Kur'an ile ilgi Bilgiler

Nurhanım

Sp Kullanıcı
28 Ocak 2018
284
481
  • ***8203;* Yüce ALLAH Kur'âna uyan milletleri yükseltir.Uymayanları alçaltır.
    Hz. Ömer (R.A.)
    * Tefekkürsüz Kur'an okumada hayır yoktur.
    Hz. Ali (R.A.)
    * Kur'an-ı Kerim ışıkları her köşeye saçılıp yayılan bir güneştir.
    İmâmı Gazalî (K.S.)
    * Kalbin şifası Kur'an okumaktır.
    Hz. Ali (R.A.)
    * Cemâlin safhasın açma rakîbe Önünde kâfirin Kur'an yakışmaz.
    Ahmed Paşa
    * Kur'an-ı okuyan kimse için ecir vardır. Onu dinleyenin ecri iki kattır.
    Halil b. Ma'dan
    * Beşerin derdine derman olur ancak Kur'an Onsuz artık canavardan da beterdir insan.
    A. Ulvi KURUCU
    * Kur'an insan nevine son bir haberdir.
    Muhammed İKBAL
    * Hattatlar yazdılar Kur'an hayran olur her okuyan Kıyamete kadar duran Kitabımdır benim Kur'an.
    Demir Hafız Mehmed
    * Kur'an sıhhatli kalpler için gıdâ; hasta kalpler şifâ dolu bir hakikât ve hayat eczânesidir.
    A.Şeref GÜZELYAZICI
    * Boş zamanlarında daima Kur'an oku çünkü insanlığa ilk defa oku diyen O' dur.
    Ali TÜRKMEN
    * İnsan için Kur'andan daha ulvî bir mîzan yoktur.
    A.Şeref GÜZELYAZICI
    * Kur'an-ı Kerim güneş gibidir Hadisler aya benzer. Hikmetli sözler yıldızları andırır. Ay da yıldızlar da ışığını güneşten alırlar.
    Muzaffer COŞKUN
    * Cihan sessiz bir Kur'an Kur'an da sessiz bir Cihândır.
    A.Şeref GÜZELYAZICI
    * Hz.Muhammed çağının güneşi Kur'andır. Müslümanların hayatını her sabah o başlatır. O ALLAH'ın ezeli bir edebiyâtıdır.
    KNEMATIRUL
    * Ben Kur'an-ı her yönden inceledim. Her kelimesinde büyük bir hikmet gördüm.
    Otto Von BISMACK
    * Kur'an dan başka bütün kanunlar; değil bir topluluğun bir ev halkının saâdetini bile temin edecek mâhiyetten uzaktır.
    Otto Von BISMACK
    * Çağımızda Kur'ansız yaşamak; kör sağır dilsiz ve şuursuz yaşamaktır.
    KNEMATIRUL
    * Kur'anın ALLAH kelâmı olduğunu inkâr etmek mevcut ilimlerin batıl olduğunu ileri sürmek kadar gülünçtür.
    Otto Von BISMACK
    * İslamiyetin istinatgâhı Kur'andır. Ve Kur'an müslümanın berâtı ve necâtıdır.
    M. X. MOREYL
    Zaman ihtiyarlandıkça Kur'an gençleşiyor; rumuzu (sırlı hakikatleri) tavazzuh ediyor (ortaya çıkıyor).
    Said Nursî

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
59K