
    şuraya gideceğim
    yarın
    şunu giyeceğim
    ..........Uzar gider aslında ...Hiç düşünülmeyen bir nefes sonrası ölüm başucumuzda,yanıbaşımızda aslında .... Hırs üstüne hırs yapan insanlar ...Kimseyi umursamaz tavırlarıyla birbirleni kıran insanlar .... Herşeyin boş olduğunu görmeyen insanlar .....Yol kısa vakit her an....
    Ahsen, SiyahSancakTaR ve Yaban Gülüm bunu beğendiler.

Status
    Konular
    55
    Bahsedilen
    13 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    26

Şimdi beni anlayabildinmi ....
    Yıkılmış çehrenle gözlerime bakarken sana bunu söylediğimi gözlerimden anladın değilmi ...Aslına yüzüne haykırmak istedim ama ben senin gibi taşkalpli biri değilim ne yazıkki ..

Aslında bazı şeyleri yazmak içten içe canını acıtsada birazda rahatlatıyor bizi yıllar öncesiydi ..
    İki kardeşin çaresizce birbirine sarıldığı annemiz için derman aradığımız doktor aradığımız yıllardı ....
    Bilmediğin yerler bilmediğin yollar derman olur diye gittiğimiz ...
    Geceler boyu uyumadığım zamanlar annemin yanında üzülmesn diye ağlamadığım zamanlar ..
    Elini tuttuğum anlarda bitkinlikten bayılmaya kadar giden zamanlarım ..
    Annem güzel annem ..Gözleri güzel kokusu güzel annem ..Aldığı ilaçları etkisyle saçları bir, bir dökülen saçlarına kıyamadığım halde kızım çok dökülüyor dediğinde ağlayarak kalan saçlarını kestiğim annem can annem ...
    Olmadı yapamadık annem takdir ilahi ...
    Ama insanlar çok acımasız be anne ..senin canın yanarken alay vari halleri konuşmaları belkide taşkalpli oluşlarından ileri gelen bir özellikleriydi ..
    Anlamaya çalışacakları yerde yaraya tuz basan insan tipleri
    Saçlarını keserken hissediğim acıyı bu yazıyı yazarkende hissediyorum ..
    O zamanlar taşkalpli biri demiştiki ...Annen kalkamıyordur saçlarıda dökülmüştür ...İçim acıdı o an ...ben kestim kalan saçlarını diyebildim sadece ...sene 2018
    seni kaybededeli 11 sene oldu annem ama o kişide 2018 bu acıyı yaşadı keşke yüzüne bağırabilseydim ..
    Şimdi beni anlayabildinmi
    Şimdi beni anlayabildinmi

Kardeşi öldüğü zaman aynı senin yaşındaydı ..Şimdi anlamıştır değilmi anne ...Acı nedemek sevdiğinin ne yaparsan yap mum gibi gözlerinin önünde erimesi ne demek çaresizlik ne demek ...
    SiyahSancakTaR, Ahsen ve Yaban Gülüm bunu beğendiler.
    Okumayan için hiçbir kitap yazılmamış,
    Dinlemeyen için hiçbir söz söylenmemiştir.
    *Şems-i Tebrizi*

Status
    Yaban Gülüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fe Eyne Tezhebûn
    Konular
    96
    Bahsedilen
    40 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    167

Yazmak yazabilmek güzeldir.
    Kalemin yüreğinle buluşmaya devam etsin yağmur.
    Yağmur bunu beğendi.
    Yeryüzüne soruyorum
    sen de,
    sık sık, iç çeker misin. . ?

| Nuri Pakdil

Status
    Konular
    55
    Bahsedilen
    13 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    26

Alıntı Yaban Gülüm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazmak yazabilmek güzeldir.
    Kalemin yüreğinle buluşmaya devam etsin yağmur.
    İnşaAllah .. teşekkür ederim yabangülüm
    Yaban Gülüm bunu beğendi.
    *Şems-i Tebrizi*

Status
    Konular
    55
    Bahsedilen
    13 Mesaj(lar)
    Etiketlemek
    0 Konu(lar)
    Tecrübe Puanı
    26

Çocukken olmasını istediğim dilediğim dilekler arasında bir kız kardeşimin olması veya bir ablam'ın olmasıydı ..
    Rabbim bir erkek kardeş gönderdi şükür memnunum Allah kardeşimdende razı olsun başımızdan eksik etmesin inşaAllah ...

Rabbim yıllar sonra iki dost verdi bana çok istediğim kız kardeşlere rabbimin izniyle kavuştum ...Rabbimin armağanı misali idiler ruhuma iyi gelen gönlüme iyi gelen benim hediyelerim ...
    Dost dediğin kardeş gibi gördüğün insanların yanında olmak mutlu günlerinde hüzünlü günlerinde yanında bulunmak vefalı olmak asıl buydu sanırım önemli olan ...
    Şimdi bu iki kardeşimden biri Hasta kemoterapi ve ışın tedavisi alıyor ..Ve sonrası beni arıyor çeşitli şaklabanlıklar yapıyorum sırf ağlamasın diye üzülmesin diye iyi olsun diye dua etmekten ve onunla konuşmaktan başka elimden gelen birşeyim yok çünkü ..Onun sesini bile duyduğumda canım acıyor kalbim acıyor ama biliyourmki ben ağlarsam oda durmayacak ağlayacak çünkü omuzuma yaslandığını hissediyorum ..

Öbürküne gelince Onunda bir haftaya kadar düğünü var o mutlu düğün telaşesi içinde mutluluğunu paylaşmak için arıyor ...Şu an itibariyle whatsapa 6 tane şarkı göndermiş ..Rabbim daim etsin inşaAllah mutluluğunu ..

İki saat içinde bunları yaşayan ben Tabii buğün itibari ile dalğalı bir ruh hali içindeyim bir kalbe hüzün ve mutluluk aynı anda girerse ne olur ikisi çakışır ruh hali karışır ..Ben zaten deli dolu yağmur misaliyim ..Önemli olan benim ruh halimden ziyade onların yanında olduğumu hissedirmem ...Onların sevinçlerini ve hüznünü paylaşmam beni önemli kılan bu ..Olması gerekende bu ..
    Belkide birini kaybetmeden elimden geldiğince onun yanında olduğumu hissettirmeye çalışıyorum şartlar ne olursa olsun ...En güzelide bu ben elimden geleni yaptım Takdiri sana bıraktım Rabbim misali herkes iyi olsun ve yerinde sağolsun ...
    Ahsen bunu beğendi.
    *Şems-i Tebrizi*