Çiçekli çikolatalı pasta

Zümrüt

Sp Kullanıcı
30 Ocak 2017
1,175
3,304

Selamün aleyküm kendi yaptığım pasta tarifimle geldimsp3umarım dener beğenirsiniz..
Çiçek çikolatalı pasta

4 yumurta

1 su bardağı şeker
1 su bardağı un
3 yemek kaşığı kakao
1 yemek kaşığı sıcak su
1 vanilya
1 çay kaşığı kabartma tozu

İçine
1 paket çiğ krema
1 su bardağı süt
1 paket sütlü çikolata 80 gr
1 paket pasta kreması
Yarım paket kakaolu bisküvi

Üzerine
Sade pasta kreması

Çiçekler için benmari erimiş çikolata

Yapılışı:
Keki çırpıp bir kez tepsiyi tezgaha vurun.Önceden ısınmış fırında 180 derecede 10 dk pişirin
İç kreması için çiğ kremayı ısıtın.içine çikolatayı atın erisin,kıvam alması için dolaba kaldırın.
Kıvam alınca içine süt ve pasta kremasını katıp çırpın.keki üçte eşit şekilde kesin.sütle ıslatıp kremayı sürün bir katı kek bir katı bisküvi olacak şekilde katları çıkın
Üzerini pasta kreması ile süsleyin.En son benmari erimiş çikolatayı yağlı kağıda sıkın.dondurucuda donunca süsleyin

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Önce [MENTION=31]Qasem[/MENTION] yapsın sonra ben denerim :D
[MENTION=13]Zümrüt[/MENTION] ben fotoğrafı merak ettim senin yaptığın pastanın fotoğrafımı. Harika görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: Birindarfatma

sevin

Sp Kullanıcı
23 Eyl 2019
64
47
Evet, harika görünüyor. :) Yumurta, beyaz un ve şeker tüketiyor olsam, mutlaka denerdim. :D Gerçi, diğer ikisiyle arada kaçamak yapıyorum ama, yumurtayla asla. Et de yemiyorum zaten. Böyle mutluyum. :)

• Beğen

sevin

Sp Kullanıcı
23 Eyl 2019
64
47
Neden yemiyorsun sevin.
Uzun süre araştırdıktan sonra, insan için daha sağlıklı olduğuna karar verdim yememenin. İnsan vücudu çok karmaşık. "Yararlı" bildiğimiz bir şey, hiç aklımıza gelmeyecek yerden zarara uğratıyor vs... Mesela, et tüketmenin insana güç, kuvvet verdiği bilinir. Beynin çok başka bir noktasına iyi gelmediğini keşfettim ama araştırmalardan sonra. Beyni tercih ettim güce. Bir de zaten çok hoşlanmıyordum. Sonra iyice tiksinir oldum açıkçası. Anormal geliyor artık.

Hepsini geçtim; son yıllarda hayvanlara antibiyotik ve hormon vermeleri, kanserojen yemlerle beslemeleri gibi konular var. Sırf bunlar yüzünden bile bırakılır.

• Beğen

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Uzun süre araştırdıktan sonra, insan için daha sağlıklı olduğuna karar verdim yememenin. İnsan vücudu çok karmaşık. "Yararlı" bildiğimiz bir şey, hiç aklımıza gelmeyecek yerden zarara uğratıyor vs... Mesela, et tüketmenin insana güç, kuvvet verdiği bilinir. Beynin çok başka bir noktasına iyi gelmediğini keşfettim ama araştırmalardan sonra. Beyni tercih ettim güce. Bir de zaten çok hoşlanmıyordum. Sonra iyice tiksinir oldum açıkçası. Anormal geliyor artık.

Hepsini geçtim; son yıllarda hayvanlara antibiyotik ve hormon vermeleri, kanserojen yemlerle beslemeleri gibi konular var. Sırf bunlar yüzünden bile bırakılır.
Peki ne yiyorsun. Beyaz un şeker yumurta et yok. Sebzeler de hormonlu. Özel bi teknik falan mı kullanıyorsun ilaçlardan arındırmak için.

sevin

Sp Kullanıcı
23 Eyl 2019
64
47
Peki ne yiyorsun. Beyaz un şeker yumurta et yok. Sebzeler de hormonlu. Özel bi teknik falan mı kullanıyorsun ilaçlardan arındırmak için.
İşte mümkün olan en az hasarla yaşamaya çalışıyorum ben de. :) Bulunduğum yer kısmen şehrin dışında ve her ne kadar gittikçe betonlaşsa da, eskiden köy olan bir yer. Hala tarlaları olan, sebze ve meyve yetiştiren insanlar var buralarda. Onlar modaya fazla ayak uydurmamışlar. Mümkün olduğunca idare etmeye çalışıyoruz işte. :) Beyaz un yerine de esmer un var mesela. Bir parça bile olsa daha sağlıklı. :)

Aslında, yumurtasız ve şekersiz (pekmezli) kek epey güzel oluyor. :D Sonra tamamen kafamdan uydurduğum bir tarifle, ev dondurması (buz değil) denedim. Şeker yerine bal ve muz içeren. Harika oldu o da. :) Kendi deodorantımı ve diş macunumu da evde doğal malzemelerde yapıyorum. Yakında iyice gizemli işlere, özel tekniklere falan bulaşırım sanırım bu konularda. :D

• Beğen

NoktA

Sp Kullanıcı
21 Mar 2017
4,419
513
Tariflerini de bizimle paylaşabilir misin. Yapabildiğimiz kadar bizde kurtulalım dünyanın kirinden:)

• Beğen

sevin

Sp Kullanıcı
23 Eyl 2019
64
47
Tariflerini de bizimle paylaşabilir misin. Yapabildiğimiz kadar bizde kurtulalım dünyanın kirinden:)
Burada ne kadar kalırım, bilmiyorum; ama iyi fikir. Gitmeden şöyle "Sağlıklı Yaşam Tarifleri" başlığıyla bir konu açayım. Ne var, ne yok kısaca bahsederim. :)

Son mesajlar

Cevaplar
2K
Görüntüleme
60K